Skocz do zawartości

PC do zwykłego użytkowania


Recommended Posts

Witam,

 

potrzebuje rady co do wyboru komputera...w zasadzie potrzebuje wszystkiego monitora myszki klawiatury no i samego PC'a :)

Zestaw ma być do zwykłego użytkowania (studenta), gry raczej mnie nie interesują bardziej kładłbym nacisk na komfort oglądania filmów itd.  

Sam PC i monitor do okolic 2000 zł :)

Liczę na waszą pomoc z góry dzięki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:
Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
Kiedy zamierzasz kupić komputer?
Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

Link to post
Share on other sites

Można kupić komputer z G630 i 4GB ramu z leasingu z roczną gwarancją, bezproblemowo da się przeglądać na tym Internet i oglądać filmy (kupiłem takiego kuzynowi plus do tego win10 32bit) za niecałe 3 stówy. Monitor można za 5 czy 6 stów kupić FHD, żeby oczy nie męczyć, a resztę kasy wykorzystać w inny sposób. Oczywiście jeśli chcesz wykorzystać cały budżet to komputer będzie dużo lepszy.

Link to post
Share on other sites

Można kupić komputer z G630 i 4GB ramu z leasingu z roczną gwarancją, bezproblemowo da się przeglądać na tym Internet i oglądać filmy (kupiłem takiego kuzynowi plus do tego win10 32bit) za niecałe 3 stówy. Monitor można za 5 czy 6 stów kupić FHD, żeby oczy nie męczyć, a resztę kasy wykorzystać w inny sposób. Oczywiście jeśli chcesz wykorzystać cały budżet to komputer będzie dużo lepszy.

 

co do samego komputera to chyba ciut lepszy by był ok :P ponieważ win dostane z studiów więc o to sie nie martwię :P także jak bym mogł prosić o jakis lepszy model i jak by to cenowo wyszło zwłaszcza PC

Link to post
Share on other sites

Intel Pentium G4560 /3.5GHz, 3MB, LGA1151, BOX/

AsRock H110M-HDS /intel H110, DDR4, LGA1151/

Crucial 4GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT x2

GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)

Antec VP-PC 400W 120mm

SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black)

AOC i2369Vm (LED, IPS, 6ms, HDMI, DP)

 

2044 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 
CPU 2 rdzenie 4 wątki z siódmej generacji, MOBO z dwoma wyjściami cyfrowymi pod monitor z podstawowym wyposażeniem, RAM w dual channel, SSD na wszystko co potrzebujesz - system, programy i trochę danych, budżetowy zasilacz z ogromny zapasem mocy (można spokojnie myśleć nawet o dodaniu dedykowanego GPU jeżeli naszłaby Cię chęć na granie), dwukomorowa buda z dwoma wentylatorami na start (alternatywnie pod taki mało wymagający konfig można dać RG1 lub też Brutusa M10). Do zestawu monitor 23 cale na panelu IPS z wbudowanymi głośnikami.
W tym budżecie ciężko by było znaleźć jakiegoś solidnego laptopa tym bardziej z matrycą o przekątnej 17 cali i to matową.
Link to post
Share on other sites

 

 

Dokładnie do "internetu"  nie potrzeba potwora

Od kiedy Pentium G4560 to potwór ? :wariat:  Tak swoją drogą to kilka postów wyżej wstawiłeś gotowca opartego również na tym samym pentiumie....

 

 

 

nos tro zawszę można po leasingowego .
 

Chyba autor jasno się wyraził ?

 

 

co do samego komputera to chyba ciut lepszy by był ok ponieważ win dostane z studiów więc o to sie nie martwię także jak bym mogł prosić o jakis lepszy model i jak by to cenowo wyszło zwłaszcza PC
 
Link to post
Share on other sites

Może źle się wyraziłem , do takich zastosowań g4560 jest dosyć  mocnym procesorem , a takiego gotowca pokazałem aby zobrazować co można dostać za 2tyś (z monitorem) . Jak autor tematu ma ochotę wydać właśnie 2 tyś , ale też można mieć dużo tańszy sprzęt nie widząc różnicy . 

