Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siostra poszukuje netbooka...

 

"Poszukuję netbooka w przedziale cenowym zawartym w temacie wątku.

Programy jakie potrzebuję mieć to :

- Word,

- firefox,

- microsoft office picture manager,

- cos do czytania pdf

- jakis antywirus ma sie rozumiec

 

Najlepiej tak żebym sobie go mogla zabrać w podroż, do kawiarni i pisać

Ważne żeby był nieduży ale tez nie jakieś gówienko no i żeby był lekki"

 

// Od siebie proponowałem takie cuś :

// https://www.morele.net/laptop-dell-inspiron-3168-3168-0862-1122560/

// https://www.morele.net/laptop-dell-inspiron-3179-3179-7200-1122563/

// 4gb ramu + SSD >= 128 powinno jej wystarczać ale to moja opinia

// ona wolałaby pierwszą pozycję, którą podałem, bo tańsza itd.

// Prosiłbym o wasze uwagi, rady czy w dobrą stronę się kieruje ?

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście wybrałbym coś z i3, nie idąc w Celerony oraz procesory z serii m, bo to akt totalnej desperacji:

http://allegro.pl/laptop-hp-250-g4-i3-4gb-128gb-ssd-mat-win10-fv-i6758995414.html coś takiego już powinno być bardziej wydajne w zwykłej pracy jednak standardowa i3 to standardowa i3.

Dziękuje - a np. coś takiego też się nada bardziej niż to co podałem w 1 poście ?

https://www.morele.net/laptop-lenovo-e31-70-80kx000fpb-760921/

 

// Ewentualnie po jakimś czasie wymieni się na SSD, póki co HDD powinno jej wystarczyć...

Edytowane przez james4444
Link to post
Share on other sites

Siemka,

 

Sam posiadam ASUS X205:

  • Intel Atom 1.33 GHz Processor
  • 2 GB DDR3 RAM
  • 32GB SSD Storage; No Optical Drive
  • 11.6 inches 1366*768 pixels LED-lit Screen

...a ostatnio dziewczynie kupilem Lenovo Ideapad 100S na tych samych podzespolach i musze powiedziec, ze oba lapki sprawuja sie znakomicie w zastosowaniach wymienionych powyzej. Oba potrafia chodzic bez problemu ok 8-10h na baterii i waza ponizej 1kg. W razie problemow z miejscem na dysku, mozna wsadzic karte microSD do 128Gb. Lenovo posiada przewage pelnowymiarowego potu HDMI (mozna podpiac wszedzie, bez uzywania przejsciowki).

 

Oba smigaja na Win10 i w zastosowaniach biurowych + filmy i muzyka, ich moc jest wystarczajaca. Raz nawet, odpalilem Wiedzmina 3 streamujac gre ze  Steama i zero problemow. Lapki sa zupelnie bezglosne, chlodne i nie posiadaja czesci ruchomych (HDD) co w razie upadku jest bardzo pozadane... Aaaaa i najwazniejsz rzecz... Kazdy z nich kosztowal ok 150EUR (600-650PLN)

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Zgoda każdemu w/g potrzeb, ale przed zakupem sprawdziłbym dokładnie jaki dysk jest w takim netbooku. To że na stronie sklepu jest napisanie SSD wcale nie oznacza że takie nowoczesne rozwiązanie jest zastosowane. Przykład tego Della podanego w pierwszym poście eMMC to nie SSD. Takie dyski są niewymienialne oraz wolne. Owszem można rozszerzyć taki przez kartę SD jak sugeruje bartus_s tyle że to rozwiązanie mizerne.

 

Tak jak zasugerował prodanger skłaniałbym się do zakupu laptopa czy też netbooka wyposażonego w normalny procesor. Dobry przykład to ten Lenovo.

 

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-E31-70.165870.0.html

 

Sam laptop jest tani i w miarę poprawny, nie wyróżnia się na tle konkurencji ale też nie jest jakimś tworem komputero-podobnym.

