Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

Zdecydowalem sie napisac na tym forum poniewaz potrzebuje porady dotyczacej zakupu nowego kumputera, jako ze nie jestem zbytnio sklonny wydawac tysiece euro w komputer ktorego mozliwosci nie wykozystam nawet w polowie budzet nie jest okreslony, chodzi mi o rozsadny wybor. 

Moje oczekiwania sa nastepujace :

-komputer przeznaczony do WinDev, bedzie to komputer na ktorym bede tylko robil proby niektorych pomyslow, wiec nie potrzebuje niewiadomo jakiej mocy obliczeniowej od tego mam inny komputer ktory jest przeznaczony tylko i wylacznie do WinDev. 

-Czasami potrzebuje odpoczac umyslowo, lub po prostu zagrac w jakas gierke, wiec chcialbym zeby cs:go chodzil plynnie, ewentualnie LOL. Z czasem bede chcial moze zagrac w inne tytuly : jak overwatch. Nie oczekuje detali ULTRA, plynne 60 fps na najnizszych lub srednich detalach mi wytarczy.

-amatorsko bawie sie w photoshopie, premiere pro lub vegas, wiec fajnie by bylo jakby karta graficzna dawala rade. Nie chodzi mi o jakas super moc ale zeby nie scinalo caly czas.

Kupujac nowy komputer chce zeby wszystko chodzilo mniej wiecej plynnie wiec ssd, szybki ram jak najchetniej :D 

Interesuja mnie konkretne modele podzespolow, nie sugerujcie sie promocjami w sklepach online poniewaz zamierzam kupic to wszystko na francuskiej stronie zeby nie czekac zbyt dlugo na przesylke. 

Dziekuje z gory za odpowiedzi. 
W razie dodatkowych pytan, bardzo chetnie odpowiem.

 

Link to post
Share on other sites

No tak. Procesor 4 rdzenie / 8 wątków w postaci i7 7700. Ryzen tutaj nie będzie złotym środkiem mają na uwadze gry. Do tego jakieś mobo B250 mATX z czterem slotami na pamięci. 16 GB DDR4 2400 MHz w dwóch kościach. Markowy zasilacz z mocą ~ 400W na +12V będzie tutaj z zapasem. HDD na dane SSD na MLC 240 - 256 GB pod system i soft. Do tego obudowa. Tutaj warto mieć na uwadze ilość zatok na dyski, które z czasem mogą się przydać jak będziesz chciał dokładać HDD / SSD (obróbka wideo). Jeżeli chodzi o GPU, to GTX 1050 Ti 4 GB spokojnie wystarczy. Tutaj masz taki przykładowy konfig.

 

1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
1 x Intel Core i7-7700 /3.6GHz, 8MB, LGA1151, BOX/
1 x Gigabyte GA-B250M-DS3H /intel B250, LGA1151/
1 x XFX Core TS 450W 120mm Bronze
1 x Asus GeForce GTX1050Ti Expedition OC 4GB DDR5 128bit (1455/7008)
1 x NZXT Source 210 (czarna)
1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC
1 x Geil 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 EVO Forza
 
Niecałe 4000 zł. 
 
Można też dać na start 2 x 1TB co by mieć osobny odczyt oraz zapis pod obróbkę wideo. Dodatkowo nie wiem na jak wielkich plikach pracujesz, ale można też dorzucić kolejne SSD na cache / temp / scratch. Można nawet myśleć o czymś na M.2. Z drugiej strony sam piszesz o amatorce więc raczej takiej potrzeby nie będzie. Myślę, że taki config spełni Twoje wymagania w 110%
Link to post
Share on other sites

No bardzo mi sie podoba ten config, mam tylko dwa pytania dotyczace ramu oraz karty graficznej :D 
Czy szybszy ram zwiekszy plynnosc dzialania tej konfiguracji czy nie bedzie to miec znaczenia ? 
I co do grafiki, to czesto slysze opinie iz Radeony sa teraz lepszym rozwiazaniem bla bla, szczerze mowiac w detalach nie za bardzo sie orietuje o co moze chodzic. Wybrales GTX ze wzgledu na obrobke wideo ?  ( obsluga CUDA ? ) 

Czy wedlug ciebie jest to to sensowny wybor czy na moim miejscu, dolozylbys cos do tego komputera ? 

