Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chcę wykorzystać swój 2Ghz router Airlive aby zwiększał zasięg mojej sieci.

W odległości 25 m od routera głównego gdzie moc sygnału jest już o 50% niższa chciałbym wzmocnić sieć, aby urządzenia na kolejnych 25-30 m odbierały sygnał.

 

W routerze AirLive nPower wybrałem tryb Client (są jeszcze AP oraz WDS Bridge) i sam router łączy się z moją siecią wifi, ale nie widzę żadnego polepszenia sygnału dla urządzeń, które mają mieć sieć z tego routera AirLive (które mają bliżej do niego, niż do tego głównego routera który jest podpięty do ISP).

 

Czy ja coś robię nie tak, czy to nie ma prawa zadziałać ?

 

 

urządzenia hosty np. tablet...    ------>  Router AirLive (Client Mode) -----------------------> Router Główny -> ISP

 

edit:

 

próbowałem już wszystkiego:

1. jak Airlink jest jako Client, to ok - łączę się z siecią wifi która udostępniana jest przez główny router - ale zasięgu to nie zwiększa.

2. ustawiłem Airlink jako AP - wybrałem WDS gdzie wpisałem mac głównego routera, ssid i hasło do tamtej sieci. a na Airlinku utworzyłem jego sieć własną, którą odszukałem też na głównym routerze w opcjach WDS i kazałem się z nią łączyć. Nic to nie zmienia - na airlinku nie mam netu.

Edytowane przez itcloud
Link to post
Share on other sites

Client służy do połączenia segmentu lan do wan a nie do rozszerzenia sieci. Jak dział wds w tej maszynie to nie wiem - z opisu wynika ze to bridge. Ty potrzebujesz repeatera jeśli chcesz się bezprzewodowo łączyć i powielać sieć.

Link to post
Share on other sites

Client służy do połączenia segmentu lan do wan a nie do rozszerzenia sieci. Jak dział wds w tej maszynie to nie wiem - z opisu wynika ze to bridge. Ty potrzebujesz repeatera jeśli chcesz się bezprzewodowo łączyć i powielać sieć.

No właśnie, potrzebuję repeatera a mam tylko opcje:

Router - AP - Client - WDS Bridge. I co tu wybrać?

 

Jeśli w tym artykule napisali, że zwiększali pokrycie sieci.. tylko głowię się, w jaki sposób:

http://itechzone.pl/testy/test-airlive-n-power/?lang=pl

Link to post
Share on other sites

WDS zasadniczo (ten tryb jest dosyć luźno traktowany przez producentów więc rózni się w detalach) powinien pracować jak repeater, więc jeśli już to WDS. Jak to w szczegółach skonfigurować? To już powinno być napisane w instrukcji.

Link to post
Share on other sites

WDS zasadniczo (ten tryb jest dosyć luźno traktowany przez producentów więc rózni się w detalach) powinien pracować jak repeater, więc jeśli już to WDS. Jak to w szczegółach skonfigurować? To już powinno być napisane w instrukcji.

 

Znalazłem funkcję w trybie AP: WDS Repeater. Tam wpisuję opcje:

 

AP1 Encrypt Type

Encryp Key

AP1 MAC Address

 

Ale jakoś mi to nie działa - łączę się z routerem tym Airlive, ale nie mam w ogóle netu, nie mogę spingować tego głównego routera. AP1 - tutaj podaję dane dot. tego mojego głównego routera. Czy on musi być też w trybie AP , bo jest jako router po prostu.

Edytowane przez itcloud
Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy dostajesz poprawny adres IP z DHCP.

wlasnie, moj lapek podpiety do tego Airlinka otrzymal adres dhcp, ale z puli uruchomionej na Airlinku, nie z tego glownego routera. Nawet zalecaja, aby na tym drugim routerze (airlink) ktory poszerza zasieg, wylaczyc dhcp. no ale mialem zalozmy od 2.120 - 2.125, a na glownym routerze asusa 2.2 - 2.99 (brama 2.1, net od isp). Wiec nie kolidowalo.

W kazdym razie na routerze asusa nie widzialem w ogole podlaczonego airlinka itd.

 

Juz sam nie wiem, moze ze wzgledu na fakt, ze to asus ma podlaczony ethernetem net - to w nim trzeba odpalic WDS-a? Ustawilem w trybie Hybryd (jest jeszcze Only AP i Only WDS - przy pierwszym nie moge wpisac klientow AP - ich mac - aby asus sie polaczyl, przy drugim w ogole nie mam wifi dystrybuowanego, a przy hybryd niby jest ok, wpisuje mac tej sieci airlinka.. ale nie widze efektow).

Chyba się wyjaśniło, router aby korzystał z WDS-a musi być w trybie Open ew. OPEN/WEP.

To chyba nie jest najszczęścliwsze rozwiązanie?

Link to post
Share on other sites

Nie ma. Dzwoniłem do Asus Polska. Facet mówił że wszystkie ich wrt tak mają.

 

edit: tak samo jest w tplinkach czy dlinkach - max poziom zabezpieczeń przy połączeniu WDS (repeater) to WEP (sieć typu open) :/

Edytowane przez itcloud
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...