Skocz do zawartości

Pytanie o wybrany zestaw za około 2000zł


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich,

Jestem tutaj nowy i od razu przychodzę po pomoc. Odczułem potrzebę zmontowania sobie komputera. Początkowo miała to być modyfikacja starego sprzętu do 1000zł, lecz troszeczkę przemyślałem sprawę i zamierzam przeznaczyć około 2000zł. Po wykonanym researchu, obejrzeniu kilku rankingów i benchmarków skłaniam się w stronę następujących elementów:

 

- Procesor i3-6100

- Płyta główna MSI B150M PRO-VDH

- Karta graficzna GTX 750Ti 4GB

- Dysk SSD GoodRam CX200 120GB

- Pamięc Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz

 

Pozostałe elementy jak obudowa, zasilacz, dysk hdd oraz system będą wyselekcjonowane spośród 6 używanych komputerów.

 

Pierwsze moje pytanie jak wypada GTX 750Ti 4gb na tle np GTX1050Ti 2GB ? Na temat tej pierwszej karty w wersji 4gb jest dość mało informacji więc ciężko mi samemu to porównać.

 

Dodatkowo gdybym chciał zwiększyć budżet o 200zł to lepiej wybrać i5-6400 czy może właśnie zmienić kartę graficzną ? A może pójść totalnie w inną stronę ?

 

Jestem otwarty na propozycję. Jeżeli coś w mojej specyfikacji jest kategorycznym błędem to proszę o powstrzymanie fali hejtu. Posiadam pewną wiedzę ale nigdy nie składałem komputera od 0. Napisałem, że pozostałe elementy zostaną dobrane z innych zestawów (nie oznacza to, że będą niskiej jakości).

 

Wszelkie porady są mile widziane. Nie jestem jakimś wielkim gamerem (fifa i ps4 mi wystarcza), komptera używać będę przede wszystkim do projektowania graficznego i front end developmentu, ale jak już składam to na pożądnie ;)

 

Pozdrawiam i czekam na propozycje.

Link to post
Share on other sites

Do jakich gier?
Tak startowo:
Procesor - Intel Pentium G4560
MOBO - Gigabyte GA-B250 DS3H
Karta Graficzna - Gigabyte RX 470 G1 GAMING
Dysk SSD - Transcend 128gb MLC 370
Pamięć - GOODRAM PLAY 2x4gb 2400mhz cl15

2021pln 

Procesor 2 rdzenie / 4 wątki, MOBO na B250 z 4 bankami pamięci obsługujący procesory 7 generacji Intela (pentium g4560 to 7 gen.) [aktualizacja biosu nie jest wymagana], dysk SSD 128gb na MLC i 2 kości po 4gb 2400mhz polskiej firmy.
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź,

Tak jak pisałem, to nie jest komputer do gier, Mam od tego konsole więc ciężko podać jakieś tytuły ;)

 

Z Twoich propozycji najbardziej zaciekawiła mnie ta płyta główna. Na pewno wezmę ją pod uwagę. Przy tej płycie , RAM też jak najbardziej na plus. Co do reszty chciałbym jeszcze przemyśleć.

 

Prosiłbym o więcej opinii pozbieram wszystko razem i dyskusja niech się toczy dalej ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
Powracam więc witam ponownie,

Trochę rzeczy się pozmieniało więc chciałbym się ponownie poradzić. Budżet się trochę zwiększył więc obecnie sytuacja wygląda tak.

Kartę graficzną już mam jest to:

- Asus GTX 1050TI Strix 4gb (wiem, że większość powie czemu nie rx470, ale już mam taką i trudno...)

 

Jeśli chodzi o procesor to prawdopodobnie wybór padnie na:

- i5-7400 , ewentualnie zastanawiam się czy warto dołożyć do i5-7500

 

Płyta Główna to prawdopodobnie:

- MSI B250M Bazooka

 

Pamięć:

- HyperX Black Fury 2400MHz CL15 - i tutaj pytanie lepiej 8gb czy 2x4gb ? 

 

Do tego dysk:

- SSD GoodRam CX300 120gb

 

 

Ponieważ prawdopodobnie będę chciał kupić nowy zasilacz i być może nową obudowę to prosiłbym o jakieś propozycje ale tutaj już budżet dość ograniczony więc ceny stosunkowo niskie. Tak żeby to działało i nic nie wybuchło.

Link to post
Share on other sites

 

 

i5-7400 , ewentualnie zastanawiam się czy warto dołożyć do i5-7500

 

Osobiście wolałbym dołożyć do lepszego SSD na którym wgrasz też jakieś gry. Patrz Iridium Pro 240 GB

 

 

 

i tutaj pytanie lepiej 8gb czy 2x4gb ? 

 

Przy B250 z czterema slotami zdecydowanie 2 x 4 GB 

 

 

 

Ponieważ prawdopodobnie będę chciał kupić nowy zasilacz i być może nową obudowę

 

Zasilacz XFX 450W Pro Series i obudowa RG1 / RG2 od SPC.  

Link to post
Share on other sites
i5-7400 , ewentualnie zastanawiam się czy warto dołożyć do i5-7500

Od niedawana mam i5 7400 i spokojnie styka do nowych gier, choć wszystko zależy od różnicy w cenie pomiędzy 7400 a 7500, jeśli nieduża, to dołożyłbym, zawsze +400 MHz bazowego taktowania, choć wg. tego artykułu: https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i5_7500_mocne_cztery_rdzenie?page=0,41 różnica w wydajności wynosi 7%, czyli delikatnie mówiąc niewiele...

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...