Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Forumowiczów

 

Prośba o pomoc przy wyborze nowej obudowy bo stara straciła swoje właściwości estetyczne.

 

Stara obudowa: Silentium PC Gladius M40 Pure Black

 

Czego oczekuję (kolejność nie ma znaczenia):

 

1. Przewiewność

2. Ciszy

3. Czystość w środku

4. Miejsca na ułożenie okablowania za płytą główną

5. Estetyki

 

Budżet: 500-600 PLN

 

Propozycje:

Fractal Desing Define R5

Be Quiet! Silent Base 800

 

Jestem bardzo otwarty na wasze propozycje.

Link to post
Share on other sites

1. Przewiewność

2. Ciszy

3. Czystość w środku

4. Miejsca na ułożenie okablowania za płytą główną

5. Estetyki

 

Jestem bardzo otwarty na wasze propozycje.

 

 

Jak nie chcesz przepłacić to dobry stosunek w kategoriach cena / możliwości / jakość ma:

 

 

Opcja druga, szklany wygląd, trochę droga:

 

 

a tutaj trzecia propozycja ponad budżet absolutne premium, ale cena ...

 

Link to post
Share on other sites

Jakie tam podzespoły będą w ogóle siedzieć ?

Albo cisza albo przeiewność, mając cichy środek wyciszenie nie jest konieczne, kwestia dogrania wentyli jak i ich RPM.


 

 

Posiadam enthoo luxe, i mogę ją polecić

Również polecam, ale w wersji Tempered Glass ;).

Link to post
Share on other sites

Jak można do podepnę się pod temat. 

Mam obecnie taką samą obudowę i przymierzam się do wymiany. 

Brałem pod uwagę https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r5-titanium-fd-ca-def-r5-ti-690825/

Planuje od razu dokupić dodatkowy wentylator Fractal Design X2 GP-14 WHITE aby uzyskać wewnątrz delikatne nadciśnienie aby kurz się zbierał. 

Moje pytanie brzmi czy coś w podobnej stylizacji wartego uwagi znajdę.

Budżet do 600-700 zł. 

Link to post
Share on other sites
aby kurz się zbierał

Chyba chciałeś napisać aby się NIE zbierał :).

 

Zdaje mi się iż w tej cenie nic sensownego lepszego nie ma. Sam już od miesiąca przeglądam sklepy, fora i jak na razie w tej cenie pozostaje fractal. 

Edytowane przez kazadan666
Link to post
Share on other sites

Chyba chciałeś napisać aby się NIE zbierał :).

 

Zdaje mi się iż w tej cenie nic sensownego lepszego nie ma. Sam już od miesiąca przeglądam sklepy, fora i jak na razie w tej cenie pozostaje fractal. 

 

Masz rację mój błąd.

W takim wypadku decyzja zapadła.

Edytowane przez Santorius
Link to post
Share on other sites

Jasne nie ma sprawy, tylko to będzie na początku maja. Wtedy będę miał tydzień wolnego. Dzieciaki z żoną jadą do teściów mi zostaje komputer i remont balkonu :) Może nawet jakieś zdjęcia wrzucę ;)

Dodatkowo postanowiłem zmienić dwa wentylatory, które już są zainstalowane na Fractal Design X2 GP-14,

natknąłem się na ten test.

Według niego są cichsze i wydajniejsze od zwykłych GP-14. 

Wrzucę własne testy jak je dostanę. 
Jakby ktoś potrzebował to będę miał 2x GP-14 do oddania.

Edytowane przez Santorius
Link to post
Share on other sites

wydajniejsze będzie be quiet , lecz można zerknąć tez na noctue nh-d15, u mnie w r5, z noctua nh-d15s procek i5 6600k rzadko kiedy osiąga 70 stopni, w grach z reguły do 68 stopni.

 

// Nie cytuj całego postu pod postem

// 3ndurek 

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

Obudowa wczoraj przyszła. Dla przypomnienia R5. Na razie wrażenia bardzo pozytywne. Blachy grube, obudowa stabilna i ciężka. Moja obecna SilentiumPC Gladius M40 nprzy niej to zabawka. Resztę wrażeń opiszę po przeprowadzce na początku maja.

Udało mi się tylko wymienić wentylatory na X2 - GP-14 i dołożenie dodatkowego na przód. 

Edytowane przez Santorius
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jak obiecałem tak też robię. Zdjęć jednak nie będzie. Jeśli chodzi o obudowę to jestem mega zadowolony. 

Cichutko nawet pod obciążeniem. O jakości wykonania już pisałem. Jeśli chodzi o montaż komponentów to bajka w porównaniu z SilentiumPC. 
Jeszcze taka mała dygresją z mojej strony może komuś pomoże. 

Jeśli ktoś ma zasilacz XFX XTR 550 i ma problem z terkotaniem czy innymi dziwnymi dźwiękami to wina leży po stronie błędu konstrukcyjnego i wibracje z wentylatora są przenoszone na obudowę. Udało mi się temu zaradzić montując wentylator na kołkach antywibracyjnych Noctua.

Niestety okazało się, że nie mam za dużo wolnego czasu na tym urlopie więc dokładniejszej recenzji nie jestem w stanie napisać .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...