Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam kłopot gdyż dostałem zbiór dokumentów w wordzie i zdjęć, pliki miałem zapisane na pulpicie i wszystko było w porządku, dodałem kilka nowych i przeniosłem je na dysk /D. Nie zaglądałem tam około miesiąca, a gdy wszedłem okazało się, że wszystkie dokumenty zniknęły? ;o zdjęcia są na swoim miejscu ale żaden z dokumentów word nie istnieje. Jak mogę je odzyskać, co mogło się stać? Co powinienłem robić?
Dodam, że sprawdzałem rozmiary folderów i są mniejsze oraz ich rozmiar odpowiada tylko zdjęciom gdyż wcześniej było to przykładowo 50mb a teraz już 10mB i te 10mb mają zdjęcia właśnie.... dodam, że tych plików było bardzo, bardzo dużo nie tylko te 50mb a z kilka razy tyle bo były to moje materialy ze studiów http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/kwasny.gif  Na dysku instalowałem może jeden program ale sprawdzony a tak nic.... 

Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc 

Link to post
Share on other sites

Powodzenia. 

.... 

 

Powalcz programami typu Recuva, odzyskiwanie danych straconych przez usunięcie/format jest względnie proste i dość skuteczne. Nie zapisuj nic na tym dysku, aby nie nadpisać danych.

użyłem programu EaseUS Data Recovery Wizard i pojawiło mi się coś takiego w folderze odzyskane http://s1.fotowrzut.pl/0DR5U9EMAF/1.jpg

Link to post
Share on other sites

Możesz sprawdzić inne programy, darmową recuva czy komercyjne R-Studio, Ontrack EasyRecovery. Jeśli żaden z nich nie odnajdzie twoich plików, to najpewniej zostały nadpisane.

 

dodam, że niektóre pliki docx zostały odzyskane ale to może 1/100 tego co było a reszta nie wiem :/ 

Dodatkowo programy, które były na dysku D/ przestał działać, jak uruchamiam to wyświetla się błąd, że brakuje im jakiegoś pliku...

wiesz może dlaczego akurat tak stało się z tym dyskiem? jakiś sensowny powód?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...