 

Edit. Pomijam już wydajność normalnego procesora względem produktu dobrego do tableta czy też nasa. Możesz porównać sobie wydajność na notebookcheck. Wiem że aplikacje biurowe nie potrzebują mega mocy ale bez przesady, wygoda jest w/g mnie ważniejsza.

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites

Oczywiscie dyski zastosowane w lapkach o ktorych mowie wyzej to eMMC, opis skopiowalem ze strony sklepu bez czytania - sorki.

 

Co do mizernej predkosci kart microSD - uzywasz mizernej jakosci kart, masz mizerna predkosc... Dobra karta microSD spokojnie pociagnie zapis 30-40MB/s i odczyt x2, co uwazam za wystarczajace do w/w zastosowan. 

Edytowane przez bartus_s
Link to post
Share on other sites

Ja jednak byłbym za rozwiązaniem przenośny dysk 2,5 cala 1TB koszt około 250 przy USB 3.0 prędkości zapisu czy odczytu będą lepsze niż na karcie SD a do tego cena za 1GB będzie korzystniejsza a do tego dysk 2,5 cala jest przeważnie lekki. Ja posiadam WD ELEMENTS 1TB i jestem zadowolony, nawet pod komórkę mogę podpiąć ponieważ potrzebuje mało prądu.
 

Edytowane przez prodanger
Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz
Co do mizernej predkosci kart microSD - uzywasz mizernej jakosci kart, masz mizerna predkosc... Dobra karta microSD spokojnie pociagnie zapis 30-40MB/s i odczyt x2, co uwazam za wystarczajace do w/w zastosowan.

 

I chcesz mnie przekonać że najtańszy dysk SSD będzie gorszy. Powodzenia

 

Nawet jak bym miał wydać 1200 PLN to bym kupił:

http://amso.pl/product-pol-33762-Fujitsu-P702-12-i3-3110M-4GB-320GB-USB-3-0-Windows-10-Home.html

 

Oraz

https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-iridium-pro-240gb-ssdpr-iridpro-240-720767/

 

Oraz 

 

Dobry napój wyskokowy.

 

Wszystko to zjada te wasze netbooki na starcie.

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites

Ja jedbak byłbym za rozwiązaniem przenośny dysk 2,5 cala 1TB koszt około 250 przy USB 3.0 prędkości zapisu czy odczytu będą lepsze niż na karcie a do tego cena za 1GB będzie korzystniejsza a do tego dysk 2,5 cala jest przeważnie lekki. Ja posiadam WD ELEMENTS 1TB i jestem zadowolony, nawet pod komórke mofe podpiąć bo mało prądu potrzebuje.

Tu się zgodzę - przenośny > HDD .

Sam u siebie wymieniłem 2 miesiące temu dysk z HDD na SSD - Kingston HyperX 250 gb - polecam, dosyć drogi ale warto.

HDD mam teraz włożony w kieszonkę z możliwością podłączenia jako przenośny pod USB.

Ale chodzi bardzo wolno, zbyt wolno - dlatego korzystam dodatkowo z zewnętrznego => Toshiba 500GB.

HDD jest nieprzystosowany jako dysk pod usb dlatego odradzam taką zamianę.

Lepiej SSD + normalny dysk przenośny.

 

Natomiast odnośnie tematu - zdecydowałem się na to co większość, tak jak tu ktoś napisał, do podstawowego użytkowania powinien starczyć :

https://www.morele.net/laptop-lenovo-e31-70-80kx000fpb-760921/

Link to post
Share on other sites

To że dysk wolno chodził mogłobyć spowodowane że mogłeś korzystać z USB 2.0 wtedy fakt każdy dysk będzie miał wolne przesył danych. Przy USB 3.0 sytuacja diametralnie się zmienia. Trzeba pamiętać jeszcze o obrotach talerzy dysku to też jest ważne i będzie miało wpływ na przesył danych.

