Skocz do zawartości

Amplituner do małego pokoju z HDR


Recommended Posts

Witam, ostatnio musiałem się przeprowadzić do małego pokoju w bloku i temat zrobienia kina domowego podupadł.

 

Do tej pory kupiłem tylko fronty STX ELECTRINO 250 (mieszkając w domu miałem zamiar zrobić 5.1). Na resztę głośników nie mam teraz już miejsca, subwoofer w bloku raczej odpada, czy jak się go ściszy to nie będzie niosło aż tak bardzo?

 

Z tyłami byłoby ciężko, trzeba by je przymocować praktycznie w linii z uszami na krańcach kanapy blisko głowy. Rozumiem że przy stereo zakup samego głośnika centralnego też nie ma już sensu?

 

No i teraz konkret: rozważam, albo odpuścić temat całkowicie (chociaż szkoda mi bardzo tych kolumn bo świetnie wyglądają i odkupiłem je dosyć tanio), albo dokupić amplituner i na razie puścić go  w stereo. Kino chciałem zbudować głównie do filmów i grania na konsoli, czasem jakiś netflix czy youtube. Pierwotnie przymierzałem się do Denona AVR-X1300W w cenie 1800-2000, zależy mi żeby amplituner wspierał DTS MA i D THD oraz HDR. Jeśli chodzi o TV to używam LG OLED C6. Odtwarzacz póki co Xbox One S, ale docelowo jakiś UHD BR z Dolby Vision. Jaki inny amplituner spełniałby moje wymagania? Czy ten denon to i tak najniższa półka z tymi formatami? 

 

Krawędź stoolika znajduje się ok 75 cm od przedniej krawędzi kanapy. Stolik ma 130 cm szerokości.

 

ampl.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Odpaliłem sobie to zdjęcie w pełnym rozmiarze - sensu 5.1 tutaj nie widzę, to stereo ledwo tutaj weszło i też się trochę dusi. Nic więcej nie ma sensu tu pchać. Moja rada jest taka: skoro podoba Ci się brzmienie tych STX-ów, to dokup do nich wzmacniacz stereo - uzyskasz lepszą jakość niż z amplitunera.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...