Skocz do zawartości

Uruchamiając komputer, siedem restartów jeden po drugim przez kartę graficzną.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez sznib,

Recommended Posts

Klikam przycisk "power", w chwili, w której startuje BIOS (zawsze komputer wydał tu jeden dźwięk, podobny jak przy restarcie), komputer restartuje się siedem lub osiem razy pod rząd (zawsze taką samą ilość) a potem... uruchamia się poprawnie %-) Gdy już się uruchomi, podczas korzystania nie zauważyłem jakichś niepokojących zachowań. Wcześniej miałem mocniejszą kartę zamontowaną i wszystko było gitez. 

 

Co ja tu będę klawiaturę zużywał, na filmie zobaczycie sami


 

* Karta: Radeon hd 5450


* Zasilacz: ModeCom Premium 500

 

W sumie sprzęt działa, ale tyle restartów wydłuża zdecydowanie czas uruchamiania blaszaka. Jakieś sugestie/pomysły? :co:

Link to post
Share on other sites

Zasilacz zdycha? Modecom to nie jest jakas elita...

Ale ciągnął jakoś mocniejszą (nowsza generacja) kartę graficzną i taki problem nie występował. Choć w tamtej karcie było dodatkowe gniazdo do jej zasilania, karta działała zarówno z podłączonym zasilaniem jak i bez.

Link to post
Share on other sites

A zdaj się patrzyłem kiedyś i nie był na czarnej liście :co:  Serie "green" i "feel", ale premium? A toci niemiła niespodzianka.

Procek Athlon 64 x2 6000+ - obstawiam że nie ma intergy.

W takim razie chyba na OCZ-a wymienię o ile kable da się ogarnąć.

 

Aleeeeee, zasadnicze pytanie teraz brzmi czy takie 7-8 restartów nie jest szkodliwe dla blaszaka?

Link to post
Share on other sites

 

 

A zdaj się patrzyłem kiedyś i nie był na czarnej liście   Serie "green" i "feel", ale premium?


No tu Cię zaskocze. O Ile green jest na czarnej liście, to feel już nie jest. Modecom Feel do tanich konstrukcji nie jest aż taki zły. Nawet w komputerze mojej babci jest. :D

 

Aleeeeee, zasadnicze pytanie teraz brzmi czy takie 7-8 restartów nie jest szkodliwe dla blaszaka?


No jeśli grafika kończy żywot to w końcu się wykończy. Z zasilaczem to samo :>
Kiedy zaczęło się tak dziać? 

Najbardziej dziwne jest to, że włącza się zawsze za 7 razem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

że włącza się zawsze za 7 razem.

Albo osiem - zależny jak patrzeć, bo pierwszy dźwięk był zawsze.

 

 

 

Kiedy zaczęło się tak dziać?

Od wymiany katy graficznej na... starszą ^^ Wcześniej siedziało coś mocniejszego (Gainward GeForce 9600 GT 512mb) i było gitez. Ale wnerwiający wiatrak przesądził o jej odstawce. Dodam, że ten problem występuje wyłącznie przy tej karcie - jak wracam do GF9600 - znowu wszystko "po Bożemu".

 

 

Co do czarnej listy, ModeCom premium 500 tragiczny jest? Jak zliczyłem tym

http://www.enermax.outervision.com/PSUEngine

to ~260W pobiera. Tak więc prawie drugie tyle zapasu jest. Oczywiście wiem iż zasilacz to nie tylko magiczne "W", stąd pytanie czy "da się żyć" ;)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ogólnie dobry zasilacz trzyma napięcia, jest stabilny i jak się skończy to odejdzie sam. Zasilacz z czarnej listy może działać ładnie, ale jak padnie może (nie musi) przy okazji popalić też inne części komputera.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

dobry zasilacz trzyma napięcia
Sprawdzić multimetrem nie zaszkodzi. Poszukam napięć optymalnych w necie i porównam.
Koszt sprawdzenia - 0zł, a wiedza - bezcenna się może okazać.
 
