Skocz do zawartości

Karta sieciowa w MSI Z87 MPOWER (Killer E2205 Gigabit LAN Controller)


Recommended Posts

Witajcie.

 

Testuję właśnie jak idą prędkości po kablu z routera UPC - 150/20 Mbit/s. Karta chyba jest taka jak w temacie (płyta MSI Z87 MPOWER), natomiast zbliżone prędkości 140parę D idzie tylko jak podepnę do lapka, a jak do karty sieciowej od płyty głównej na stacjonarce wygląda to tak jakby ograniczało mnie jakoś do 100 Mb/s - jak wzrasta ponad 100 to po chwili spada i w teście praktycznym pobierania wygląda że jak pobieranie wynosi 90, to przeglądanie netu siada, co oznacza, że prędkość realna jest właśnie 90parę.. Upload chyba ok. podchodzi pod 20 naogół. To sprawa kompa - bo router i kabel ten sam.

 

Mam w tle jakąś działającą aplikację - "aplikację Killer Network Manager", tam są ustawione jakieś limity pobierania i wysyłania, ale chyba one nie działają, bo np. Upload jest ustawiony na 10, a idzie i tak 20 Uploadu.

 

Zaś jak w menadżerze urządzeń klikam prawym przyciskiem na "Killer e2200 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20) - właściwości, a dalej na "Speed & Duplex" to nie ma opcji ponad 100 Mb/s.

 

Zastanawiam się co mogę zrobić - może moja karta nie jest Gigabitowa?

 

 

I jeszcze coś:

 

I jak włączam kompa mam z tej aplikacji jakiś głupi komunikat, że jakieś LSP nie zamapowano poprawnie jak włączam kompa. I pyta mnie czy ma zamapować ponownie LSP i daję na nie (?).. O co chodzi z tymi komunikatem, że LSP jakieś nie zamapowano poprawnie, mam się tym przejmować?

 

 

W sumie 100/20 to nie jest źle (na WiFi mam jakieś 2 razy gorszy Dowload - b. pi razy oko), ale jednak gryzie mnie trochę, że na lapku idzie 150/20 prawie :/.

 

Czekam na rady. Jestem kompletnym laikiem i zastanawiam się w ogóle - jaki program podaje wiarygodne wyniki prędkości netu, chyba ten praktyczny podaje najlepsze, jak się np. z jakiegoś serwisu ciągnie parę plików i patrzy mniej więcej ile razem to idzie, choć to niewygodne nieco i mało dokładne i do końca nie umiem tego czytać.

 

O a teraz pokazało mi 150 prawie ze stacjonarki, więc może coś przestawiłem co to zmieniło prędkość -w tamtej aplikacji mam teraz ustawione pobieranie na 1000 Mb/s maksymalne, a było 100.

 

 

Wcześniej jak robiłem równoległe testy na lapku i stacjonarce to na lapku D był 140parę, a na stacjonarce 90parę, a że teraz pokazuje na stacjonarce 140parę, to nie wiem nawet do końca co zrobiłem, może w tej aplikacji zmiana na 1000 pobierania się jakoś zatwierdziła, bo wcześniej wydawało mi się, że nie reaguje na to.

Edytowane przez Introverder
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...