Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

nagły problem z uruchamianiem gier/nowa karta graficzna.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 maverick0069

maverick0069
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 00:10

Witam.
W dniu dzisiejszym wszystkie tytuły, które miałem zainstalowane przestały działać.
Zacząłem od Dooma on jako jedyny normlanie startuję są loga firm, później wczytywanie i wyrzuca do pulpitu za każdym razem. gra działa w tle słychać muzykę, widać ją na pasku,zużywa procesor natomiast nie jestem w stanie nic zrobić poza ctrl alt del.
Co ciekawe jak się Doom wczytuje i dolatuje do 99 % nagle ekran gubi sygnał, w prawym dolnym rogu wyświetla się wyszukiwanie sygnału i pojawia się pulpit z grą na pasku.
Dark souls 3 dzieje się to samo z tym że całkowicie zamyka grę.
Spróbowałem Torment, który zaczął się wczytywać, złapał ten moment że ekran się zatrzymał, mignął i jakoś to przeskoczyło ale z traya wyskoczył bład AMD i aplikacja została zamknięta, już za drugim razem i kolejnym Torment się w ogóle nie uruchamia.
Odinstalowałem z panelu sterowniki do karty/restart i ponowna instalacja, niestety nie pomogło.
Siedzę i dłubie.ale nie mam już pomysłów.
Karta nowa jest u mnie miesiąc - Radeon RX 480 8gb
Zasilacz Tacens Radix VI 650 , na pewno daję rade.
Mam wrażenie że błąd jest po stronie karty graficznej.
Wcześniej wszystko śmigało jak należy.
Prośba o jakieś sugestię.

W  celu sprawdzenia Wrzuciłem moją starszą grafikę radeona 7970 zainstalowałem sterowniki i Doom ruszył, odpalił się w oknie, nie w pełnym ekranie, w opcjach nie było nawet wyboru rozdzielczości 1920/1080 tylko niższe a opcja pełny ekran była zaznaczona... dziwne rzeczy się dzieją, natomiast Torment i przy 7970 sie nie odpalał.Pulpit na obu kartach jest w 1920/1080.

Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.
Oczywiście wszystko do wczoraj latało aż miło, nawet na starszym radeonie przed wymianą doom chodził.
Dzisiaj to wszystko się zadziało.

• 0

#2 chrisplbw

chrisplbw
  • Entuzjasta

• 727 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 10:28

Karta była dodatkowo podkręcana?
  • 0

AMD FX8350 4.0GHz@4.7GHz, Gigabyte GA990FXA-UD5, Gigabyte G1 RX470 4GB 1230/6600@1300/7000, Kingston HyperX Beast 1888 2x4 GB, Scythe Mugen 2 rev. B (Enermax TB Silence UCTB12P x2)+Gelid Extreme, Corsair RM550x 550W 80+Gold, Zalman Z11 Plus, WD Blue 1TB, Lepa by Enermax BQL.Quiet PWM Bluex2

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych