Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, jak to jest z tą kartą? Przymierzam się do kupna, ale czyta się o różnych problemach z tą kartą, typu znikanie jej z systemu itd. Jest to powszechny problem? Gwarancja to obejmuje? Czy to pojedyncze przypadki? Kusi mnie bardzo, ale jak się tak sypie to nie wiem czy to dobry wybór, tym bardziej, że już Xonar D1 daje mi "po du**e" swoimi ciągłymi humorkami.

Link to post
Share on other sites

x-kom.pl mi odpisał że:

 

Uprzejmie informuje iż nie posiadamy informacji na temat wadliwej serii sprzętu.

Przypominam iż w przypadku zakupu posiada Pan prawo zwrotu do 15 dni od daty zakupu.

 

 

który sklep polecacie zapytać?

Link to post
Share on other sites

Zatem domyślam się, że najlepiej będzie szukać w sklepie, który robi nimi duży obrót - najmniejsza szansa na pozostałości magazynowe. 

Swoją drogą dzięki za odpowiedzi, bałem się, że będę musiał szukać czegoś innego, a w wewnętrznych kartach nie ma zbyt dużego wyboru. 

 

 

który sklep polecacie zapytać?

Jutro skoczę do komputronika i zapytam na miejscu. Jak się czegoś ciekawego dowiem to się podzielę. 

Link to post
Share on other sites

Hi I'm interested in buying AIM SC808. During my Internet research on the subject  I found out that there is a new improved version of the card that resolved problems with vanishing drivers etc. However in my country sellers I contact were unable to tell me how to distinguish old, possible problematic, version from the new one. Could you explain in details how to choose the correct, new revision of the card?

Best regards

podpis

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zauważyłem że w recenzji audiofanatyka z 2014r są podane opampy LM4580D a w kilku sklepach podają już LM4562 tak jak na (chyba) stronie producenta

http://www.aimpro21.com/prod_sc808.asp

Więc zaryzykuje stwierdzenie że można rozróżnić po tym chyba ze się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

 

Nieprawda. W recenzji widnieją wzmacniacze operacyjne JRC4580D (wymienne), zaś na buforze RCA stosuje się na stałe wlutowany LM4562NA. Takie dane zawarłem w swojej recenzji. Są to standardowe OPAMPy stosowane na tych kartach od początku produkcji i element ten nigdy nie uległ zmianie.

 

Jedynie sklep Audeos oferuje je z już od nowości wymienionymi OPA, ale są to po prostu fabryczne karty w których sklep wyjmuje układy JRC i aplikuje odpowiedni zestaw zgodnie z życzeniem klienta.

 

 

Opisy mogą nie być aktualizowane, myślę, że to żadna wyrocznia.

 

-- EDIT --

 

A nie, to odwrotnie, najwidoczniej audiofanatyk testował jakąś starą wersję tej karty.

 

Moja recenzja była pierwszą tej karty nie tylko w Polsce, ale i na świecie. To więc zrozumiałe że testowałem egzemplarz z tamtego okresu i data publikacji na to wskazuje dosyć dobitnie.

 

Jednocześnie informuję, że posiadam dwie sztuki SC808. Pierwsza z 2014 roku sprowadzana do nas z Francji i będąca bohaterką mojej recenzji, zaś druga już z polskiej dystrybucji ze stycznia 2017, a więc tegoroczna. Jest to już wersja pozbawiona problemu znikania z systemu w trakcie pracy i po restarcie. Z najstarszą sztuką do dziś nie mam problemu (właśnie leci z niej muzyka). 

 

 

Co do pytania autora: zidentyfikować starą od nowej rewizji można chociażby po pudełku i wyposażeniu, a także brakującym pinie na złączu HDA. Fizycznie karty różnią się też seriami komponentów oraz kilkoma detalami. Rewizja podana na karcie jest tylko i wyłącznie rewizją płytki PCB i zawsze wskazuje v0.3. 

 

Producent zaprzecza w korespondencji z normalnymi użytkownikami że istnieją jakiekolwiek rewizje. Jest kilka teorii na ten temat, ale prawdopodobnie aby uniknąć masowego zgłaszania się sklepów z prośbami o wymianę towaru i zwłaszcza w kontekście tego, że problem jednak nie jest powszechny i na dzień dzisiejszy usuwalny tak gwarancyjnie, jak i pogwarancyjnie właśnie przez rzeczony wyżej sklep.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nieprawda. W recenzji widnieją wzmacniacze operacyjne JRC4580D

Moja wina przeczytałem na szybko tylko numer i pomyliłem oznaczenie literowe (producenta?) ale nie pomyliłem się w tym że w teście są jedne opampy a w sklepie inne, tyle że nie wiedziałem że to sklep je wymienia. Szczególnie ze na stronie producenta można przeczytać: "Uses Wolfson WM8741 high performance DAC and TI LM4562 OP for Stereo Output, plus standalone Headphone amplifier to support high impedance headphone." a o JRC4580D  producent słowem nie wspomina i stąd mój błąd.

