Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Plus oraz T-mobile blokują nr imei telefonów jeśli raty nie są płacone. Ostrzeżenie dla kupujacych

plus imei jak kupić telefon

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 Ryusse

Ryusse
  • Dyskutant

• 167 postów
  • Miejscowość:Górny Śląsk

Napisano 04 kwiecień 2017 - 20:02

Są tutaj osoby, które rozwiązały ten problem lub są w trakcie rozwiązywania? Oddałem telefon do serwisu Samsunga i dostałem wiadomość, że telefon zablokował Plus i oni(Samsung) nic z tym nie mogą zrobić. Jestem drugim właścicielem, pierwszy wziął go na raty i mi odsprzedał w grudniu.Mam fakturę, na której jest numer IMEI telefonu,imię i nazwisko sprzedającego i jego adres(czy prawdziwe? ;) ).Możecie coś doradzić co mogę zrobić?

• 0

#22 Deusjarek

Deusjarek
  • Maniak

• 2016 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 20:39

Jedyna opcja to kontakt z tą osobą - albo oddaje pieniądze bo sprzedała produkt obarczony wadą prawną albo zgłosić się do rzecznika.
  • 0

#23 czestochowakiero

czestochowakiero
  • Amator

• 65 postów

Napisano 05 kwiecień 2017 - 06:44

Są tutaj osoby, które rozwiązały ten problem lub są w trakcie rozwiązywania? Oddałem telefon do serwisu Samsunga i dostałem wiadomość, że telefon zablokował Plus i oni(Samsung) nic z tym nie mogą zrobić. Jestem drugim właścicielem, pierwszy wziął go na raty i mi odsprzedał w grudniu.Mam fakturę, na której jest numer IMEI telefonu,imię i nazwisko sprzedającego i jego adres(czy prawdziwe? ;) ).Możecie coś doradzić co mogę zrobić?

w Huawei w serwisie maja opcje wymiany płyty głównej w takim przypadku. odpłatnie oczywiście
  • 0

#24 Ryusse

Ryusse
  • Dyskutant

• 167 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 16:53

Serwis Huawei tu nie pomoże bo mam Galaxy S7.
  • 0

#25 kenigis

kenigis
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 176 postów

Napisano 07 kwiecień 2017 - 21:40

Serwis Huawei tu nie pomoże bo mam Galaxy S7.

Tutaj widzę tylko trzy drogi rozwiązania sprawy bez nadmiernych kosztów:

- nawiązać kontakt ze sprzedającym Ci telefon i poprosić o zwrot pieniędzy/wymianę telefonu lub uiszczenia opłaty za telefon w plusie w celu jego odblokowania. Tak wiem naiwnie jest wierzyć, że ktoś się na Ciebie nie wypnie.

-sprzedać telefon za granicę, gdzie podobno (zaznaczam słowo podobno, bo nie umiem tego potwierdzić) telefon będzie działał na innej sieci.

-nawiązać kontakt z innymi poszkodowanymi takimi jak ty i złożyć pozew grupowy przeciwko sieci plus. 

no i może jeszcze czwarta droga, taka trochę mglista. Udać się do rzecznika praw konsumenta (który siedzibę ma w każdym mieście prawie) i zapytać co sądzi o takiej sprawie i jak ją rozwiązać. 

• 0

#26 otomi

otomi
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 08 kwiecień 2017 - 13:10

Takie zapisy ze strony Plusa są niezgodne z prawem. Nie można czegoś sprzedać i nadal być jego właścicielem, tym bardziej po opłaceniu podatku VAT.
Szkoda, że w Polsce nie ma takiej instytucji która by prawnie zakazała takich praktyk Plusa, dlatego każdy z zablokowanym telefonem musi to robić na własną rękę.
Rozwiązanie:
- zgłosić się do rzecznika praw konsumentów ze wszystkimi dokumentami (dowód sprzedaży telefonu osobie, która brała telefon na raty, dowód zakupu telefonu od tej osoby, informacja z serwisu kto zablokował telefon) i naświetlić sprawę, że Plus pomimo pozbycia się praw do telefonu (faktura), blokuje go. Rzecznik powinien się zwrócić do Plusa o odblokowanie telefonu ponieważ nie są już jego właścicielami
- albo od razu iść na Policję z ww. dokumentami i wskazać im od razu sprawcę całego zamieszania tj. Plusa.
Tutaj od razu ostrzegam przed rzecznikami którzy mogą przyznać rację Plusowi (jak było w moim przypadku), a nawet kłamać swoim przełożonym.
  • 0

