Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Na którą konsolę gry są tańsze?

gry tańsze xbox one ps4 rynek wtórny promocje

Najlepsza odpowiedź -Tommy-, 31 marzec 2017 - 23:02

xbox one ma bardzo często tańsze cyfrówki

jeśli dołożyć usługi jak EA Access i gry z Golda które kładą te z PS+ (i dostajesz 4 co miesiąc) oraz niebawem usługa Abonamentowa Xbox Game Pass która zapewni dostęp do 100 gier

to nawet nie ma co porównywać

Xbox tańszy 

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Na którą konsolę są gry są tańsze? (8 użytkowników oddało głos)

Na którą konsolę są gry są tańsze?

1. Xbox ONE (8 głosów [100.00%] - Zobacz)

Procent z głosów: 100.00%

2. PS4 (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

#1 maly_wrobelek

maly_wrobelek
  • Gaduła

• 417 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 20:48

Cześć, siostrzeniec (~12 lat) będzie kupował sobie na dniach konsolę (telewizor 32 cale HD ready 1366x768) i pyta mnie jako wujka jaką powinien wybrać.

Na szybko analizując kilka tematów widzę że nie ma sensu dyskutować o wydajności bo tu nie chodzi o benchamrki, tylko o granie. Ekskluzywy też nie są argumentem, bo ani na jednej konsoli ani na drugiej nic nam nie mówią tytuły, więc zarówno jedna jak i druga wydaje się atrakcyjna.

Dzieciak ma tylko mamę więc wiem że będzie ciężko z kasą na gry, będzie musiał je kupować za to co uskłada.

Dlatego to będzie argumentem decydującym, gdzie ogólnie gry są tańsze?

Zakładam że tuż po premierze to jednakowo, ale z czasem może szybciej tanieją na konkretnej platformie? Może na którąś konsolę są częściej "promocje" i wyprzedaże gier? Na rynku wtórnym gdzie jest taniej? To co mi się spodobało to "EA access" na xbox One, za 80 zł rocznie jest kilka fajnych gier dla niego.

Jeżeli to istotne to wiem że będzie dużo grał w FIFĘ.

• 0

#2 dodo

dodo
  • α

• 10510 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 20:52

Kurcze, te informacje są dostępne na wyciągnięcie reki. 

Weź pięć gier w które młody będzie grać i porównaj ceny, poza tym jak wspomniałeś EA Access za 80 PLN a w tym jest przecież Fifa - problem raczej rozwiązany?

• 0

#3 kamil_18_19

kamil_18_19
  • Maniak

• 2669 postów
  • Miejscowość:Zgierz
  • 3DMark 06:Nie wiem po zmianie sprzętu nie testowałem.

Napisano 20 marzec 2017 - 21:05

Jeżeli mówimy o kupnie na własność to ceny prawie identyczne. Lecz konsole się kupuje dla gier a nie cen. Ja miałem kupić One S ale tam nie ma w co grać, no może Forza reszta dla mnie lipa, a na PS 4 to już mam w co grać.
DriveClub, GT wychodzi, TLoU, Uncharted 4 oraz poprzednie wersje, God of War, Crash także ma się pojawić. Więc pamiętaj wybierz jakie gry do Ciebie przemawiają. Tak jak to ja zrobiłem, i w finale jestem szczęśliwym posiadaczem Sony Playstation Slim 1TB plus gry.

Użytkownik kamil_18_19 edytował ten post 20 marzec 2017 - 21:06

• 0

Pc do gier. 

Cpu: i3-8100 Cooler: SPC Fortis 3 MC Mobo: MSI Z370 Tomahawk Ram: 16GB DDR4 Godram Play 2x8GB 2133MHz Hdd1: Crucia M550 128GB Hdd2: 1TB Seagate Gpu: GTX 1060 Xtre.6GB@1980 boost 2150/9500 mem Case: SPC M35W PSU: Corsair TX650 Monitor AOC i2369Vm Os: Win 10 Home x64 Fon Samsung Galaxy S9 PLUS

Spoiler

#4 dodo

dodo
  • α

• 10510 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 21:25

Lecz konsole się kupuje dla gier a nie cen

W przypadku, gdy pieniądze stają się ograniczeniem rozumiem, że to może być decydujący czynnik.

