Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,grałem w te gry ( shadow of warrior 2,Rise Of The Tomb Raider, Batlefield 1,crysis3) w tych trzech grach doświadczyłem spadku fps z 60 do nawet 20-25. W gta 5, Resident Evil 7 tak nie było. Czy to wina procesora ?

Link to post
Share on other sites

CPU: Intel i5-4570s   


                                     gpu: msi Radeon RX 480 GAMING X 8GB 


płyta główna: MSI Z87-G43 Ram :HyperX Beast XMP 16GB 1600 MHz, PSU:Corsai cs550M gold  dysk:plextor SSD 128GB M6S


Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Zależy na jakich ustawieniach grasz jak na ultra nie ma co się dziwić zwłaszcza w takim TombRaiderze, gry są mocno nastawione na procesor natomiast w Bf1 czy Residencie to dosyć dziwne. Co ci pokazuje Msi afterburner podczas gry?

 

 

@up

 

Bf1 jest wymagający, ale nie aż tak aby zarzynać i5, mam wielu znajomych co na i5 4460 normalnie grają na podobnym konfigu i nie mają takich spadków 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

No na ulta, niestety nie mam tego programu i gier  nie za bardzo  instalować. Ramy normalnie 1600. bf1 80 klatek i spada do 20/30. Tak mega i nie multi. Obecnie ma tylko wiedzmina 3.

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Sprawdź w Bios-ie, czy RAM na pewno ma 1600.

@up,

W TR jak najbardziej winna może być grafika, ale w Crysis 3 i BF raczej winne jest CPU (4570s jest standardowo wolniejszy od 4460 o ~10% w przypadku użycia 4 rdzeni). Te spadki są regularne? krótkotrwałe?

Link to post
Share on other sites

1600 jest ustawione,Ale on ma turbo większe 3.6. Krótkotrwałe oczywiście. 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/msi-radeon-rx480gaming-test/strona/27166.html 

 

Tutaj nie ma takich spadków. Pytam was bo nie wiem czy kupować nowy procesor a jak tak to jaki?


Przypomniało mi się,że w diablo 3 podczas gdy ktoś albo potwor albo gracz używali tornada tez byli przycinko z 70 do 20 Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Wgraj sterowniki do grafiki od nowa clean install - najnowsze i zobacz co będzie. Jeśli to samo zrob ponownie instalację ale starszych sterów z płyty.

Ja miałem identyczny problem z GTA V na najnowszysch sterach NVIDII parę miechow temu. Miałem 60-75 w miarę stałe ale nagle przycinało do 20-25 albo i mniej - mocno odczuwalne. Wgrałem poprzednie stery i gra nagle płynniutka....

Następnie możesz jak wspomnieli wyżej poobserwuj proca temp. i obciążenie.

Edytowane przez luki99
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że są to spadki na chwilę (sekundę)?

Skasuj i zainstaluj ponownie sterowniki od grafiki. Jakie programy pracują w tle? Jakiego antywirusa posiadasz? Zainstaluj Afterburner i sprawdź obciążenie podzespołów.

W diablo 3 to tylko właśnie w tym momencie tak długo aż są te tornada. A w RoTR też tak samo.Najlepsze jest to,że zmiana grafiki w diablo 3 grafiki na najniższe nie rozwiązuje problemu.I zawsze w tym samym momencie.To może być wina procesora ?

Antywirus to Windows Defender brak programów w tle.A jak sprawdzić obciążenie podzespołów dać jakieś logi ?

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o posiadana wersję, a o ewentualne "śmieci" z poprzednich instalacji. Usuń sterowniki za pomocą DDU i wygraj na nowo.

Tak mam zrobione zawsze używam tego programu :)

Niestety nie mogę napotkać stwora,który robił tornada,ale wrzucam logi z msi i screena zużycia procesora i karty.

 

http://imgur.com/a/oWE8A. Nie wiem czemu tylko są 3 cpu a nie 4.

 

http://imgur.com/a/bJHuN przy większej liczbie ludzi spada do tyli fps.

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Zaktualizuj BIOS jeżeli to możliwe, przywróć do fabrycznych po aktualizacji, skasuj sterowniki od GPU przy pomocy DDU, zainstaluj na nowo i sprawdź. Wiem, że większość już robiłeś, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jeżeli to nie pomoże, jeżeli masz możliwość sprawdź podzespoły w innym PC (zacznij od GPU, później zasilacz, oraz przerzuć swój dysk systemowy i sprawdź, czy nie jest to przypadkiem wina systemu).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To dziwne,ale w cpu-z też nie wykrywa rdzenia tylko 3 ;((. Nie mam da się to jakoś naprawić??

 

W opcji rozruchu też tylko 3.


W biosie tak samo uszkodzony procesor ?

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...