Link to post
Share on other sites

Moja recenzja była pierwszą tej karty nie tylko w Polsce, ale i na świecie. To więc zrozumiałe że testowałem egzemplarz z tamtego okresu i data publikacji na to wskazuje dosyć dobitnie.

 

No i też najlepszą w Polsce, szukałem dużo recenzji i bardziej wyczerpującej od twojej nie znalazłem,

nawet w wyszukiwarce Google po wpisaniu AIM SC808 pozycjonuje twoją recenzję jako pierwszą.

 

Jednocześnie informuję, że posiadam dwie sztuki SC808. Pierwsza z 2014 roku sprowadzana do nas z Francji i będąca bohaterką mojej recenzji, zaś druga już z polskiej dystrybucji ze stycznia 2017, a więc tegoroczna. Jest to już wersja pozbawiona problemu znikania z systemu w trakcie pracy i po restarcie. Z najstarszą sztuką do dziś nie mam problemu (właśnie leci z niej muzyka).

 

Mógłbyś chociaż pokazać zdjęcia tych pudełek, łatwiej będzie się wtedy dogadać ze sprzedawcą, oni zazwyczaj nie wiedzą po czym to sprawdzić.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i też najlepszą w Polsce, szukałem dużo recenzji i bardziej wyczerpującej od twojej nie znalazłem,

nawet w wyszukiwarce Google po wpisaniu AIM SC808 pozycjonuje twoją recenzję jako pierwszą.

Poruszyłem w niej bardzo dużo wątków pobocznych, dlatego jest tak obszerna. Na szczęście jako niezależny bloger mam szerokie pole do manewru, którego prawdopodobnie nie miałbym jako regularny redaktor. Google zaś bardzo docenia wartościowy content.

 

Niestety mimo tego wciąż krąży sporo na jej temat znaków zapytania, czasami wprost dezinformacji, jak również pada wiele pytań o jej funkcjonalności/sposób działania mimo faktu, ze wszystko zostało - tak sądzę przynajmniej - całkiem dokładnie opisane w treści. Zawsze jednak można dopytać, np. w komentarzach. Jest tam też sporo rekomendacji jakie poczyniłem innym osobom w zakresie synergii czy też doboru OPA.

 

 

Mógłbyś chociaż pokazać zdjęcia tych pudełek, łatwiej będzie się wtedy dogadać ze sprzedawcą, oni zazwyczaj nie wiedzą po czym to sprawdzić.

 

Pudełka zatem:

 

http://i.imgur.com/823AtgU.png

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Google zaś bardzo docenia wartościowy content.

Podobnie jak na youtube, mógłbyś utworzyć tam dobry content videoblogów dla audio-maniaków,

większość "recenzji" sprzętu audio na Polskim YT to praktycznie amatorszczyzna, robiona głownie przez ludzi mało obeznanych w branży audio.

 

 

Niestety mimo tego wciąż krąży sporo na jej temat znaków zapytania, czasami wprost dezinformacji, jak również pada wiele pytań o jej funkcjonalności/sposób działania mimo faktu, ze wszystko zostało - tak sądzę przynajmniej - całkiem dokładnie opisane w treści. Zawsze jednak można dopytać, np. w komentarzach. Jest tam też sporo rekomendacji jakie poczyniłem innym osobom w zakresie synergii czy też doboru OPA.

 

Tutaj również przydatne informacje umieściłeś: http://www.audiofanatyk.pl/rozwiazywanie-problemow-z-aim-sc808/

widzę że wtedy nie wiedziałeś jakie są różnice między starym AIM a nowszą rewizją, oprócz tego że poprawiona nie znika w systemie :P

 

 

http://i.imgur.com/qX7O5mn.png

 

 

 

Pudełka zatem:

Dzięki za zdjęcie.

Mam rozumieć że po prawej stronie, pudełeczko z czerwonym bokiem to nowsza rewizja karty?

 

I ostatnie pytanie:

Czy wiesz może jakimi wersjami AIM SC808 handluje sklep Audeos?

 

Link to post
Share on other sites

Proszę uprzejmie.

 

Sklep Audeos twierdzi na karcie produktu, że to najnowsza wersja. Tam też kupowałem swoją drugą sztukę.

 

Tak, nie miałem wtedy jeszcze informacji bardziej szczegółowych, a jak widać po poniższym poście - mogą być one wciąż niekompletne:

 

to nie byla naklejka, to byl nadruk w prawym gornym rogu na krawedzi nadruku standardowego...

 

Jeden z użytkowników pisał mi o naklejce. To od niego dowiedziałem się że takowa informacja znajduje się na najnowszych rewizjach. Było to już po zakupieniu mojej sztuki. Możliwe że się pomylił. Niemniej bardzo dziękuję za wyklarowanie.

Edytowane przez EvilKillaruna
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...