Skocz do zawartości

Duże zużycie pamięci RAM w Windows 10


Recommended Posts

Cześć, mam laptopa z windowsem 10 od nowości i problem polega na tym że po włączeniu go przy samym pulpicie zużycie ramu jest na poziomie 50-60% przy 8GB ram. Macie jakieś pomysły jak zdiagnozować co zasysa tyle pamięci? Na razie ograniczyłem ilość aplikacji uruchomianych przy starcie systemu.

 

Specyfikacja mojego laptopa:

Procesor Intel core i5-6300HQ

Karta graficzna Nvidia GeFroce GTX 950M

Pamięć ram 8GB

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Sysinternals Suite - wszystko tym można zdiagnozować. Tak się teraz przyglądam ale trudno wywnioskować bo windows 10 żyje własnym życiem na 4GB zużycie mam na poziomie 30% w tym momencie.

Link to post
Share on other sites

 

 

co zasysa tyle pamięci?

 

pokaż zakładkę "procesy" z menedżera

 

 

 

raczej normalne dla windowsa10

"raczej" - słowo klucz...

 

 

 

windows 10 żyje własnym życiem

nie, jeżeli wszystko poprawnie skonfigurujesz to jest ok

 

 

 

na 4GB zużycie mam na poziomie 30%

czyli +/- 1,2 GB. I to jest norma.

Link to post
Share on other sites

pokaż zakładkę "procesy" z menedżera

 

 

 

"raczej" - słowo klucz...

 

 

 

nie, jeżeli wszystko poprawnie skonfigurujesz to jest ok

 

 

 

czyli +/- 1,2 GB. I to jest norma.

Udało mi się uzyskać zużycie na poziomie ~2,5 GB jakieś pomysły jak jeszcze mogę zmniejszyć zużycie? W procesach już więcej wyłączyć nie mogę.

Link to post
Share on other sites

2,5? Chyba przesada - po uruchomieniu do pulpitu 7 oraz 8.1 mają około 1.1 GB - i to jest raczej norma. Po W10 spodziewam się, że może mieć więcej, ale ponad 2 razy to przesada... Zresztą - tutaj zoptymalizowany W10 - 1.03 GB na pulpicie:

 

Win10ProcessesWhenIdle.png

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Zawsze istniej możliwość identyfikacji procesów, które zajmują ram i obciążając CPU, polecam do tego darmowy soft Anvir Task Manager(jest po polsku). Ostatnio oprogramowanie Intel Security Management powoduje problemy. Po zainstalowaniu tego oprogramowania razem ze sterownikami do płyty głównej i zablokowaniu tego dziadostwa w firewall wysyłało tak dużo zapytań do sieci, że zamieszało firewalla i zamulało CPU oraz RAM. Po wyłączeniu tego balastu system działa jak trzeba. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...