Link to post
Share on other sites

Można kupić komputer z G630 i 4GB ramu z leasingu z roczną gwarancją, bezproblemowo da się przeglądać na tym Internet i oglądać filmy (kupiłem takiego kuzynowi plus do tego win10 32bit) za niecałe 3 stówy. Monitor można za 5 czy 6 stów kupić FHD, żeby oczy nie męczyć, a resztę kasy wykorzystać w inny sposób. Oczywiście jeśli chcesz wykorzystać cały budżet to komputer będzie dużo lepszy.

Windows 32 bity - to zrobiłeś interes życia.

Link to post
Share on other sites

Hmmm. A gdyby tak wziąć pod uwagę monitor 21:9 ? SSD na 120 GB o ile taka pojemność wystarczy i można myśleć o LG 25UM58-P mając na uwadze oglądanie filmów. Idąc w sprzęcik za 1000 zł, można myśleć o 29 calach 21:9. Też ciekawa opcja. Z dyskiem HDD 500 GB oraz z 4 GB DDR4 całość wyjdzie w okolicach 2100 zł. 


1 x  LG 29UM58-P (21:9, IPS, 5ms, HDMI) 1 x  Intel Pentium G4560 /3.5GHz, 3MB, LGA1151, BOX/ 1 x  MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 1 x  Crucial 4GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT 1 x  Antec VP-PC 400W 120mm 1 x  Zalman ZM-T2 Plus USB3.0 (micro ATX)

 

2177 zł. 

 

Komfort oglądania filmów na 21:9 zrobi swoje. 

Link to post
Share on other sites

Według mnie skoro jesteś studentem to lepszym rozwiązaniem byłoby kupic laptopa z ekranem 17,3 matowa matryca i dobrymi podzespołami do komfortowego użytkowania.

Laptopa do 2k z ekranem 17.3 cala oraz dobrymi podzespołami nie dostaniesz za żadne chiny, znaczy może dostaniesz 17.3 cala ale napewno o dobrych podzespołach nie można mówić.

2k to jest i3 przy szczęściu i5.

Edytowane przez prodanger
Link to post
Share on other sites

Laptopa do 2k z ekranem 17.3 cala oraz dobrymi podzespołami nie dostaniesz za żadne chiny, znaczy może dostaniesz 17.3 cala ale napewno o dobrych podzespołach nie można mówić.

2k to jest i3 przy szczęściu i5.

 

No dobra , a co potrzeba lepszego do zastosowań Kolegi ? Ja kupiłem laptopa ponad 4 lata temu za 2k właśnie i do tej pory mogę sobie nawet na nim pograć jak mam ochotę .

Link to post
Share on other sites

Mocny procesor, dobry monitor, SSD. Za 2k tak dobrego laptopa przecież nie dostanie z matrycą o przekątnej 17.3. PC będzie wydajniejszy w takim budżecie i jeżeli autor twierdzi, że nie potrzebuje laptopa to nie ma co go uszczęśliwiać na siłę.   

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam, 

 

przepraszam że znowu wracam do tematu ale czy moglibyście znowu pomóc... chciałbym troszeczkę ulepszyć omawiany wcześniej komputer :

1 x  LG 29UM58-P (21:9, IPS, 5ms, HDMI) 1 x  Intel Pentium G4560 /3.5GHz, 3MB, LGA1151, BOX/ 1 x  MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 1 x  Crucial 4GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT 1 x  Antec VP-PC 400W 120mm 1 x  Zalman ZM-T2 Plus USB3.0 (micro ATX)

 

Zależy mi przede wszystkim o zmianie procesora na coś lepszego, dodanie trochę więcej ramu oraz więcej pamięci na dysku tak do 1 TB...i najlepiej SSD, zmienił bym również obudowę na ciut lepsza (ładniejszą).

Wiem że można by to samemu zrobić ale boje się że dobiorę złe podzespoły i nie będzie wszystko razem współgrało także proszę ponownie o pomoc z góry wielkie dzięki ;)

Edytowane przez matpajjj
Link to post
Share on other sites

Filmów i nie tylko mam takie a nie inne studia które wymagają ode mnie robienia projektów w domu i niektóre programy mogły by troszeczkę za wolno chodzić itd...,

Co do SSD słyszałem że jest o niebo lepszy więc jak zamieniam na SSD to też dołożę więcej pamięci,

a co do finansów to myślę że 2500 a nawet 3000 zł będzie ok oczywiście w tym monitor ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...