Chłopak ma 12 lat, nigdy nie miał konsoli, więc będzie "zajarany" praktycznie każdym tytułem.

Ekskluzywy też nie są argumentem,

Poza tym, dość istotne zdanie.

One S ale tam nie ma w co grać

Twoim zdaniem nie ma, moim natomiast konsola ma parę fajnych gier (PLUS multiplatformy

Forza

Gears of War 

Halo 

Dead Rising 

Podlicz sobie również koszt zakupu gier w EA Access, 

UFC

Mirrors Edge 

Mass Effect-y 

GW2

SSX

NFS

NBA

FIFA

PGA

NHL

BF Hardline

BF4

Dead Space 

Dragon Age 

TitanFall 

Madden

Battlefront

BF BC

BF3

Skate

Za 80PLN masz grania i grania.

ma się pojawić

wychodzi

Proszę Cię...

God of War

Remaster

DriveClub

Forza jest znacznie lepsza

PS4 jest znacznie bardziej popularna, zgadzam się ale czy lepsza (w przypadku autora)

• 0

#5 menczyciel1945

menczyciel1945
  • Bywalec

• 82 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 21:39

ja posiadam w domu obie konsole i bardziej skłaniał bym się ku xboxa bo

1.EA Access dużo gier za niewielkie pieniądze

2.wsteczna kompatybilność (pasują gry ze 360)

3.co miesiąc mając wykupionego golda (którego trzeba mieć by grać przez neta) możemy ściągnąć 3 -4 gry za darmo w prezencie

4.dużo leprze pady (według mnie)

5.jak ma dużo grać w fife to jeszcze na plus że na xboxie są karty legend np: pele

• 0

CPU: Intel i5-6600k OC@4,7Ghz 1,33V // CoolerTHERMALRIGHT  HR-02  MACHO  REV. B // MOBO: Asrock z170 Extreme 4// RAMCorsair Vengeance DDR4 2x8GB 3000MHz CL15// GPUPalit GeForce GTX 1070 GameRock// SSD: Crucial MX200 250GB

// PSU: Super Flower Golden Green HX - 80Plus Gold - 650W// CASE: Corsair 500r white 

#6 maly_wrobelek

maly_wrobelek
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 417 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 21:56

Dzięki bardzo za dotychczasowe posty. Mam nadzieję że @dodo i @kamil_18_19, nie będziecie robić burzy na temat ekskluzywów i wyższości jednej konsoli nad drugą.

Z tego co widzę fifa 17 nie wchodzi w EA access więc to będzie jedyny pewny zakup, albo na Xboxa albo na PS.

Weź pięć gier w które młody będzie grać

Jeszcze właśnie nie wiemy w co będzie chciał grać(oprócz fify), "gust" i preferencje w grach dopiero się okażą u tego młodego człowieka. Młody kupując (szacuję 2-3 gry w roku) będzie oglądał każdą złotówkę ze wszystkich stron przy wyborze i cena na pewno będzie ważnym czynnikiem. Bo szkoda będzie mu pewnie wydać na premierową grę 250 zł. Przy grach będziemy jeszcze zwracać uwagę na PEGI i w wyjątkowych przypadkach (po analizie dorosłego) będzie mógł zagrać myślę w max PEGI16 więc tytuły

TLoU, Uncharted 4 oraz poprzednie wersje, God of War
raczej nie będą dostępne. (może ewentualnie Uncharted 4)

3.co miesiąc mając wykupionego golda (którego trzeba mieć by grać przez neta) możemy ściągnąć 3 -4 gry za darmo w prezencie

Czy te gry są ściągane na stałe czy tylko na miesiąc? Nie wiedziałem że trzeba coś mieć do grania online, a to jest ~250zł rocznie :-/

Czy na ps4 też trzeba coś wykupić żeby grać np w fifę onlie?

