Skocz do zawartości

Komputer nie bootuje po raz drugi


Recommended Posts

Gość tomoa

Mam dziwny problem z komputerem.

 

Kupiłem nową płytę główną Asrock 775i65G R3.0 i wszystko działało dobrze do momentu włożenia nowego procesora Intel Pentium Dual Core E6800.

 

 

Po zainstalowaniu nowego procesora komputer włączał się, wiatraki chodziły, ale był czarny ekran. Wyłączyłem komputer, wyjąłem bateryjkę z płyty, zworką wyczyściłem ustawienia bios. Włożyłem baterię, uruchomiłem komputer. Komputer uruchomił się, bios pokazał właściwy procesor, wszystko działało bez problemu. Restart komputera działał bez problemu.

 

Po wyłączeniu komputera powstał ten sam problem co na początku, ponowne czyszczenie zworką biosu i komputer działa bez problemu do momentu wyłączenia go.

 

Na innych procesorach np. E5800, E6300 wszystko chodzi bez problemu.

 

Procesor E6800 raczej sprawny, bo przechodzi wszystkie testy.

 

Moja konfiguracja:

 

Asrock 775i65G R3.0

Intel Pentium Dual Core E6800

Geforce FX 5900 XT

Kingston KHX3200AK2/2G 2 x 1GB RAM (2.5-3-3-7)

Chiftec 350W

Edytowane przez tomoa
Link to post
Share on other sites

FSB1066-CPU is supported only when you install AGP VGA card into AGP slot. Besides, if you use a FSB1066-CPU on this motherboard, please adopt a DDR400 CL2.5 memory module.

 

Procesory z FSB1066 są obsługiwane tylko przez podkręcenie oraz użycie zewnętrznej karty graficznej i pamięci DDR400 CL2.5

 

Takie to informacje ze strony jak i z instrukcji, i choć wydaje się, że spełniasz te wymagania coś jest nie tak :)

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Dlatego napisałem, że coś jest nie tak. Według strony wszystkie procesory od E6300 w górę są oznaczone jak wyżej napisałem.

 

Dodatkowo ten RAM ma właściwość działania jako CL2 zamiast 2.5 - może tu jest przyczyna.

 

Jeśli uda się wejść w BIOS sprawdź taktowania procka i RAM.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...