#27 kenigis

kenigis
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 176 postów

Napisano 08 kwiecień 2017 - 20:46

Takie zapisy ze strony Plusa są niezgodne z prawem. Nie można czegoś sprzedać i nadal być jego właścicielem, tym bardziej po opłaceniu podatku VAT.
Szkoda, że w Polsce nie ma takiej instytucji która by prawnie zakazała takich praktyk Plusa, dlatego każdy z zablokowanym telefonem musi to robić na własną rękę.
Rozwiązanie:
- zgłosić się do rzecznika praw konsumentów ze wszystkimi dokumentami (dowód sprzedaży telefonu osobie, która brała telefon na raty, dowód zakupu telefonu od tej osoby, informacja z serwisu kto zablokował telefon) i naświetlić sprawę, że Plus pomimo pozbycia się praw do telefonu (faktura), blokuje go. Rzecznik powinien się zwrócić do Plusa o odblokowanie telefonu ponieważ nie są już jego właścicielami
- albo od razu iść na Policję z ww. dokumentami i wskazać im od razu sprawcę całego zamieszania tj. Plusa.
Tutaj od razu ostrzegam przed rzecznikami którzy mogą przyznać rację Plusowi (jak było w moim przypadku), a nawet kłamać swoim przełożonym.

Jest uokik, który działa na korzyść konsumenta. Jednak na jego ruchy trzeba niestety trochę dłużej poczekać 

• 0

#28 Ryusse

Ryusse
  • Dyskutant

• 167 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 17:37

Telefon został wzięty przez tego gościa na raty więc według prawa Plus jest właścicielem tego telefonu do momentu spłacania rat.
Umowy z nim nie mam, bo było to załatwiane przez OLX. Mogłem taką sporządzić-mój błąd. Do telefonu mam fakturę, jest z nią wszystko w porządku, bo w serwisie Samsunga skanowali z niej jakiś kod i przyjęli na gwarancję(podejrzewałem uszkodzony slot SIM). Przy odbiorze telefonu z serwisu powiedziano mi, że Plus go zablokował i oni nic z tym nie mogą zrobić. Nie dostałem też żadnego papieru z przebiegu działań serwisu. Możliwe, że w razie potrzeby dadzą mi coś takiego, bo powinni to mieć w systemie.
     Jutro będę dzwonił do tego człowieka, mam jego numer, bo jest na fakturze, tylko jak mnie wyśmieje i powie, że nic nie będzie płacił to będę w ciemnej du**e. Nie pojadę przecież do niego pod drzwi(adres jest na fakturze. Nie wiem czy prawdziwy. )
     Wszyscy, którzy mieli ten problem już w lutym siedzą teraz cicho i nigdzie się nie udzielają, więc nie wiem czy cokolwiek w tej sprawie załatwili.
     Jakbyście chcieli, mogę wrzucić zdjęcie faktury. Może jest na niej coś, co da mi przewagę w kontaktach z Plusem.

Użytkownik Ryusse edytował ten post 13 kwiecień 2017 - 17:38

• 0

#29 RuLeR

RuLeR
  • iddqd

• 1228 postów
  • 3DMark 06:

Napisano 13 kwiecień 2017 - 18:22

Samochód też można kupić z zastawem bankowym, nie zawsze w dowód wbijany jest współwłaściciel. Też nielegalna praktyka bo nie można takiej fury sprzedać, później kupujący ma problem. Z telefonami jest o tyle nieciekawie że często są brane na słupa. Jak nie spłaca rat od początku czyli brał z zamiarem wyłudzenia i macie problem.

• 0

Spoiler

#30 Deusjarek

Deusjarek
  • Maniak

• 2016 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 13:55

Wszyscy, którzy mieli ten problem już w lutym siedzą teraz cicho i nigdzie się nie udzielają, więc nie wiem czy cokolwiek w tej sprawie załatwili.
Jeden załatwił :) Po interwencji Rzecznika Praw konsumenta,do którego wystąpił o pomoc sprzedawca zobowiązał się oddać pieniądze za telefon.Jeśli sprzedający nie będzie chciał się z tobą dogadać polubownie to pozostaje Ci Rzecznik.Post 517 http://forum.android...rytorium-Polski
  • 0

#31 Ryusse

Ryusse
  • Dyskutant

• 167 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 15:08

Rzecznik pomoże jeżeli kupiłem od osoby prywatnej? Umowy z nim nie mam, jednak mam wszystkie papiery itp. więc nagle kradzieży nie może mi zarzucić.