• 0

#7 SonAndros

SonAndros
  • Bywalec

• 128 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 22:21

Może ps3(używane)?. Zostanie jeszcze sporo pieniędzy na gry, które są bardzo tanie. Abonament opcjonalny.

• 0

#8 maly_wrobelek

maly_wrobelek
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 417 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 22:27

Może ps3(używane)?

Nie, bo nie ma fify 17 i 18 pewnie też nie będzie, a jest zajarany na piłkę. ( ta konsola to swoją drogą nagroda za dobre wyniki w zawodach w piłkę nożną i wyniki w nauce)

• 0

#9 menczyciel1945

menczyciel1945
  • Bywalec

• 82 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 22:41

Czy te gry są ściągane na stałe czy tylko na miesiąc? Nie wiedziałem że trzeba coś mieć do grania online, a to jest ~250zł rocznie :-/

te gry są na stałe więc płacąc 200-240 zyskujesz ok 30-40 gier na stałe

co do ps 4 też trzeba wykupić abonament

Użytkownik menczyciel1945 edytował ten post 20 marzec 2017 - 22:45

• 0

CPU: Intel i5-6600k OC@4,7Ghz 1,33V // CoolerTHERMALRIGHT  HR-02  MACHO  REV. B // MOBO: Asrock z170 Extreme 4// RAMCorsair Vengeance DDR4 2x8GB 3000MHz CL15// GPUPalit GeForce GTX 1070 GameRock// SSD: Crucial MX200 250GB

// PSU: Super Flower Golden Green HX - 80Plus Gold - 650W// CASE: Corsair 500r white 

#10 kamil_18_19

kamil_18_19
  • Maniak

• 2669 postów
  • Miejscowość:Zgierz
  • 3DMark 06:Nie wiem po zmianie sprzętu nie testowałem.

Napisano 20 marzec 2017 - 23:49

Dzięki bardzo za dotychczasowe posty. Mam nadzieję że @dodo i @kamil_18_19, nie będziecie robić burzy na temat ekskluzywów i wyższości jednej konsoli nad drugą.

Z tego co widzę fifa 17 nie wchodzi w EA access więc to będzie jedyny pewny zakup, albo na Xboxa albo na PS.

Jeszcze właśnie nie wiemy w co będzie chciał grać(oprócz fify), "gust" i preferencje w grach dopiero się okażą u tego młodego człowieka. Młody kupując (szacuję 2-3 gry w roku) będzie oglądał każdą złotówkę ze wszystkich stron przy wyborze i cena na pewno będzie ważnym czynnikiem. Bo szkoda będzie mu pewnie wydać na premierową grę 250 zł. Przy grach będziemy jeszcze zwracać uwagę na PEGI i w wyjątkowych przypadkach (po analizie dorosłego) będzie mógł zagrać myślę w max PEGI16 więc tytuły

raczej nie będą dostępne. (może ewentualnie Uncharted 4)

Jejku po raz pierwszy widzę rodzica, który korzysta z PEGI u mnie w mieście jak mamusi takiej jednej zwróciłem uwagę, że jej 13 latek ciska w GTA 5 i jest  uhahany to jej koleżanka gdzie jej syn chodzi razem z nim mnie skwitowało a co tam niech się uczą. Eeee czego zabijania, tortur Trevora?, encyklopedii wulgaryzmów.  

• 0

Pc do gier. 