Ta z wnerwiajacym wiatrakiem - o ile dobrze wygooglowałem:
Gainward GeForce 9600 GT 512MB model XNE/9600T+T352 - coś takiego:
 
Zaś ta starsza (która rezyduje w komputerze obecnie) to:
Sapphire Radeon HD5450 1GB DDR2, PCI-E, VGA/DVI/HDMI, LITE (11166-14-20R)
Edytowane przez Naprawiator
Link to post
Share on other sites

 

 

Ta z wnerwiajacym wiatrakiem - o ile dobrze wygooglowałem: Gainward GeForce 9600 GT 512MB model XNE/9600T+T352 - coś takiego: http://allegro.pl/ga...6.html#imglayer   Zaś ta starsza (która rezyduje w komputerze obecnie) to: Sapphire Radeon HD5450 1GB DDR2, PCI-E, VGA/DVI/HDMI, LITE (11166-14-20R) https://www.morele.n...-14-20r-295020/


Ta starsza tak troszkę młodsza :) Ten hd 5450 jest ciutke mocniejszy.
Jeśli nie szkoda Ci 30zł i lubisz podejmować ryzyka to możesz kupić jakąś zepsutą grafikę (9600gt) i zdemontować chłodzenie i założyć na swoją ;> w 90% przypadków chłodzenia pasują do innych modeli. np https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-gainward-9600gt-512mb-CID99-IDkoRXS.html#18374d4111
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ten hd 5450 jest ciutke mocniejszy.

WTF? Jak robiłem indeks wydajności systemu to bodajże (o ile nie mam sklerozy) po zainstalowaniu Radka wynik końcowy spadł. Czyli że 5450 wydajniejszy od 9600? Czy tylko młodszy od GeForce-a? Szanowny Pan Stanisław nie przestaje mnie dziś zaskakiwać nowymi informacjami :D  

 

No właśnie nie bardzo lubię hazardu: OLX - "Stan karty graficznej nie jest mi znany" - na żAllegro widziałem same wentylatory (podobna cena z wysyłką) ale nikt nie da mi gwarancji że FAN nie będzie równie dowalony jak mój.

Link to post
Share on other sites
Szanowny Pan Stanisław nie przestaje mnie dziś zaskakiwać nowymi informacjami   

Rozbroileś mnie. :D

 

ale nikt nie da mi gwarancji że FAN nie będzie równie dowalony jak mój.

Ten wentylator głośno (szybko) chodzi czy terkocze itp? 

No słuchaj, w starym kompie mam HD 4570 który jest odpowiednikiem 8600gt, a hd 5450 jest z 20% mocniejszy.

Edytowane przez Stanisław Krowicki
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ten wentylator głośno (szybko) chodzi czy terkocze itp
 

2 w 1 - i głośno i terkocze. Wysokie obroty (mimo wymiany pasty) to jedno, czytałem (i testowałem w praktyce) że ten model ma zablokowane zejście poniżej 40% - można wymusić ręcznie, ale wtedy jest "na sztywno" ustawione i temp rośnie znacznie. Po za tym podczas pracy słychać "modulację" dźwięku wiatraka który powinien przecież być stały.

 

Mam!

http://www.hwcompare.com/430/geforce-9600-gt-512mb-vs-radeon-hd-5450/

Wykresy mówią swoje, cena również.

Link to post
Share on other sites

W grom go śmiertelny wie. Obstawiam łożysko, ale boję się tykać. Sprzedam ją prawdopodobnie. Są osoby którym to nie będzie przeszkadzać (ja mam zapędy audiofilskie:) - po za tym jest sprawna i nie najgorzej się sprawowała.

Link to post
Share on other sites

Moja motto - sam wszystko... z pomocą forum ;)

 

Nie gram aktualnie wcale, a do filmów i korzystania na co dzień - ta mi póki co wystarczy - pokochałem w Radku5450 radiator pasywny... :lol:

Teraz moim wrogiem jest wiatrak chłodzenia procka- tu bez wymiany się nie obejdzie :cenzura:

 

Temat chyba wyczerpany, chyba ze ktoś ma coś jeszcze ciekawego do powiedzenia w temacie głównym od którego nieco odbiegliśmy.

Edytowane przez Naprawiator
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...