Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

ostatnio zakupiłem dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB. Chciałem go zamontować zamiast napędu DVD w moim laptopie Samsung NP550P7C-S03PL .

Chciałbym się dowiedzieć jaką powinienem kupić kieszeń na ten dysk SSD? Jakiś tani z Allegro np.ten

czy jakiś droższy jak np. ten.

Różnią się czymś i będą co najważniejsze pasować do mojego laptopa?

 

Dziękuję z góry :)

 

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Ta z adrogo powinna być ok bo ma 9,5 mm. Akasa jest 12mm więc pewnie się nie zmieści. Najbezpieczniej jest wykręcić napęd DVD i go zmierzyć ( grubość ) przed zakupem. Ja mam 2 rok taką z adrogo 9,5mm i nie miałem problemów z SSD jak i HDD talerzowym.

Link to post
Share on other sites

Czytając po internecie, znalazłem, że mój laptop ma SATA III - link [dane o chipsecie jaki jest w laptopie - Intel HM76], więc chyba same SATA III.

Tak mnie natchnąłeś ~kokosnh by zobaczyć jak wygląda laptop w środku i co się okazało, mam miejsce na drugi dysk.

Zdjęcie środka laptopa.

 

Za to mam inną wątpliwość, nie jestem jakiś super ekspertem, ale gdzie w tym drugim slocie podłączyć dysk SSD? Podaję zdjęcia, gdzie szukam złącza.

Miejsce na dysk z lewej strony

Miejsce na dysk z prawej strony

 

Jak bym miał strzelać, to tam z prawej strony jest taka dziurka i chyba tam tak? Prowadzi ona do pierwszego dysku i do płyty głównej (chyba). To zamiast kieszeni potrzebuję jakieś kabelki tak? Coś takiego np?

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Temat sata przemilczę, natomiast kabelek wygląda mniej więcej tak :

 

https://pl.aliexpress.com/item/Original-HDD-Cable-Adapter-For-Samsung-NP530U4B-NP530U4C-530U4B-530U4C-NP700G7C-BA39-01224A-CBF-HDD-ATHENA/32796507148.html?spm=2114.56010308.4.125.1tr3Wj

 

Także jak nie masz go w zestawie to zwykłym sata nic nie podłączysz.

 

Tutaj masz info jak kabelek ma wyglądać :

 

http://forum.notebookreview.com/threads/np550p7c-s02uk-sata-cable-secondary-hdd.771273/

 

Mi wydaje się że to taki jest :

 

https://pl.aliexpress.com/item/NEW-Laptop-HDD-cable-for-SAMSUNG-RV511-RV520-RV411-RV420-RV415-N145-N148-NP300E4A-NP300E4X-Laptop/32775395706.html?spm=2114.56010308.4.69.VSZwYa

 

Ale na 100% nie jestem pewny. 

 

Reasumując nie złe puzzle.

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...