Cpu: i3-8100 Cooler: SPC Fortis 3 MC Mobo: MSI Z370 Tomahawk Ram: 16GB DDR4 Godram Play 2x8GB 2133MHz Hdd1: Crucia M550 128GB Hdd2: 1TB Seagate Gpu: GTX 1060 Xtre.6GB@1980 boost 2150/9500 mem Case: SPC M35W PSU: Corsair TX650 Monitor AOC i2369Vm Os: Win 10 Home x64 Fon Samsung Galaxy S9 PLUS

Spoiler

#11 dodo

dodo
  • α

• 10510 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 08:39

Niezależnie od gry chcąc grać online musisz mieć abonament. (niezależnie od konsoli)

• 0

#12 maly_wrobelek

maly_wrobelek
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 417 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 18:46

Mam nadzieję że pojawią się jeszcze jakieś głosy w ankiecie lub wypowiedzi na forum bo na ten moment jest skromne 2 dla Xbox One (@dodo, @menczyciel1945, do 1 dla PS4 @kamil_18_19.

• 0

#13 dodo

dodo
  • α

• 10510 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 18:49

Nie bardzo rozumiem, w temacie masz wszystkie odpowiedzi. 

• 0

#14 -Tommy-

-Tommy-
  • ( . )( . )

• 5440 postów
  • Miejscowość:Internety

Napisano 31 marzec 2017 - 23:02   Najlepsza odpowiedź

xbox one ma bardzo często tańsze cyfrówki

jeśli dołożyć usługi jak EA Access i gry z Golda które kładą te z PS+ (i dostajesz 4 co miesiąc) oraz niebawem usługa Abonamentowa Xbox Game Pass która zapewni dostęp do 100 gier

to nawet nie ma co porównywać

Xbox tańszy 

• 2

#15 MariuszB35PL

MariuszB35PL
  • Nałogowiec

• 1557 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 04:54

Do EA access też gry cały czas dochodzą i zapewne nie długo trafi tam fifa17 bo ostatnio była na nią przecena w sklepach.. Co do dylematu która konsolę wybrać, to najlepiej niech wybierze taką jaką mają jego koledzy, zawsze się można wtedy grami wymienić, ale jak pod tym kontem nie rozważycie, to więcej oferuje Xbox za mniej. Są też różne portale gdzie gry z drugiej ręki można kupić taniej gamertrade, allegro, olx, cdkeys.com (tam są fajne promocje na cyfrowe gry.) Jak będziecie wybierać konsole to dysk minimum 1 Tb, bo miejsce szybko się kurczy

Użytkownik MariuszB35PL edytował ten post 01 kwiecień 2017 - 04:56

• 0

#16 maly_wrobelek

maly_wrobelek
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 417 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 10:54

Witam,

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Ankieta i głosy w temacie nie pozostawiają wątpliwości - upraszczając i uogólniając gry na Xbox ONE są "tańsze". Czyli za mniejsze pieniądze będzie można pograć w większą ilość tytułów.

Żeby nikogo nie urazić zaznaczam że nadal nie rozpatrywaliśmy tutaj gdzie są ciekawsze exclusive games.

Ja oczywiście siostrzeńcowi rekomendowałem Xboxa na podstawie waszej pomocy.

Co do dylematu która konsolę wybrać, to najlepiej niech wybierze taką jaką mają jego koledzy, zawsze się można wtedy grami wymienić

Ale młody wybrał PS4, bo 2 kolegów ma. I mimo że nie było wcześniej wyżej zacytowanej wypowiedzi to też jest dobry argument.

• 0

#17 MariuszB35PL

MariuszB35PL
  • Nałogowiec

• 1557 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 11:10

Na ps4 można się też dzielić cyfriwymi grami lub kupować w kilku jedna grę i się nią dzielić, do końca nie wiem jak to działa ale wiem że tak ludzie robią. Wiec grę za 250 zł kupuje się na połowę więc koszt znacznie niższy. Zresztą też na xbox spokojnie dwie osoby mogą tak robić.

Użytkownik MariuszB35PL edytował ten post 01 kwiecień 2017 - 11:11

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gry, tańsze, xbox one, ps4, rynek wtórny, promocje

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych