Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

SPC Aurora - warto ?

spc silentiumpc aurora II

Najlepsza odpowiedź piotr2702, 30 marzec 2017 - 12:26

Witam 

Na allegro masz zestawy z 5 m taśmy led rgb z zasilaczem i sterownikiem od 26 zł z wysyłką. Zostaje 5 dych na piwo, a taśmy tyle że starczy na oświetlenie kompa i Ciebie. W sterowniku wystarczy podmienić wtyk zasilający na molex i wszystko jasne.

http://allegro.pl/y1...6688544822.html

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 jfxpompa

jfxpompa
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 348 postów

Napisano 07 kwiecień 2017 - 14:08

Nie nie stroje sobie żartów, nie jestem idiotą by baterii nie umieć wsadzić.Problem był w tym,że ta bateria nie wchodzi. Zakupiłem inny pilot, tu już wszystko działa.
  • 0

#22 piotr2702

piotr2702
  • Amator

• 40 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra

Napisano 07 kwiecień 2017 - 22:10

Przepraszam, za ostrą wypowiedz. Jestem z zawodu elektronikiem, ale czasami zapominam że prąd zmienny jest zmienny. Trzeba być twardym nie miękkim. Liczy się tylko zadowolenie z pokonanych problemów i wstawiona fotka z oświetleniem led. Czekam na fotkę i pozdrawiam. Piotr

• 0

#23 jfxpompa

jfxpompa
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 348 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 21:37

Fotka niedługo będzie,jak miałem czas to się okazało,że cyny nie mam :D Rozumiem zirytowanie,nie żywię urazy.
  • 0

#24 piotr2702

piotr2702
  • Amator

• 40 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra

Napisano 13 kwiecień 2017 - 22:20

Jak widzę temat taśm led cieszy się dużym zainteresowaniem. Może nasza wymiana zdań zachęci innych do własnych konstrukcji. Ukończenie własnego projektu sprawia wiele frajdy. Wesołych Świąt i mokrego jajka.

• 0

#25 jfxpompa

jfxpompa
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 348 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 16:53

Również życzę wesołych świąt :)Komputer z podświetleniem zdecydowanie wygląda efektownie,więc nie dziwi mnie to że temat jest popularny. U mnie pojawił się problem: taśma led świeci tylko na niebiesko, i nie reaguję na pilota,zmiebiałem baterię w pilocie,korzystałem z 2 sterownika i nic to nie zmieniło. Da się to jakoś naprawić ?
E:/ jak podłącze 4 styki swieci na niebiesko,3 to na czerwono,2 na zielono. Nie wiem co się z ttm dzieje.
  • 0

#26 jfxpompa

jfxpompa
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 348 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 15:23

Uporałem się z tym, zmieniłem taśmę na 5050. Jednak teraz każdy sterownik którego używam spala się po jakimś czasie. Czemu tak się dzieję ?
  • 0

#27 tomasz1987

tomasz1987
  • Entuzjasta

• 628 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 29 kwiecień 2017 - 18:52

Pali się tylko dlatego że jest przegrzany, a jest przegrzany dlatego że:
- jest żle przyklejony do podłoża
- jest niewłaściwe podłoże(plastik) 

- jest nie zdjęty silikon

co można zrobić
- zmniejszyć napięcie zasilania czyli ściemnić.

• 0

#28 jfxpompa

jfxpompa
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 348 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 10:19

Leżał w oryginalnym opakowaniu ( plastikowym) na podłodze, nie był przylepiony. Teoretycznie nie powinno się z nim nic dziać,ale jednak. Planuje na następny przylepić radiator i dać nawiew,chyba że to nie pomoże ? Ściemniać bym nie chciał bo na aktualnej jasności świeci idealnie.
  • 0

#29 tomasz1987

tomasz1987
  • Entuzjasta

• 628 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 30 kwiecień 2017 - 10:59

Wszystkie ledy są przystosowane tylko do pracy z radiatorem w postaci prefabrykowanego korytka lub właśnie obudowy metalowej Chyba że ledy były wadliwe ;)

Użytkownik tomasz1987 edytował ten post 30 kwiecień 2017 - 10:59

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spc, silentiumpc, aurora, II

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych