Skocz do zawartości

RM750x vs. EVGA SuperNova G2 750W


Recommended Posts

Cześć,

mam problem z wyborem pomiędzy tymi dwoma zasilaczami.

Który będzie ... lepszy? Z tego co wiem to RM jest cichszy i to sporo w porównaniu do G2.

Słyszałem na żywo G2 i aż się zdziwiłem jeśli chodzi o głośność jego wentylatora - bardzo głośno jak dla mnie.

A jak wygląda sprawa pod obciążeniem? Jakiekolwiek piski itp?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Porównałem sobie modele 550x i G2 550, było mniej więcej tak samo jak to opisałeś, G2 był zdecydowanie głośniejszy. Posiadam 550x i mogę śmiało stwierdzić, że zasilacz pod obciążeniem jest baaardzo cichy, a piszczenia czy innych niepokojących dźwięków nie słyszałem. No i 550x jest pół-pasywny (wentylator włącza się przy ~40-50% obciążenia).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

też ma rm750x,-jakość wykonania perfekcyjna corsaira nie słyszałem jeszcze żeby wiatrak gloośniej chodził nawet podczas grania,a zapakowane kable i zasilacz jak jakaś biżuteria, a z obciążeniem to 750 w to ąż nadtto do obecnych konfiguracji nawet sli z palcem w d.....

Edytowane przez Kamil444
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

szczerze to w żadnym z wymienionych nie powinien się wentylator nawet ruszyć ( na zestawie z sygnatury, ps. sam miałem tego tagana ) , oba są półpasywnymi zasilaczami, RM750x ma 50% obciążenia tryb pasywny, evga G2 750W ma do 40% obciążenia tryb pasywny ( oczywiście jest jeszcze to zależne od temperatury, ale mniejsza ) 

Po załączeniu wentylatora w G2 jest głośniejszy od RMx ( ale czy kiedykolwiek ci się załączy ? ) 

300W trybu pasywnego w G2 750W i 375W w rm750x powinno całkowicie starczyć do tego zestawu. ( a nawet powyżej tego chodzą na ok 600 rpm, czego zwykle przy obciążeniu nie słychać )

Elektrycznie oba zasilacze są klasą samą w sobie ( przynajmniej w okolicach 500zł ), oba dobrze wykonane, na dobrych komponentach i 10 lat gwarancji. 
Sporadycznie zdarzały się przypadki piszczenia w RMx, ale wymiana załatwiała sprawę. 

jedynie cena G2 750 jest trochę wysoka, w porównaniu do najniższej z kilku poprzednich lat. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@gustine, ostatnio za jakoś 570zł dało się go kupić na morele ( zwykle w okolicach 650zł chodzi ), jednostka fajna, ale trzeba pamiętać że EVGA G2 to oem SF leadex gold, a ten SF leadex platinum to ta sama platforma co leadex gold po modyfikacjach dla podniesienia efektywności + lepsza mapa wentylatora pasywnie do 60% obciążenia 450W 

Nie jest to zły zasilacz, no sam mam... tylko mało opłacalny w porównaniu do EVGA G2 ( oem SF leadex gold ) i RMx 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasilacz będzie do bardziej rozbudowanej konfiguracji niż ta w podpisie lecz dalej na 1366. ;)

Do tego dojdzie RX 480 (chyba).

 

Co zauważyłem przy G2 750. W stresie (jakaś gra) po około 2h wentylator nie drgnął ani raz. To oczywiście na plus.

Na minus zatem....

Podczas ładowania systemu gdy zaczyna czytać z ssd z zasilacza dochodzą piski. To jest też moje przewrażliwienie ale przy pasywnej jednostce wszystko słychać.

 

Mam jeszcze możliwość wymiany na RM750x tylko czy jest sens kombinowania...

Link to post
Share on other sites

 

 

piski są tylko podczas startu systemu ?

 

Najdziwniejsze jest to, że tak... Przy odpalaniu gry już tego nie ma. Chyba, że nie słyszę tego? Raczej nie możliwe.

 

Z tego co jeszcze wyczytałem to takie charakterystyczne "cyknięcie" przy uruchamianiu komputera jest normalne dla tego zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Będzie to bardzo ciężko uchwycić. To charakterystyczne cyknięcie przy każdym włączeniu zasilacza jest ponoć normalne. Tak jakby blaszka o blaszkę zetknęła się ze sobą. W wielu urządzeniach elektronicznych jest podobny objaw np. w wzmacniaczu mam tak samo to tylko znacznie głośniejsze jest to cyknięcie. ;)

 

Nie wiem ile z tego jest moim przewrażliwieniem a ile rzeczywistym problemem.

Link to post
Share on other sites

aaa jeśli jedno kliknięcie to jest to normalne, ostatnio chyba z  zasilaczem BQ był podobny temat. 

