Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

 Rozmyślam nad zakupem nowego laptopa przeznaczonego do gier. Przeglądając sklepy internetowe, zobaczyłem bardzo fajny laptop za 3000zł. Parametry to

-Laptop Lenovo Y70-70

-Procesor intel core i7 4710HQ 4x3,50 ghz

-8 gb pamięci ram ddr3

-17,3 dotykowa matryca full hd

-Karta graficzna geforce GTX 860 M

-głośniki jbl

-system win 8.1

 

Co myślicie o tej jednostce?

Na tym sprzęcie chciałbym grać w:

-Cs:go

-GTA V

-Wiedźmin 3 Dziki gon

 

Ile będe mieć fps (około) w tych grach na ustawieniach ultra i na najlepszej rozdzielczości ?

Czy nie jest to jakaś podpuch, ten laptop ma parametry jak za 4500zł

Edytowane przez Pro90
Link to post
Share on other sites

Do grania w laptopie w przyzwoitych detalach to minimum gtx1050/ti 

 

I zaznaczę, że ta karta też nie uciągnie gier na ultra. 

Żeby móc zagrać normalnie wystarczy 960m 4GB.

GTX 1050TI nie uciągnie wszystkich gier na ultra tylko cześć mniej wymagających, więc nie wprowadzaj w błąd ludzi, piszesz zbyt ogólnikowo.

 

Autorze sam zobacz i oceń http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-860M.107808.0.html

 

Zagrać zagrasz ale o ultra FHD zapomnij to domena minimum 1060(też zdarzą się gry w których ultra to będzie za dużo ale jednak więszkość gier da rade tylko fps nie będą za wysokie a wystarczające) a laptopy wyposażone w nią kosztują koło 6k. Na tej możesz liczyć na low/med w FHD. Jeśli chcesz grać ultra FHD to bardziej za tą cene skłaniałbym się ku PC.

 

Pozatym nie szukaj na siłe 17 calowców one mają kiepskie specyfikacje w tak niskiej cenie, jeśli już to raczej wybrałbym 15,6 cala tutaj można szukać i jest o wiele więcej propozcji.

 

I nie ten laptop nie ma podzespołów jak laptop za 4500 zł, za 4500 zł możesz pokusić się o laptop z GTX 1050 Ti a on zostawia daleko w tyle 860m. Sama 860 m nie jest złą kartą patrząc po testach fps ale trzeba się liczyć z graniem na low/med ustawieniach i to nie zawsze wystarczy bo będą gry takie jak Mafia 3 w którą możesz nie zagrać nawet, zależy od reszty podzespołów. 

 

Laptop możesz wziąć ale licz się z zejściem z ustawień i to bardzo ostro.

Edytowane przez prodanger
Link to post
Share on other sites

@up

 

nie wiem jak ty czytałeś mój post nie napisałem słowa o tym, że zagra na ultra na gtx1050ti napisałem, że ta karta też nie wystarczy do gier na ultra, ale ubrałem to zdanie w inne słowa. Więc nie wiem jak ty wywnioskowałeś z mojej wypowiedzi, że uciągnie gry na tych detalach.

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

To ja nie wiem jak Ty czytałeś mój post ale napisałem żebyś nie wprowadzał w błąd żę ta karta nie uciągnie gier na ultra, i owszem ta karta wystarczy na ustawienia ultra nie przy wymagających grach ale przy mniej wymagających jak najbardziej.

Wystarczy spojrzeć na testy i wszystko będzie jasne. W gry takie jak Mafia 3, assasin syndicate, Witcher 3, GTA V i tym podobne w które na ultra nie zagrasz, ale jest masa innych gier gdzie się prosi żeby włączyć ustawienia ultra, a tu potwierdzenie gdybyś miał wątpliwości, ktoś odwalił kawał dobrej roboty i potestował karty a tu masz wyniki: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-1050-Ti-Notebook.168400.0.html więc przejrzyj bardzo dokładnie i zobaczysz, żę jednak gra na ultra jest możliwa, wbrew temu co pisałeś,

cytuję:

"Do grania w laptopie w przyzwoitych detalach to minimum gtx1050/ti 

 

I zaznaczę, że ta karta też nie uciągnie gier na ultra. "

Edytowane przez prodanger
Link to post
Share on other sites

Wbudowane ultra a wymaksowanie wszystkich ustawień na maxa to też różnica, dla mnie gra na ultra to wszystkie bajery w prawo a nie pomijanie wygładzania krawędzi do minimum (np. tomb raider). Gdyby gtx1050ti odpalał gry na ultra to jaki był by sens gtx1080ti skoro za 800 złoty można grać na tych samych detalach  :D

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...