Skocz do zawartości

Wentylator 120 SLIM chłodnica


Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam obudowe Fractal Define Nano S i do tego 2 chłodnice 240 Magicoola (27mm grubość  -najcieńsze jakie znalazłem, a na chłodnicach BitFenix Spectre PRO PWM, z których jestem bardzo zadowolony (łożysko nie słyszalne moim zdaniem lepsze od BQ SW2 i od Enermax UCCLA12P))

.

Problem jest taki, że w tym momencie chłodnica na topie + wentylatory dają grubość 27+25=52mm. Przy takiej grubości pamięć ram dotyka już wentylatorów... Moja płyta A68Hi ma slot na ram troszeczkę niżej niż topowe konstrukcje z 1151 lub AM4, i tu pojawia się problem. Przy zmianie platformy (ryzen 5 lub i7-7700k + Trident Z RGB) pamięć będzie kolidowała z wentylatorami.

 

Czy są jakieś godne polecenia wentylatory 120mm slim (najlepiej białe/ biało czarne + PWM) które będą całkowicie niesłyszalne do ok 700RPM i przyzwoitej wydajności w cenie ok 100zł szt?

 

Znalazłem jedynie SilverStone FN123, ale ponoć mają terkoczące łożysko.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez Asica10
Link to post
Share on other sites

fajny, ale według tego co słychać na filmikach na youtube terkocze mu strasznie łożysko...coś jak w Enermaxach, a przy bezgłośnej reszcie jest to dość irytujące...

 

 

W tym momencie wygląda to tak.

http://i1371.photobucket.com/albums/ag315/Asica10/IMG_20170325_180526_zpsgq1ph5k9.jpghttp://i1371.photobucket.com/albums/ag315/Asica10/IMG_20170325_180513_zps4fzsc33y.jpg

 

Jak widać jest na zero... Nowe ramy Trindent Z są o ok 1cm niższe ale mimo wszystko zachodzić będą na wentylatory, a pratycznie wszystkie nowe itx mają gniazdo ram wyżej niż w obecnej.

Wyrzucenie chłodnicy nie wchodzi w grę bo obstawiam że 1x240 nie da rady po OC z CPU i GPU przy went max 650-700RPM (w tym momencie ciecz ok 42-43 przy full load)

Obstawiam, tak samo że pasywnie nie da rady układ by utrzymać znośne temperatury (testował ktoś pasywnie puszczone chłodnice? Jaki zysk jest z chłodnicy pasywnej?)

Edytowane przez Asica10
Link to post
Share on other sites

Jak znajdę czas, to zmierze jaka jest różnica w hałasie pomiędzy Gelidem a np. BQ SW. Przynajmniej będziesz miał jakiś punkt odniesienia. W Gelidzie słychać delikatnie łożysko ale subiektywnie nie jest źle. A jeszcze jedno grubość Gelida wynosi 16mm.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

O Scythe slip stream czytałem że są glośne... Naprawde nie ma naprawda cichych wentyli slim ? Jestem w stanie zapłacić sporo jeżeli sie jakieś znajdą....

 

@jayson2309 pozbywać pewnie się będe ale muszę znaleźć następce i poczekać na itx pod Ryzena;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...