Skocz do zawartości

Lenovo Y510P - problem z matrycą i klawiaturą po zalaniu.


Recommended Posts

Hej, mam problem. Zalałem sobie laptopa słodką herbatą, w związku z czym klawiatura cała się lepi i mimo czyszczenia są pewne niedogodności (klawisze się lepią od środka i niektóre nie działają).

 

Poza tym, co ważniejsze, jest taki problem:

 

jak włączam komputer, to widzę, że ekran się podświetla, ale nic dalej się nie dzieje - tzn może się dzieje, ale nic nie widać :)

Kolega mówił, że to może być płyta główna lub matryca. Raczej matryca.

 

Podłączenie kablem HDMI do innego ekranu nic nie daje - TV nie widzi komputera.

Dodam, że poza lepką klawiaturą laptop działał parę tygodni i pewnego razu zgasł ekran... 

 

I po tym długim wstępie mam do Was takie pytania:

 

1. Czy znacie jakąś stronę, gdzie mogę sprawdzić jaka klawiatura i matryca będzie pasować do tego modelu laptopa? 

Jakąś wiarygodną, bo na portalach aukcyjnych wszystko pasuje do wszystkiego, ale wolę sprawdzone informacje.

Jeśli chodzi o klawiaturę, to nie muszę mieć podświetlanej, jeśli jest jakaś tania, zwykła i pasująca, to będzie ekstra. Zawsze mogę sobie kupić jakąś na usb, bo komputer jest w 90% przypadków stacjonarny.

 

2. Czy możecie mi potwierdzić, czy to rzeczywiście matryca - bo po co kupować, jeśli to nie to? Może ktoś z Was miał taki problem?

 

3. Czy warto w ogóle myśleć o używanej matrycy, czy tylko nowa, żeby mieć spokój?

 

Dziękuję z góry za pomoc!

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...