Skocz do zawartości

Plus oraz T-mobile blokują nr imei telefonów jeśli raty nie są płacone. Ostrzeżenie dla kupujacych


Recommended Posts

Takie zapisy ze strony Plusa są niezgodne z prawem. Nie można czegoś sprzedać i nadal być jego właścicielem, tym bardziej po opłaceniu podatku VAT.

Szkoda, że w Polsce nie ma takiej instytucji która by prawnie zakazała takich praktyk Plusa, dlatego każdy z zablokowanym telefonem musi to robić na własną rękę.

Rozwiązanie:

- zgłosić się do rzecznika praw konsumentów ze wszystkimi dokumentami (dowód sprzedaży telefonu osobie, która brała telefon na raty, dowód zakupu telefonu od tej osoby, informacja z serwisu kto zablokował telefon) i naświetlić sprawę, że Plus pomimo pozbycia się praw do telefonu (faktura), blokuje go. Rzecznik powinien się zwrócić do Plusa o odblokowanie telefonu ponieważ nie są już jego właścicielami

- albo od razu iść na Policję z ww. dokumentami i wskazać im od razu sprawcę całego zamieszania tj. Plusa.

Tutaj od razu ostrzegam przed rzecznikami którzy mogą przyznać rację Plusowi (jak było w moim przypadku), a nawet kłamać swoim przełożonym.

Link to post
Share on other sites

Takie zapisy ze strony Plusa są niezgodne z prawem. Nie można czegoś sprzedać i nadal być jego właścicielem, tym bardziej po opłaceniu podatku VAT.

Szkoda, że w Polsce nie ma takiej instytucji która by prawnie zakazała takich praktyk Plusa, dlatego każdy z zablokowanym telefonem musi to robić na własną rękę.

Rozwiązanie:

- zgłosić się do rzecznika praw konsumentów ze wszystkimi dokumentami (dowód sprzedaży telefonu osobie, która brała telefon na raty, dowód zakupu telefonu od tej osoby, informacja z serwisu kto zablokował telefon) i naświetlić sprawę, że Plus pomimo pozbycia się praw do telefonu (faktura), blokuje go. Rzecznik powinien się zwrócić do Plusa o odblokowanie telefonu ponieważ nie są już jego właścicielami

- albo od razu iść na Policję z ww. dokumentami i wskazać im od razu sprawcę całego zamieszania tj. Plusa.

Tutaj od razu ostrzegam przed rzecznikami którzy mogą przyznać rację Plusowi (jak było w moim przypadku), a nawet kłamać swoim przełożonym.

 

Jest uokik, który działa na korzyść konsumenta. Jednak na jego ruchy trzeba niestety trochę dłużej poczekać 

Link to post
Share on other sites

     Telefon został wzięty przez tego gościa na raty więc według prawa Plus jest właścicielem tego telefonu do momentu spłacania rat.
Umowy z nim nie mam, bo było to załatwiane przez OLX. Mogłem taką sporządzić-mój błąd. Do telefonu mam fakturę, jest z nią wszystko w porządku, bo w serwisie Samsunga skanowali z niej jakiś kod i przyjęli na gwarancję(podejrzewałem uszkodzony slot SIM). Przy odbiorze telefonu z serwisu powiedziano mi, że Plus go zablokował i oni nic z tym nie mogą zrobić. Nie dostałem też żadnego papieru z przebiegu działań serwisu. Możliwe, że w razie potrzeby dadzą mi coś takiego, bo powinni to mieć w systemie.
     Jutro będę dzwonił do tego człowieka, mam jego numer, bo jest na fakturze, tylko jak mnie wyśmieje i powie, że nic nie będzie płacił to będę w ciemnej du**e. Nie pojadę przecież do niego pod drzwi(adres jest na fakturze. Nie wiem czy prawdziwy. )
     Wszyscy, którzy mieli ten problem już w lutym siedzą teraz cicho i nigdzie się nie udzielają, więc nie wiem czy cokolwiek w tej sprawie załatwili.
     Jakbyście chcieli, mogę wrzucić zdjęcie faktury. Może jest na niej coś, co da mi przewagę w kontaktach z Plusem.

Edytowane przez Ryusse
Link to post
Share on other sites

Samochód też można kupić z zastawem bankowym, nie zawsze w dowód wbijany jest współwłaściciel. Też nielegalna praktyka bo nie można takiej fury sprzedać, później kupujący ma problem. Z telefonami jest o tyle nieciekawie że często są brane na słupa. Jak nie spłaca rat od początku czyli brał z zamiarem wyłudzenia i macie problem.

