Skocz do zawartości

Zestaw dla gracza do 7000-8000 zł.


Recommended Posts

Witam.

Pisze do Was z prośbą o pomoc w złożeniu komputera który byłby używany głównie do gier jak i normalnej, codziennej pracy.

 

Obecnie posiadam laptopa, którego kupiłem jakieś 1.5 roku temu z myślą, że może na nim uda mi się zagrać w pare ciekawszych tytułów. "Gamingowy laptop", taa...

 

Specyfikacja laptopa:

 

Intel® Core™ i7 4gen 4720HQ

12 GB RAM

nVidia® GeForce GTX 950M + Intel HD Graphics 4600

Dysk HDD Samsung ST1500LM 1.5TB 5400 + Kingston SSD 128 GB

 

Przyznam, ze ten laptop mnie trochę zawiódł więc zadecydowałem o złożeniu normalnego komputera.

 

Będę wdzięczny za wszelaką pomoc. Powiedzmy, że dobrze by było mieć wliczony monitor w tej cenie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/239483-zestaw-7000z%C5%82-komputer-i-monitor-do-gier/

 

Można tam postawić na 16 GB DDR4 na start + Z270 wraz z 7700K pod OC. 

 

Póki co na start ...

 

Jakiego rodzaju gry preferujesz ?

Będziesz kręcić procesor ? 

Jakieś specjalne widzi mi się co do wyglądu ? 

 

Budżet dość spory.

Link to post
Share on other sites

Jaka ta praca konkretnie, coś specyficznego mającego mniejszy lub większy wpływ na zestaw, jak grafika 2D czy 3D  ? 

Jaki monitor cię interesuje ( masz jakieś konkretne kryteria, jak rozdzielczość, typ matrycy, wielkość, g-sync itp ) 

Link to post
Share on other sites

Praca raczej biurowa, bez większych fajerwerków. Do tego w przyszłości planuję ruszyć z nagrywaniem Youtube/streamem live.

 

Gry to gry typu CS, Far Cry, Assasin itd. Teraz nie grałem w większość tytułów bo ograniczał mnie sprzęt a zabawa w 20-25 fps mnie nie bawiła.

 

Podkręcanie procesora - myślę, że mógłbym spróbować. Do tej pory tego nie robiłem ale jeśli miałoby to poprawić osiągi to dlaczego nie.

 

Monitor - przyznam szczerze, że się za bardzo na tym nie znam. Wielkość to minimum 17 cali.

Link to post
Share on other sites
1 x  Intel Core i7-7700K /4.2GHz, 8MB, LGA1151, BOX/ 1 x  MSI Z270 Tomahawk /intel Z270, LGA1151/ 1 x  Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance Black 1 x  SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC 1 x  Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  ZOTAC GeForce GTX1080 8GB DDR5 256bit (1733/10010) 1 x  SilentiumPC Grandis 2 XE1436

 

Tutaj masz 6200 zł zostawiając tym samym sporo na monitor. 

 

Jeżeli chodzi o wydajność, to możesz być spokojny. i7 7700K pod OC wraz z GTX 1080 i 16 GB DDR4 w Dualu. Sam dysk SSD 480 GB na MLC. Wydajne chłodzenie, fabrycznie wyciszona obudowa oraz zasilacz z zapasem mocy na +12V. 

 

Jeżeli chodzi o monitor, to masz w zasadzie trzy opcje. 

 

- 24 cale 144 Hz FullHD na TN - koszt ~ 1200 zł, płynność obrazu kosztem nieco gorszej jakości względem matryc IPS / VA / PLS

- 27 cali 60 Hz WQHD IPS - koszt ~ 1600 zł, zdecydowanie wyższa rozdzielczość, lepsza matryca pod kątem kolorów, głębi, kątów widzenia, jednak 60 Hz 

- 27 cali 165 Hz WQHD TN - połączenie dwóch pierwszych 50 / 50

 

Czwarta opcja czyli 27 cali 165 Hz WHQD IPS to już koszt 3000 zł. 

 

Patrząc na tytuły w jakie grasz, o ile CS:GO nie jest tutaj głównym priorytetem, to opcja 27 cali 60 Hz na IPS WQHD wydaje mi się tutaj być dobrą opcją. 

Link to post
Share on other sites

Super, bardzo dziękuję za pomoc! :)

 

Czy w tej cenie ta konfiguracja (bez monitora) będzie najlepsza? Domyślam się, że gdybyś nie była to byś nie polecał ale czy np. nie lepiej do czegoś dopłacić powiedzmy 200-300 zł i od razu kupić coś lepszego?

