Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Dodatkowe chłodzenie w obudowie. Czy warto?

chłodzenie cpu obudowa sprzet hardware

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 wompierz

wompierz
  • Bywalec

• 148 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 18:28

Jak procesor siedzi już w gnieździe to nie wiem co by trzeba zrobić żeby uszkodzić piny na płycie głównej. Jedynie przy jego montażu jest takie ryzyko, a i to pod warunkiem, że robi się to na odpieprz i krzywo włoży się procesor.
Jeśli chłodzenie jest dobrze zamontowane (czyli prosto, a kołki odpowiednio wciśnięte) to będzie miało odpowiedni docisk. Tego nie da się tak regulować.
  • 0

#22 choleryk65

choleryk65
  • Maniak

• 2018 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 21:22

Tu jest też problem bo na froncie nie da się zdjąć przedniej obudowy, pozostają mi opcje na boku i top ewentualnie.

Rozumiem że wentyl na top ma wsysać powietrze do obudowy?

Gdzie mam je podłączyć bo mam tylko 2 dostępne sloty: Cha FAN czy PWR FAN ?

Przedni panel da się zdjąć i masz dostęp do frontu. Nie wiem czy są na wyposażeniu tej obudowy są dodatkowe ramki montażowe wentylatorów. Na pewno powinna być co najmniej jedna:http://www.pureoverc...erocool-vs-9/3/

Być może dałoby się obejść problem z montażem wentylatora na topie za pomocą zwykłych gumowych kołków montażowych. Kiedyś były kołki montażowe, które montowało się do obudowy za pomocą magnesów. Niestety nie pamiętam kto był producentem.

Użytkownik choleryk65 edytował ten post 26 marzec 2017 - 21:23

• 0

#23 headhunterz

headhunterz
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 130 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 21:43

Nie wiem czy są na wyposażeniu tej obudowy są dodatkowe ramki montażowe wentylatorów

Są 3 w zestawie. Co do przedniego panelu to nie wiem jak go otworzyć ale będę próbował, dość ciężko jest przymocowany.

• 0

#24 choleryk65

choleryk65
  • Maniak

• 2018 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 22:34

Kiedyś miałem jakiegoś prostego Aerocoola i z tego co pamiętam, to trzeba delikatnie ale zdecydowanie pociągnąć za spód przedniego panela. Tam jest wycięcie, które ułatwia jego zdjęcie. Jeżeli już się z nim uporasz to zamontuj dodatkowy wentylator na froncie, bo zdaje się, że nie masz filtrów pod obudową. No i zastanów się czy da się przełożyć przez otwory wentylacyjne i zamontować gumowe kołki montażowe na topie. Tam też mógłbyś zainstalować jakiś wolnobieżny wentylator wysysający powietrze z obudowy.

• 0

#25 headhunterz

headhunterz
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 130 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 23:12

Kiedyś miałem jakiegoś prostego Aerocoola i z tego co pamiętam, to trzeba delikatnie ale zdecydowanie pociągnąć za spód przedniego panela. Tam jest wycięcie, które ułatwia jego zdjęcie. Jeżeli już się z nim uporasz to zamontuj dodatkowy wentylator na froncie, bo zdaje się, że nie masz filtrów pod obudową. No i zastanów się czy da się przełożyć przez otwory wentylacyjne i zamontować gumowe kołki montażowe na topie. Tam też mógłbyś zainstalować jakiś wolnobieżny wentylator wysysający powietrze z obudowy.

Dzięki za sugestie. Wentyle wiem jakie kupić ale kolega wspominał jeszcze o tym rozgałęźniaczu, można konkretnie link jaki to ma być ?

• 0

#26 choleryk65

choleryk65
  • Maniak

• 2018 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 23:25

Dla ilu wentylatorów? Jeżeli dla dwóch to najtańszy:https://www.morele.n...-33433l-571664/

Droższy:https://www.morele.n...1016754-752959/

No i rozgałęźnik Y na 3 wentylatory 3-pin:https://www.morele.n...60rk-rp-503176/

To przykłady, pewnie gdzieś da się taniej kupić.

Użytkownik choleryk65 edytował ten post 26 marzec 2017 - 23:26

• 0

#27 headhunterz

headhunterz
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 130 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 12:56

Nie ma opcji otwarcia przedniego panelu. W internecie nie ma także filmu kto by próbował otworzyć ten panel. Nic już się nie da zrobić z tym chinskim gównem oprócz wymiany.

Temat do zamknięcia.

• 0

#28 choleryk65

choleryk65
  • Maniak

• 2018 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 22:56

Chyba jednak się da:http://www.pureoverc...erocool-vs-9/3/

• 0

#29 headhunterz

headhunterz
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 130 postów

Napisano 28 marzec 2017 - 00:06

A czy ja powiedziałem że teoretycznie się nie da :D ? W tym linku nie ma pokazanej sytuacji jak ktoś aktualnie otwiera tylko jest pokazany panel. Tak czy siak jutro dochodze do kolejnej próby no i wciąż czekam na wentyl.

Pozdrawiam.

• 0

#30 anarett

anarett
  • Bywalec

• 107 postów

Napisano 28 marzec 2017 - 12:16

mniej wiecej od 9:40 oglądaj. Chłopie jak Ci pomóc skoro ty sam sobie nie chcesz pomóc? nawet masz pokazane saneczki do których możesz przypiąć wentyle.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: chłodzenie, cpu, obudowa, sprzet, hardware

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych