Skocz do zawartości

Opinia na temat zestawu do około 3000 zł


Recommended Posts

Witam wszystkich! :)

 

  • Zastosowanie komputera : Gaming
  • Maksymalna kwota : 3000 zł (ewentualnie trochę ponad)
  • Których części potrzebuję : Wszystkiego poza;

Zasilacz, aktualny: https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-psu-atx-eps-550w-pfc-12cm-27db-gps-550ab-a-66618/

Dysk twardy

Monitora

  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Specjalne wymagania : Przede wszystkim do gier typu: CS:GO, RUST, PAYDAY 2 oraz obudowa z szybką.
  • Dodatkowe pytania: Czy aktualny zasilacz będzie w porządku?
  • Własne propozycje zestawu :

         1.Poprzednia propozycja mojego kolegi: https://www.morele.net/inventory/info/WiOyqQ/

Grafika: Zotac GeForce GTX 1060 AMP 3GB GDDR5

Procesor: Intel Core i5-7500

+chłodzenie procesora: CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

Płyta główna: Gigabyte GA-B250M-D3H

Dysk HDD: Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Pamięć RAM: Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14

Obudowa: Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)

 

         2.Moja propozycja: https://www.morele.net/inventory/info/7TFQ6i/

 

Grafika: Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5

Procesor: Intel Core i5-7500

+chłodzenie procesora: CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

Płyta główna: Gigabyte H170M-D3H DDR3

Dysk SSD: Team Group L3 Evo 120GB SATA3

Pamięć RAM: Corsair CMZ4GX3M2A1600C9

Obudowa: Corsair Carbide Series 100R (CC-9011075-WW)

 

 

  • Krótka informacja:

Pierwsza propozycja jest od mojego kolegi, zakłada ona kupno dysku twardego, jednakże posiada on już dysk ~200GB, więc uznałem, że można uciąć koszt i dokupić SSD na system, dysk twardy dokupić kiedy indziej. Kartę graficzną uznałem, że nie ma sensu 3GB kupować po kosztach, lepiej od razu 1060 6GB. Poza tym zmieniłem z DDR4 na DDR3 i inną płytę główną. Co do zasilacza nie jestem pewien, dlatego dopytuje. Komputer składam dla kolegi który nie posiada żadnej wiedzy w tej materii.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam! ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastosowanie komputera : Gaming


Jakie gry?

 

Specjalne wymagania : Przede wszystkim do gier typu: CS:GO, RUST, PAYDAY 2 oraz obudowa z szybką.


Plexi może być? (patrz rg2w/m35w)

 

Dodatkowe pytania: Czy aktualny zasilacz będzie w porządku?


Po kilku miesiącach zamiana, na początek starczy.

 

.Poprzednia propozycja mojego kolegi: https://www.morele.n...ry/info/WiOyqQ/


Powiedz koledze, żeby nie patrzył tylko na wygląd a cenę, parametry i jakość wykonania. Jeśli chcesz świecące bajery to wkładasz pasek led.

 

 

Kilka miesięcy temu byłby dobry, ale teraz chipset H170 jest aktualnie nie opłacalny.

 

Kartę graficzną uznałem, że nie ma sensu 3GB kupować po kosztach, lepiej od razu 1060 6GB.


Only nVidia? Czy kolega jest nastawiony "byle działało"?

 

Pierwsza propozycja jest od mojego kolegi, zakłada ona kupno dysku twardego, jednakże posiada on już dysk ~200GB, więc uznałem, że można uciąć koszt i dokupić SSD na system


Jeśli nie przeszkadza Ci tylko 200gb na start to jest to dobry pomysł. Ale dysk na TLC to słabizna.

 

Których części potrzebuję : Wszystkiego poza; Zasilacz, aktualny: https://www.morele.n...-550ab-a-66618/ Dysk twardy Monitora


Jaka rozdzielczość monitora, ma freesync?
Link to post
Share on other sites

 

 

Jakie gry?

 

Tak jak napisane, cs:go, rust, payday 2, głównie w takie gra. Jednak wolę wybrać mu coś, co będzie działało też za jakiś czas.

 

 

 

Plexi może być? (patrz rg2w/m35w)

 

No cóż, on się za bardzo nie zna, a jedno z jego wymagań to "szybka z boku", więc ewentualnie można. Przydatnym bajerem w obudowie byłoby dla niego conajmniej wejście na słuchawki z mikrofonem.

 

 

 

Po kilku miesiącach zamiana, na początek starczy.

 

No to dobrze, pozwoli to przynajmniej na razie uciąć część kosztów.

 

 

 

Powiedz koledze, żeby nie patrzył tylko na wygląd a cenę, parametry i jakość wykonania. Jeśli chcesz świecące bajery to wkładasz pasek led.

 

No cóż, kolega się nie zna, więc staramy się znaleźć kompromis ;)

 

 

 

Kilka miesięcy temu byłby dobry, ale teraz chipset H170 jest aktualnie nie opłacalny.

 

Akurat w temacie płyt głównych sam za bardzo nie jestem obeznany, stąd liczę na jakieś ewentualne sugestie. Wybierałem spośród takich, które mają socket 1151, na tą i5-7500, a do tego nie obsługuje ona chipsetów H110, B150 oraz Z170. No i wybrałem taką która obsługuje DDR3 zamiast DDR4, bo to też niewielka zmiana w wydajności z tego co czytałem, a cena spada.

 

 

 

Only nVidia? Czy kolega jest nastawiony "byle działało"?
 

 

Kolega raczej nastawiony na byle działało, a tą nvidie poleciłem mu, bo sam niedawno się na nią zdecydowałem porównując wiele statystyk i parametrów, choć zastanawiałem się też dla niego nad jakimś radeonem.

 

 

 

Jeśli nie przeszkadza Ci tylko 200gb na start to jest to dobry pomysł. Ale dysk na TLC to słabizna.

 

Stwierdziłem, że jak ma 200GB na start, to powinno wystarczeć, a dokupić dysk jakiś większy za jakiś czas to ani jakiś wielki koszt, ani problem, więc żeby zmaksymalizować to odczucie, że nowy pc, chciałem mu pokazać jaka to różnica między systemem na HDD, a na SSD. Jednak w temacie dysków też nie byłem jakoś bardzo zainteresowany ostatnimi czasy. Dlaczego słabizna to TLC? Sugerowałem się czymś nie za drogim i żeby starczyło tyle co na system.

 

 

 

Jaka rozdzielczość monitora, ma freesync?
 

 

Aktualnie nie wiem, ale najprawdopodobniej posiada. Monitor posiada wejście DVI-D, więc raczej jest lepszy niż gorszy, ale dopytam jeszcze i powiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...