 

A co do dysku - wkleiłeś jeden o pojemności 240 GB. Czy to na pewno ten? Bo w opisie napisałeś, że 480GB.

Edytowane przez djdafy
Link to post
Share on other sites

No faktycznie źle dałem. To teraz wyjdzie trochę drożej z GoodRam Iridium PRO 480GB SATA3 (560/535MB/s) MLC

 

Jeżeli chodzi o samą wydajność, to dopłata 200 - 300 zł nie ma sensu. Żadnego sensu. 

Oczywiście można dopłacać do lepszej kultury pracy chłodzeń, dłuższych gwarancji itp. 

Tutaj masz taki optymalny zestaw trzymając się dobrego stosunku jakość - wydajność - cena

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

 

Chodziło mi czy nie lepiej będzie dopłacić do innego procesora/płyty głównej/karty graficznej. Jeśli miałbym już składać komputer to chciałbym aby posłużył mi na dobre kilka lat i wydać po prostu więcej za jednym "zamachem",

 

Co do obudowy i zasilacza - czy możnaby prosić o obudowę z oknem? I czy bez problemu to wszystko mi się zmieści w takie pudło? Generalnie składałbym to wszystko sam (najprawdopodobniej) i nie chciałbym mieć niemiłych niespodzianek. Jak to wygląda w kwestii składania tak w ogóle? Czy jest ciężko, czy bez problemu powinienem dać radę?

Link to post
Share on other sites

A czy płyty głowne MSI Z270 GAMING PRO CARBON lub MSI Z270 GAMING M5 nie będą lepszym wyborem? I czy zasilacz NA PEWNO będzie wystarczający? 

 

Czy dodatkowe chłodzenie będzie potrzebne - czy to wszystko powinno wystarczyć?

Edytowane przez djdafy
Link to post
Share on other sites

 

 

A czy płyty głowne MSI Z270 GAMING PRO CARBON lub MSI Z270 GAMING M5 nie będą lepszym wyborem?

 

Pod względem marketingowym, tak. No można dociągnąć do Asrock Z270 Gaming K4. To już naprawdę mocna pozycja.

 

 

 

czy zasilacz NA PEWNO będzie wystarczający? 

 

Tak

 

 

 

Czy dodatkowe chłodzenie będzie potrzebne - czy to wszystko powinno wystarczyć?

 

Na procesor, tak. Sam i7 7700K nie posiada chłodzenia boxowego. Wszystko jest w propozycji wyżej 

Link to post
Share on other sites
Pod względem marketingowym, tak. No można dociągnąć do Asrock Z270 Gaming K4. To już naprawdę mocna pozycja.

 

Czyli z tej pierwszej płyty głównej co podałeś i tych dwóch które ja wypisałem mimo wszystko ten As Rock będzie najlepszym wyborem?

 

A co do chłodzenia CPU - znalazłem również be quiet Dark Rock 3. Co myślisz?

Edytowane przez djdafy
Link to post
Share on other sites

 

 

ten As Rock będzie najlepszym wyborem?

 

... patrząc przy tym wszystkim na ceny, tak.

 

 

 

A co do chłodzenia CPU - znalazłem również be quiet Dark Rock 3. Co myślisz?

 

Jak najbardziej na tak. Po środku jeszcze jest Thermalright HR-02 Macho rev.B

 

Dokładając tam ciut ponad 100 zł masz zasilacz z wyższej półki z lepszą kulturą pracy dzięki chłodzeniu pół pasywnemu + 10 lat gwarancji - Corsair RM 550X 550W  a i często przy małej dopłacie wersje 650W 

 

Wrzuć później jeszcze jak wygląda całość

Link to post
Share on other sites

Płyta główna: ASRock Fatal1ty Z270 Gaming K4 ATX Motherboard

Procesor: Intel Core i7-7700K

RAM: Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance

Grafika: ZOTAC GeForce GTX1080 8GB DDR5 256bit

Obudowa: Phanteks P400

Chłodzenie CPU: beQuiet Dark Rock 3 / SilentiumPC Grandis 2 XE1436

Dysk SSD: GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3

Zasilacz: Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny

 

Teraz jeszcze pytanie - czy nie lepiej wziąć innego zasilacza, np. be quiet! POWER ZONE 750W 80PLUS? I czym się różni np. wersja Zotac od wersji Gigabyte? Teoretycznie te same karty a inna nazwa + Gigabyte jest droższa.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

 

 

czy nie lepiej wziąć innego zasilacza, np. be quiet! POWER ZONE 750W 80PLUS?