Dyski HDD dzielą się na 2,5 cala i 3,5 cala.

Dyski 2,5 cala obecne są w laptopach.

Przenośne dyski 2,5 cala i 3,5 cala to nic innego jak wzięty najzwyklejszy dysk jaki kupujesz do komputera tylko ładnie obudowany.

Dyski 3,5 cala przenośne z racji sporego zapotrzebowania na prąd są zasilane z zewnętrznego źródła 

Dyski 2,5 cala nie potrzebują tyle prądu.

Link to post
Share on other sites
 I chcesz mnie przekonać że najtańszy dysk SSD będzie gorszy. Powodzenia

 

W zadnym wypadku nie chce nikogo przekonywac, ze SSD bedzie gorszy od eMMC lub SD. Jedynie co twierdze to to, ze przy ultramobilnosci (waga ponizej 1kg i 10h pracy na baterii) takie rzeczy jak szybkosc dysku moga zejsc na drugi plan, zwlaszcza w kontekscie ceny.

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez bartus_s
Link to post
Share on other sites

Właśnie niekoniecznie, ultrabook bez SSD to nie ultrabook. Ultrabook poza mobilnością musi odznaczać się jak największąwydajnością, dlatego jest potrzebny SSD. Oczywiście Tobie może jest obojętne. Dla mnie nie konieczne. Im dłużej czekasz jak Ci się programy odpalą, i tak dalej tym więcej baterii zużywasz na samo czekanie. SSD odpala programy migiem.

Karty SD są wolne no chyba że wydasz pare tysięcy na ultraszybką karte.

Ale i tak branie karty SD na dane to jest bezsens i graniczy z desperacją, przenośne dyski nie są na tyle ciężkie, że nagle nie dasz rady nieść go ze sobą.

Karty SD sprawdzaja się w telefonach, aparatch fotograficznych, kamerach itp.

ale ultrabook to jedynie SSD w środku a ze sobą przenośny dysk HDD.

Edytowane przez prodanger
Link to post
Share on other sites

Wracam do tematu - zdecydowała, że woli mniejszy sprzęt.

Chce koniecznie netbooka - nie laptopa.

Mały, lekki i poręczny.

Tłumaczenie, że ten lenovo nie jest duży nie przejdzie.

Proszę o jakieś propozycje, bo w cenie, którą ona podała nie widzę nic wartego uwagi.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

I niestety prawdopodobnie nie znajdziesz, Z tego co popatrzyłem na kilka netbooków w cenie do 1500 zł to widze że max to jest intel Celeron, ale jak siostra sie uparła to bierz te. 

http://www.delkom.pl/p/22039-laptop-lenovo-yoga-300-11iby-n2840-touch116hd-2gb-250gb-int-w10-80m000acpb.html

https://www.x-kom.pl/p/341586-notebook-laptop-116-acer-es1-131-n3160-2gb-500-win10.html 

Tak naprawde tu nie ma co wybierać bo szczerze nie ma zabardzo w czym wybierać.

Jak sam widzisz nic specjalnego głównie internet jakieś filmy, lekkie programy biurowe i na nic więcej bym nie liczył, ale jak chce takiego to nic na to nie poradzisz.

Chociaż szczerze Ci radze przemów jej do rozsądku bo chyba nie wie co chce kupić. Oczywiście nie mówie, że Celeron nic nie pociągnie no ale nie oszukujmy się takie procesory się wybiera jak naprawde chce się jedynie internet przeglądać i nic więcej.

Upewnij się że siostra wie do czego służą netbooki żeby potem nie było niespodzianki, bo sam dobrze powinieneś wiedzieć do czego slużą, ale jeśli siostrze taki wystarczy to nie ma problemu, każdy ma swoje wymagania i naleźy je uszanować.

Edytowane przez prodanger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...