Skocz do zawartości

Wyjątkowo chodzi o PC - szukam płyty głownej


Recommended Posts

Witajcie, trochę się znam a trochę się nie znam więc,żeby nic nie zrobić źle zgłaszam się po pomoc. (od razu powiem,że powstanie też temat na giełdzie bo chcę kupić kartę,która spełni wymagania oraz RAM)

Procesor I7 2600 K
Jakieś wielkie chłodzenie powietrzne do niego
Wielka buda Silverstone 

RAM: chcemy kupić 2x8GB DDR3 ale chyba tylko 1333Mhz bo 2600k szybszych nie obsługuje. Aczkolwiek pomimo taktowania to opóźnienia im mniejsze tym lepiej.
Jest jakiś duży zasilacz modularny wiec luźno
Karta Graficzna to jakaś podkręcona fabrycznie nvidia gtx 980 4gb 
Dyski... będzie jeden SSD (850 Pro 512 Sata) oraz chyba 4 czy 5 HDDków sata (1-2TB każdy)

Nie znam więcej szczegółów bo to brata komp i jest ode mnie oddalony.

Szukamy płyty głównej i RAM (2x8GB DDR3)
Będzie robione OC procesora i karty graficznej.
Komputer do grania.

I teraz tak... 
Chcę,żeby złącze do płyty dało jej 100% wydajności a nie jakieś stare co zakorkuje wydajność
To samo z SSDkiem
Niech też obsłuży tą dużą ilość dysków

Będzie Windows 10 Pro na tym kompie więc ze sterownikami niech nie będzie problemów

Niech nie będzie problemów z dużym chłodzniem (jest pod ten socket co trzeba)

No i wsparcie na OC... z jednej strony po prostu niech mobo zniesie OC a drugiej strony jestem totalnym debilem jeśli idzie o podrkęcanie więc niech będą jakieś profile czy coś co mi ten proces ułatwi ;D



Socket to 1155
Rozmiar płyty to ATX

I teraz sprawa samej płyty... szukam full kompletu czyli ze śledziem na tył i innymi potrzebnymi rzeczami.
Do 500zł max.

Gwarancja bardzo mile widziana.

Nie wiem do końca jakie płyty spełniają moje powyższe wymagania więc nie wiem konkretnie które modele z allegro/olx będą ok.

Więc pomóżcie mi znaleźć na aukcji dobrą płytę dla brata.

Mogę kupić od kogoś na forum jak macie dobrą płytę.

Szukam także RAM DDR3 2x8GB (do gier, im lepsze paramtetry i cena tym lepiej smile.gif 

Edytowane przez under555
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...