Dzieki z gory za odpowiedz :D 

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy szybszy ram zwiekszy plynnosc dzialania tej konfiguracji czy nie bedzie to miec znaczenia ?

 

i7 7700 na B250 = maks 2400 MHz więc temat z głowy

 

 

 

I co do grafiki, to czesto slysze opinie iz Radeony sa teraz lepszym rozwiazaniem bla bla, szczerze mowiac w detalach nie za bardzo sie orietuje o co moze chodzic. Wybrales GTX ze wzgledu na obrobke wideo ?  ( obsluga CUDA ? ) 

 

Pod pakiet Adobe kłania się nV (wideo), pod gry o około 100 zł droższy RX 470 4 GB

 

Sam wybierz co jest dla Ciebie ważniejsze 

 

 

 

Czy wedlug ciebie jest to to sensowny wybor czy na moim miejscu, dolozylbys cos do tego komputera ? 

 

Trzymając się budżetu brałbym tak jak jest. Z czasem HDD / SSD w miarę zapotrzebowania.  

Link to post
Share on other sites

Swietnie, dzieki wielkie za pomoc, majac Cie juz na tym forum skorzystam z okazji zeby opytac sie jeszcze o sprzet :D 

Potrzebowalbym jeszcze jakis monitor : nie mam zbyt dlugiego biurka wiec 24 cale bylyby dla mnie idealne. Spedzam przy komputerze pare ladnych godzin dziennie wiec cos co wyglada poprawnie aby nie meczyc wzroku zbytnio. 
Nie musi to byc jakis special gaming, do tego co ja uzywam zwykly ekran z ladnymi kolorami 60/75 Hz wystarczy spokojnie. 

Jakies propozycje ? budzet jezeli chodzi o monitory ( uzywam 2 ) jak najnizszy. 

Nastepne pytanie jaki mi sie cisnie na jezyk to moze jakis zestaw do dzwieku, zadne blue Yeti, prosty mikrofon ktory brzmialby dobrze i nie szumil zbytnio, ewentualnie karta audio wewnetrzna czy tez USB.

Mam nadzieje ze nie lamie regulaminu forum umieszczajac te pytania w tym temacie, jezeli tak to powiedzcie, wtedy zrobie posta w innym dziale :D 
 

Dziekuje z gory za odpowiedzi. 

Link to post
Share on other sites

ja używam Trust MICO USB (jest możliwe podpięcie do karty dźwiękowej minijackiem ( ja używam dołączonej do zestawu mini karty i tam mam wpięte micro pod USB) jak coś to pw zgadamy się na ts i posłuchasz jak mnie słychać.

 

cena micro ok 99 pln

 

przerobiłem stary statyw z lampki + dołączoną nóżkę mikrofonu i teraz sobie fajnie wisi ;) jeszcze będę robił pop filtr z tamborka krawieckiego + pończochy ale czekam aż z AliExpress do mnie przyjdzie tamborek   ;)   

U siebie w mieście nie mogłem znaleźć takiego małego jak mi pasuje były tylko 20 cm+ przekątnej ;/

Edytowane przez Teshi
Link to post
Share on other sites

Hej, 

Nie ufam firmie trust, bo to sieciowka, ale chetnie poslucham jak ci to dziala, bardzie mnie interesowalyby mikrofony pokroju Bird albo cos takiego :D ale napisz mi jakas wiadomosc na PV to sie spikniemy na ts :D 

Pytania dotyczace monitorow i mikrofonu nadal aktualne. 

Milego Dnia wszystkim. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie musi to byc jakis special gaming, do tego co ja uzywam zwykly ekran z ladnymi kolorami 60/75 Hz wystarczy spokojnie. 

 

A daj sobie 24 cale na IPS z FlickerSafe LG 24MP48HQ-P

 

 

 

Nastepne pytanie jaki mi sie cisnie na jezyk to moze jakis zestaw do dzwieku, zadne blue Yeti, prosty mikrofon ktory brzmialby dobrze i nie szumil zbytnio, ewentualnie karta audio wewnetrzna czy tez USB.

 

Tutaj zdecydowanie patrz dział audio 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...