Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez TwardyMakowiec,

Recommended Posts

Witam. Koledzy, czy ktoś z Was ma doświadczenie z podkręcaniem kart EVGA z serii GTX 980 Ti z blokiem wodnym? Przyznam szczerze ostatnio założyłem blok wodny Alphacool NexXos M11 na moją 980 Ti FTW już wcześniej podkręconą na powietrzu do 1400 MHz. Występował delikatny throttling do 1380 MHz przy znacznym obciążeniu ale i tak wszystko śmigało jak należy, w Valley Benchmark temperatura dochodziła do 70°C ale nie było artefaktów ani nic. GTA V bez problemu, Wiesiek 3 bez problemu itd. Natomiast obecnie temperaturę udało się zbić do magicznych 48°C przy pełnym obciążeniu na 1420 MHz i chciałbym zapytać czy ktoś z Was wie do ilu MHz mogę ją dalej kręcić aby się nie stopiła ;)

jeszcze z takich obserwacji zauważyłem że backplate nadal grzeje się do temperatur uniemożliwiających swobodny dotyk. Ale udało mi się ją parę godzin potestować na World of Tanks i temperatura GPU nie przekroczyła 39°C - wiem, ta gra nie jest wymagająca, ale od czegoś testy trza zacząć :) 

 

piszcie, piszcie, piszcie, z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

Widzisz... kiedy to nie takie proste. Temperatura na zamontowanym backplacie osiąga mimo wszystko temperaturę rzędu 65-70°C - nie można tego dotknąć bo parzy. Z jednej strony - dobrze oddaje ciepło, z drugiej - boję się że to jednak znak żeby dalej nie kręcić bo będzie płacz i piz*a z wiosłem. Dlatego jeśli ktoś z Was ma wiedzę na temat kręcenia 980-tki Ti FTW w takich warunkach to chętnie tę wiedzę przygarnę.

Link to post
Share on other sites

Te 1430mhz masz z boostem, czy to zegar bazowy ?

 

 

Sekcja zasilania dostaje mocno po tyłku na tych blokach alphacool-a. Niestety ta ich półpasywność jest średnim rozwiązaniem. Najlepiej jakbyś miał możliwość jakoś w miarę dokładnie zmierzyć tą temperaturę

Link to post
Share on other sites

1430 mam z boostem. Ten blok jest jedynym blokiem jaki pasował na moją kartę graficzną, chciałem dopasować ekwb fullcover ale nie pasował ze względu na ogromne kontenery w miejscu sekcji zasilania właśnie. to raz. dwa, dziś zmierzę ale podejrzewam że to będzie standardowo ok 64-67°C - mówimy o backplate. Na radiator frontowy mam puszczony jeszcze strumień powietrza z dwóch wentylatorów i jest w miarę chłodny nawet pod obciążeniem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Dobra, dla potomnych: po testach widzę co jest grane. Backplate odprowadza ciepło z przeciwnej części karty i jest go (tego ciepła) tyle samo co bez backplatu. Należy mieć pod spodem termopady żeby uniknąć efektu garnka, czyli nie zatrzymywać ciepła między backplatem a kartą. W celu lepszego odprowadzenia ciepła można zastosować dodatkowy nawiew lub blok wodny. Amen. temat do zamknięcia. pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...