PS. czasami głośniczek ( buzzer ) wydaje takie klikanie podczas startu, czasem to łożysko wentylatorów przy małym RPM, na serio wiele rzeczy, dlatego często prosimy o nagrywanie. 

Link to post
Share on other sites

U siebie też mam takie jedno kliknięcie ( przy włączeniu i wyłączeniu, ale nie zwracam na nie uwagi, mogę ci nawet nagrać czy to to samo ) 


u mnie tak to słychać ( wrzuciłem na google, a tam niestety nie odtwarza i trzeba pobrać ) 
pierwsze to kliknięcie myszki na wyłącz komputer 
później test to kliknięcie i krótki sygnał z buzzera 

Przy włączaniu przycisk power obudowy jest na tyle głośny, że trudno usłyszeć, ale dźwięk jest taki sam. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Odświeżę trochę temat bo sam zastanawiam się które PSU wybrać EVGA SuperNova g2 750w VS Corsair RMi 750w

 

@silence

Jakie są twoje wrażenia po kilku miesiącach używania G2 ?

 

Dodatkowe pytanie to czy  Corsair Link to jedyna różnica pomiędzy Corsair RMi a RMx ?

Link to post
Share on other sites

Czyli funkcja zbędna jednym słowem , jak dla mnie obydwie propozycje są idealne natomiast słyszałem jakieś opinie o G2 na temat hold-up time które dość znacznie wykracza poza normę ATX , tyle że nie jest to żaden problem jeśli nie doświadcza się utraty prądu w mojej okolicy .

Na tą chwilę patrzyłem na morele i na caseking.de i ceny są z deka wyższe :) 

Dodam , że w moim wypadku walory estetyczne nie mają znaczenia gdyż zasilacz i tak siedzi w piwnicy.

Link to post
Share on other sites

"hold-up time" to czas podtrzymania w milisekundach, jeśli producenci nie robią tu nieczystych sztuczek, jak zmiana napięcia na linii 12V na 11.4V, czy bezczelne wydłużenie sygnału o dobrym napięciu, to można łatwo określić pojemność głównego kondensatora, czy jest wystarczająca na daną jednostkę. 

Ogólnie sam czas podtrzymania jest ważny jak masz UPS-a offline, lub line interactive z kiepskim czasem reakcji, nigdzie więcej. 
Ale zwykle nawet kiepskie mają 8ms czyli wystarczająco. 
Swoją drogą g2 750W ma dość długi czas podtrzymania, o wiele dłuższy niż specyfikacja mówi 
hold_up_time.gif


swoją drogą, seasonic prime ultra gold 650W (SSR-650GD2) jest po 488zł  

Link to post
Share on other sites

Rzecz w tym , że według poniższego źródła zmiana napięcia na hold-up schodzi poniżej 11v a konkretnie do 10.8 V

https://linustechtips.com/main/topic/585894-why-you-should-not-purchase-the-evga-g2-lineup-especially-in-homes-with-frequent-brownouts/

Mimo to nadal nie uważam żeby był to duży problem .

Seasonic fajna opcja ale celuje w 700 - 750 , mój 5820K po OC potrafi pobrać ponad 200 W więc chce coś z zapasem.

Link to post
Share on other sites

650W od seasonica spokojnie z zapasem starczy, a elektrycznie najlepsze co możesz kupić, no chyba że masz tam kilka kart graficznych (choć głośniejsze od tu podanych) 

Co do tego, to sam czas podtrzymania jest ważny jak zasilacz ma pracować z UPS-em, ale jak już powiedziałem, większość ma czas reakcji 8ms. 
Co do schodzenia z napięcia, to ważne jest to jak nagle odetniesz prąd od zasilacza (bo wtedy to występuje), bo jeśli jest poza normą to sekcję zasilania innych komponentów zostają nadwyrężone (o ile to nie jakieś super beznadziejne sekcje i nie będzie się to zdarzać cały czas, to powinno być ok, no ale gwarancji ci nie dam, sam może miałem raz brak prądu w zeszłym roku, więc się nie martwię)  


No i ja mam super flower leadex platinum, gdzie nie ma tego (czas podtrzymania jest niższy, mimo identycznej budowy). 

Link to post
Share on other sites

W sumie to mnie namówiłeś :) Nie wiem czemu nie pomyślałem wcześniej o Seasonic , tak się zastanawiając to wezmę 650W , wystarczy z nawiązką do mojego konfigu , SLI ani CL nie planuje a zaoszczędzone  100 zł w zainwestuje  w oploty :)

Link to post
Share on other sites

Tylko pamiętaj że o SSR-650GD2 chodzi jak coś, czyli poprawioną wersję ultra, z większymi kondensatorami, chyba bez kondensatorów w kablach (nie jestem pewien czy we wszystkich, czy tylko w największych) i z luźniejszą mapą wentylatora, seasonic prime ultra gold 650W, żeby ci wcześniejszej nie wcisnęli "przypadkiem", patrz po kodzie, ma być 2 na końcu.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...