 

Jeżeli chcesz lepszy zasilacz, to RM550X / EVGA G2

 

 

 

I czym się różni np. wersja Zotac od wersji Gigabyte? Teoretycznie te same karty a inna nazwa + Gigabyte jest droższa.

 

Układy chłodzenia i taktowania fabryczne. Różnice w cenie mogą być spore, bo GTX 1080 przechodzi rewolucję cenową. Modele tych kart można spotkać w przedziałach cenowych 2300 - 3000 zł i więcej. Te tańsze nie są gorsze. Miesiąc temu kosztowały też znacznie więcej.  

 

Wracając do ZOTAC i 5 lat gwary, tutaj musisz brać wersję ZOTAC GeForce GTX1080 AMP! 8GB DDR5 256bit (1822/10000)

Tej tańszej wersji nie uda się zarejestrować z przedłużeniem gwarancji. 

 

Z drugiej strony jak chcesz coś ładnie skomponować pod względem kolorystycznym, to obecnie masz czerwono czarne mobo oraz GPU z żółto czarnym backplatem  ;)

Link to post
Share on other sites

Czyli jeśli nie są gorsze to NA PEWNO Zotac będzie odpowiednią wersją? Czy lepiej dopłacić do innej wersji (Gigabyte etc) i mieć pewność, że będzie lepsza czy po prostu nie jest to warte bo jakiejś większej różnicy nie ma poza ceną?

 

Co do zasilacza - czy 550W na pewno wystarczy? Kolega składał komputer i wziął coś takiego około roku temu: https://zapodaj.net/images/de6d6940f7b87.png

 

Tam widnieje zasilacz 750W, właśnie ten od beQuiet.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli jeśli nie są gorsze to NA PEWNO Zotac będzie odpowiednią wersją? Czy lepiej dopłacić do innej wersji (Gigabyte etc) i mieć pewność, że będzie lepsza czy po prostu nie jest to warte bo jakiejś większej różnicy nie ma poza ceną?

 

Na pewno będzie opłacalną wersją. Kultura pracy nie jest zła. 5 lat gwarancji za najmniejsze pieniądze.

 

 

 

Co do zasilacza - czy 550W na pewno wystarczy? Kolega składał komputer i wziął coś takiego około roku temu: https://zapodaj.net/...6d6940f7b87.png

 

Jakby zasilał tym jakąś małą elektrownię, to ok. CX550M / RM550X będą tutaj z zapasem. Warto brać RM chociażby dla pół pasywnego układu chłodzenia i 10 lat gwarancji.  

Link to post
Share on other sites

Czyli chcesz powiedzieć, że wziął zbyt mocny zasilacz do swojego zestawu?

 

I czy ta pamięć RAM i dysk będzie okej? Chodzi mi o model/firmę. I co, jeśli chciałbym dorzucić również HDD? 

 

Przepraszam za tyle pytań ale jak już kupować to raz a porządnie :P

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do zasilacza - czy 550W na pewno wystarczy? Kolega składał komputer i wziął coś takiego około roku temu: https://zapodaj.net/...6d6940f7b87.png   Tam widnieje zasilacz 750W, właśnie ten od beQuiet.
 

nie tyle za mocny, co zły 
Ludzie kupują 750W zwykle tylko dla większego trybu pasywnego, bo elektrycznie to nie ma znaczenia, przy takim zestawie, czy np taki rm550x, czy rm750x ( ten większy ma 100W więcej trybu pasywnego ( 375W ), za dopłatą kilkudziesięciu zł )  


u ciebie 550W spokojnie starcza, u niego też by starczyło 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dysk SSD ok, ram też ok ( choć wiemy że słabo testują tą serię i czasem trzeba wymieniać bo ram osiąga np max 2900MHz zamiast 3000MHz  ) 
HDD możesz zawsze dorzucić, nie ma problemu ( nie musi być to teraz, ale jak chcesz teraz to podaj budżet i pojemność na niego ) 

Link to post
Share on other sites

lepszy, każdy ram jest dobry, może być co najwyżej jeszcze szybszy, tylko ram ponad 3000MHz ma już znikomy wpływ na cokolwiek, więc opłacalność znikoma 

Co do HDD, to z 2TB fajny jest toshiba p300, z 1 TB WD blue 7200 rpm ( no chyba że chcesz czegoś cichego, wtedy coś 5400-5900 rpm bym polecał ) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...