Typ, co kupiłem od niego S7 usunął numer i nie mam z nim kontaktu. Warto iść coś działać u Plusa, czy od razu do rzecznika?
  • 0

#32 Deusjarek

Deusjarek
  • Maniak

• 2016 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 16:08

Niestety od dzisiaj T-Mobile również będzie blokować nr imei telefonów,jeśli klienci nie spłacają rat za nie.Zostali tylko Orange i Play,którzy jeszcze nie blokują telefonu za nie spłacanie rat,ale to pewnie tylko kwestia czasu,gdy i oni też będą blokować. http://m.telepolis.p...,2,3,38718.html
  • 0

#33 MariuszB35PL

MariuszB35PL
  • Zapaleniec

• 1461 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 16:15

Trudno im się dziwić w końcu oni mają zarabiać a nie rozdawać prezenty kombinatorom.
  • 0

#34 tomo27

tomo27
  • pcmr

• 475 postów
  • Miejscowość:z kontowni
  • 3DMark 06:10k

Napisano 28 kwiecień 2017 - 16:25

Nowa regulacja dotyczy umów podpisywanych od 28 kwietnia. Klienci, którzy skorzystali z oferty ratalnej T-Mobile przed tą datą, nie muszą obawiać się blokad.

Dobrze, że doczytałem, bo już kupa w majtkach była. 

• 0
<p>console peasant / psn: tomo_ktk27 / ss rival 310 / ck108 / hyperx cloud / s8 /

#35 Deusjarek

Deusjarek
  • Maniak

• 2016 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 16:53

Zapisy w umowach na szczęście nie działają wstecz.
@MariuszB35PL Tylko,że Ci kombinatorzy najczęściej biorą telefon na raty,z zamiarem nie płaceniem rat i jego natychmiastowej sprzedaży.Oni na tym zarobią,a osoba,która kupi od takiego cwaniaczka telefon zostanie z przyciskiem do papieru i o te osoby chodzi,żeby je ostrzec przed kupowaniem telefonu od kogoś kto wziął telefon na raty.Póki co można jeszcze kupować od osób,które wzięły telefon w Orange/Play,bo oni jeszcze nie blokują telefonu za nie spłacanie rat.

Użytkownik Deusjarek edytował ten post 28 kwiecień 2017 - 17:45

• 0

#36 MariuszB35PL

MariuszB35PL
  • Zapaleniec

• 1461 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 17:55

Najlepiej jak by te sieci ścigały tych złodziei bo inaczej ich nazwać nie można przy pomocy policji bo w sumie co jest winna osoba która kupuje a nie ma pojęcia że kupuję od złodzieja a jest najbardziej pokrzywdzona.
  • 0

#37 jutjub

jutjub
  • Maniak

• 3562 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 15:41

heh ;)

https://www.plus.pl/.../formularz-imei

• 1

i5 8400 / Fortis 3 / Z370 PRO4 / GTX 1050Ti Cerberus / 8GB DDR4 3200MHz / IRDM PRO 240GB / P300 1TB / Regnum RG4T / Seasonic Focus Gold 550W / Motospeed CK108 / Rival 110 / SS QCK+ / U2417H

#38 anemus

anemus
  • Gaduła

• 274 postów

Napisano 29 maj 2017 - 22:05

Najlepiej jak by te sieci ścigały tych złodziei bo inaczej ich nazwać nie można przy pomocy policji bo w sumie co jest winna osoba która kupuje a nie ma pojęcia że kupuję od złodzieja a jest najbardziej pokrzywdzona.

Jej wina polega na tym, że to do niej należy upewnienie się, że nabywany towar oferwany jest legalnie. Zakup kradzionego auta, też podpada pod paserkę i ono przepada.

Użytkownik anemus edytował ten post 29 maj 2017 - 22:06

• 0

#39 Lord Arthas

Lord Arthas
  • Bywalec

• 132 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 18:59

Czy w tej kwestii dalej się nic nie zmieniło ? 

Play oraz orange nie blokują imei ?

Jeden sprzedawca chce mi wmówić, że play blokuje :)

Nigdzie nie umiem znaleźć informacji na ten temat.

• 0

#40 Piasek998

Piasek998
  • Pasjonat

• 762 postów

Napisano 05 grudzień 2017 - 16:24

054ab8c919aaa35b.jpg

czy to oznacza że tele nie będą miały zablokowanych imei w razie niepłacenia abonamentu ? 

• 0

CPU: i7 4790k ChłodzenieSilentium pc fortis 3  MOBO: gigabyte h97 gaming 3 GPU: gtx 670 4gbPSU: Be quiet! l8 730Ram: crucial balistix 2x8gb 1600mhz  Obudowa: Cooler master storm enforcer DyskSeagate 500gb sata III DVD: DVD-RW Lite-On Monitor: Samsung s24d590, Głośniki: Modecom mc 2110

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych