Skocz do zawartości

Chłodzenie do obudowy 180mm - I7-930@4GHz


Recommended Posts

Cześć.

 

Szukam chłodzenia, które pozwoli mi podkręcić Intel [email protected] do 4 GHz (3.8 też mnie zadowoli). Po czasochłonnych poszukiwaniach mój wybór padł na SilentiumPC Grandis 2. Dopiero po przeczytaniu i obejrzeniu licznych recenzji zmierzyłem swoją obudowę i okazało się, że ma 180mm szerokości, podczas gdy Grandis 2, który ma 159mm wysokości, wchodzi do obudów, których szerokość wynosi najmniej 186 mm. :(

Okazuje się, że Fortis 3, a nawet Fera 3 też mogą być za duże.

Nie chcę kupować nowej obudowy, bo ideą jest, by budżetowo zwiększyć wydajność.

 

Jakie chłodzenie, które zmieści się w mojej obudowie (180 mm), pozwoli mi podkręcić procesor do 4Ghz?

 

Budżet - powiedzmy 180 PLN, ale przy tej cenie dobrze mieć wydajność Grandisa 2. Zadowolę się czymś tańszym, jeśli spełni moje oczekiwania.

 

Sprzęt:

CPU: Intel i7-930

Płyta główna: MSI x58-pro e

RAM: A-Data OC PLUS+ 2x2GB, 1333+MHz DDR3, CL7 Radiator
Zasilacz: Tagan ATX TG500-U33II 500W
 

Będę wdzięczny za podpowiedź.

Edytowane przez zyguli
Link to post
Share on other sites

Niestety droższy, ale niski, a wydajny i powinien wejść do Twojej obudowy to Scythe Fuma:https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-scythe-fuma-scfm-1000-839274/

Mała uwaga, ten radiatore nie lubi się z pamięciami DDR wyższymi niż standard, ale zdaje się, że te ADAT-y nie są wysokie? W razie czego można przedni wentylator nieco podnieść, nic złego się nie stanie.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Na pewno rozważę Scythe Fuma. A-Data są standardowego rozmiaru

 

Jakie najtańsze chłodzenie pozwoli ustawić i7-930 na 4Ghz? Chciałbym mieć paletę, z której coś wybiorę, rozważając wszelkie za i przeciw - być może coś taniego również może mnie zadowolić?  

Edytowane przez zyguli
Link to post
Share on other sites

Poszukaj w necie testów Scythe Kama Cross2 lub 3. To też niskie radiatory horyzontalne ale wydajne. Coś mi jeszcze chodzi po głowie, ale za chiny ludowe nie mogę sobie przypomnieć co to był za radiator ;-)

Już sobie przypomniałem Scythe Ninja4, wysokość 155mm, czyli w teorii mógłby wejść, musiałbyś zmierzyć. Tyle że nie przypominam sobie czy ta wersja ma zapinki na 775

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Poszukaj w necie testów Scythe Kama Cross2 lub 3. To też niskie radiatory horyzontalne ale wydajne. Coś mi jeszcze chodzi po głowie, ale za chiny ludowe nie mogę sobie przypomnieć co to był za radiator ;-)

 

W sprzedaży jest tylko Kama Cross 3 i kosztuje nieodczuwalnie mniej od Fumy. https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-scythe-grand-kama-cross-3-scgkc-3000-790049/

 

​Rozumiem z tego, że wśród zestawów za 100 PLN nie mam co szukać? ;)

Link to post
Share on other sites

Używane, ostatnio był na aukcji Prolimatech, ale jest za duży. Potrzebujesz coś w okolicach 150mm. Stara Ninja3 jest z kolei za wysoka, 160mm. Pomyślę może przypomni mi się jakiś cooler. Np. ten:http://allegro.pl/chlodzenie-procesora-noctua-nh-u12f-intel-lga775-i6722571144.html

Znowu ponad 100 bo plus przesyłka ale warto ;-)

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

 

Ten Noctua jest pod 775. Da się kupić osobno podkładkę pod 1366? Nawet na stronie firmowej nie wspominają o 1366.

 
 

 

Musiałbyś poszukać takiego montażu odNoctuy:http://noctua.at/en/products/accessories/nm-i3-mounting-kit

Jak nie w naszych sklepach to bezpośrednio od Noctuy. Napisz do gościa,być może ta Noctua ma montaż do 1366 tylko nie podał tego w aukcji.

Link to post
Share on other sites

A czy nie jest tak, że jeśli nawet na firmowej stronie w opisie tego modelu nie ma mowy o 1366, to takiej opcji nie ma w ogóle?

 

Edit: już rozumiem, to uniwersalny zestaw adaptujący.

Edytowane przez zyguli
Link to post
Share on other sites

Wcześniej: Dzięki. Napisałem do sprzedawcy.


Niestety droższy, ale niski, a wydajny i powinien wejść do Twojej obudowy to Scythe Fuma:https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-scythe-fuma-scfm-1000-839274/

 

 

Teraz: Przemyślałem sobie życie i koszty niefinansowe kombinacji oszczędnościowych i zamówiłem Scythe Fumę. :)

 

Dzięki za sugestię. Czytałem jego nielicznie dostępne recenzje i powinienem być zadowolony. Mam nadzieję, że wiatraki nie są na wysokich obrotach wyraźnie słyszalne, pomimo tego, że pracują nieco głośniej od innych, tak jak niektórzy recenzenci twierdzą. Używam chłodzenia Box, które jest pod tym względem (a także wydajności) tragiczne, więc postęp i tak powinien być znaczący.

 

Jeszcze raz dziękuję.

Edytowane przez zyguli
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...