Link to post
Share on other sites

 

Wszyscy, którzy mieli ten problem już w lutym siedzą teraz cicho i nigdzie się nie udzielają, więc nie wiem czy cokolwiek w tej sprawie załatwili.
Jeden załatwił :) Po interwencji Rzecznika Praw konsumenta,do którego wystąpił o pomoc sprzedawca zobowiązał się oddać pieniądze za telefon.Jeśli sprzedający nie będzie chciał się z tobą dogadać polubownie to pozostaje Ci Rzecznik.Post 517 http://forum.android.com.pl/index.php?/topic/308535-Po-zakupie-okazało-się,-że-telefon-jest-zablokowany-przez-Operatora-na-wszystkie-sieci-terytorium-Polski
Link to post
Share on other sites

Rzecznik pomoże jeżeli kupiłem od osoby prywatnej? Umowy z nim nie mam, jednak mam wszystkie papiery itp. więc nagle kradzieży nie może mi zarzucić.


Typ, co kupiłem od niego S7 usunął numer i nie mam z nim kontaktu. Warto iść coś działać u Plusa, czy od razu do rzecznika?
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Niestety od dzisiaj T-Mobile również będzie blokować nr imei telefonów,jeśli klienci nie spłacają rat za nie.Zostali tylko Orange i Play,którzy jeszcze nie blokują telefonu za nie spłacanie rat,ale to pewnie tylko kwestia czasu,gdy i oni też będą blokować.

http://m.telepolis.pl/wiadomosci/t-mobile-blokuje-telefony-jesli-klient-nie-splaca-rat,2,3,38718.html

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nowa regulacja dotyczy umów podpisywanych od 28 kwietnia. Klienci, którzy skorzystali z oferty ratalnej T-Mobile przed tą datą, nie muszą obawiać się blokad.

 

 

Dobrze, że doczytałem, bo już kupa w majtkach była. 

Link to post
Share on other sites

Zapisy w umowach na szczęście nie działają wstecz.

@MariuszB35PL Tylko,że Ci kombinatorzy najczęściej biorą telefon na raty,z zamiarem nie płaceniem rat i jego natychmiastowej sprzedaży.Oni na tym zarobią,a osoba,która kupi od takiego cwaniaczka telefon zostanie z przyciskiem do papieru i o te osoby chodzi,żeby je ostrzec przed kupowaniem telefonu od kogoś kto wziął telefon na raty.Póki co można jeszcze kupować od osób,które wzięły telefon w Orange/Play,bo oni jeszcze nie blokują telefonu za nie spłacanie rat.

Edytowane przez Deusjarek
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Najlepiej jak by te sieci ścigały tych złodziei bo inaczej ich nazwać nie można przy pomocy policji bo w sumie co jest winna osoba która kupuje a nie ma pojęcia że kupuję od złodzieja a jest najbardziej pokrzywdzona.

Jej wina polega na tym, że to do niej należy upewnienie się, że nabywany towar oferwany jest legalnie. Zakup kradzionego auta, też podpada pod paserkę i ono przepada.

 

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

No masz taką samą pewność jak przy zakupie na osobę prywatną. Po prostu zaproponuj mu że spiszesz umowę w której zawrzesz, że w razie nie płacenia rat i zablokowania telefonu zwróci Ci 100% tego co zapłacisz + podejdziesz do salonu i sprawdzisz czy on to on i telefon jest na niego. Jak się zgodzi to będzie git, a jak przestanie odpisywać to sam znasz odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Czy ta praktyka nadal jest stosowana? Ostatnio słyszałem że sieć PLAY sprzedaje telefony, które po sprawdzeniu numeru IMEI są przypisane do ich sieci ale podobno nie mają brandowanego softu - to prawda?

 

EDIT: dodam że kwestia dotyczy Samsunga Note10+ 

Edytowane przez Alcest
Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

054ab8c919aaa35b.jpg

czy to oznacza że tele nie będą miały zablokowanych imei w razie niepłacenia abonamentu ? 

Witam,

Wydaje mi się że w tym przypadku, jeśli koleś podał telefon oraz maila w ofercie, jest mały procent wiarygodności. Kolejnym krokiem na jaki bym zwrócił uwagę to czy na prośbę Twoją może wystawić przedmiot na allegro i tam zakupisz go. Jeśli powie że nie to raczej jest oszust. Myślę że z uczciwym sprzedawcą można zawsze się dogadać i jest chętny nawet na poniesienie prowizji allegro. Sam czasami coś sprzedaję i ludzie pytają czy na allegro też mam wystawione te rzeczy. Wolę by klient czuł że jestem wiarygodny niż ma czuć że jestem oszustem. Ale to tylko moje zdanie. 

Jeśli jeszcze nie kupiłeś tego telefonu podeślij mi link do niego, może zwrócę na coś uwagę na co Ty nie zwróciłeś. 

Pozdrawiam

/mg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...