Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Lenovo Y510P - problem z matrycą i klawiaturą po zalaniu.

lenovo awaria matryca

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 personel

personel
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 13:30

Hej, mam problem. Zalałem sobie laptopa słodką herbatą, w związku z czym klawiatura cała się lepi i mimo czyszczenia są pewne niedogodności (klawisze się lepią od środka i niektóre nie działają).

Poza tym, co ważniejsze, jest taki problem:

jak włączam komputer, to widzę, że ekran się podświetla, ale nic dalej się nie dzieje - tzn może się dzieje, ale nic nie widać :)
Kolega mówił, że to może być płyta główna lub matryca. Raczej matryca.

Podłączenie kablem HDMI do innego ekranu nic nie daje - TV nie widzi komputera.
Dodam, że poza lepką klawiaturą laptop działał parę tygodni i pewnego razu zgasł ekran... 

I po tym długim wstępie mam do Was takie pytania:

1. Czy znacie jakąś stronę, gdzie mogę sprawdzić jaka klawiatura i matryca będzie pasować do tego modelu laptopa? 
Jakąś wiarygodną, bo na portalach aukcyjnych wszystko pasuje do wszystkiego, ale wolę sprawdzone informacje.
Jeśli chodzi o klawiaturę, to nie muszę mieć podświetlanej, jeśli jest jakaś tania, zwykła i pasująca, to będzie ekstra. Zawsze mogę sobie kupić jakąś na usb, bo komputer jest w 90% przypadków stacjonarny.

2. Czy możecie mi potwierdzić, czy to rzeczywiście matryca - bo po co kupować, jeśli to nie to? Może ktoś z Was miał taki problem?

3. Czy warto w ogóle myśleć o używanej matrycy, czy tylko nowa, żeby mieć spokój?

Dziękuję z góry za pomoc!

Pozdrawiam!

• 0

#2 paprykarz

paprykarz

Napisano 30 marzec 2017 - 15:27

Podepnij laptopa pod monitor złączem VGA jak nie da obrazu to płyta do wymiany.

• 0

#3 personel

personel
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 20:04

Dzięki, tak zrobię.

A jeśli to płyta, to jak myślisz, kupić sobie jakąś i samemu wymienić, czy do serwisu? Komputer ma trzy lata i im mniej przyjdzie mi w niego inwestować, tym lepiej :) 

• 0

#4 paprykarz

paprykarz

Napisano 30 marzec 2017 - 23:01

Nie jakąś tylko dokładnie z takiego samego modelu. Jak wydanie około 500PLN wydaje się zasadne to reanimuj samemu bo tyle płyta kosztuje.

• 0

#5 dudi2000

dudi2000
  • Amator

• 30 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 23:16

Kolego, zwarciu mogło pójść wszystko, ciężki przypadek - zalanie.
Ogólnie jak zadajesz takie pytania to polecam serwis
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lenovo, awaria, matryca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych