Skocz do zawartości

Komputer za 4000zł do gier.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry, internet, może czasem montaż prostszych filmików w Sony Vegas.
  • Maksymalna kwota : 4000zł +- 200zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : W tym tygodniu
  • Których części potrzebuję : Zestaw bez dysku + monitor.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : No i tu się zatrzymajmy. Jeśli będzie to możliwe to wyżlobie z niego co się da, dlatego chciałbym żeby w zestawie było jakieś wydajne chłodzenie :)
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Do kupna.
  • Specjalne wymagania : Ważne żeby komputer był do OC i musi się świecić, ledy, świecące bajerki mile widziane  :-> 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk Twardy 2.5(z laptopa) 500gb, dysk SSD.
  • Własna propozycja zestawu : Koszyk i do tego Ledy.

     

    Czy dało by się zejść z ceny? Podkręcony będzie tak mocno jak tylko będę potrafił, grafika też, więc zasilacz i solidna płyta główna by się przydała.

    Myślałem nad OC przez BCLK ( AsRock Fatal1ty K4 Hyper ) i procesor i5 7400, wyszło by to dużo taniej, ale jakoś jestem sceptycznie do tego nastawiony (najlepiej, żeby kręciło się na +- 4,5ghz i 1.36v, jeśli to możliwe).

Link to post
Share on other sites

 

 

Własna propozycja zestawu : Koszyk

 

Nieopłacalny zasilacz, trochę na siłę ta oszczędność przy 6600K.

 

 

 

i do tego Ledy.

 

To jest dość mocno przepłacone. Za za ~ 100 zł kupowałem z allegro 5 m taśmy LED RGB razem z zasilaczem i pilotem.  Dokupujesz do tego kilka złączek, lutownica grotowa i robisz sam. Możesz podświetlić coś wokół samego kompa. Z drugiej strony chwila bo i to rozwiązanie jest nieopłacalne. Szukaj złącza pod ledy na mobo i tyle. Będziesz mieć sterowanie z poziomu softu. Dodatkowo możesz kupić mobo z podświetleniem LED. Ja mam np Gigabyte Z270X Ultra Gaming i nie widzę konieczność dokładania pasków. Samo podświetlenie mobo jest dość mocne. 

 

 

 

Podkręcony będzie tak mocno jak tylko będę potrafił, grafika też, więc zasilacz i solidna płyta główna by się przydała.

 

Zasilacz to i tańszy CX450 / CX550 wystarczy. Mobo z mocniejszą sekcją zasilania ASrock Z170 Gaming K4

 

 

 

Myślałem nad OC przez BCLK ( AsRock Fatal1ty K4 Hyper ) i procesor i5 7400, wyszło by to dużo taniej, ale jakoś jestem sceptycznie do tego nastawiony (najlepiej, żeby kręciło się na +- 4,5ghz i 1.36v, jeśli to możliwe)

 

Kaby nie podkręcisz przez BCLK. Tutaj tylko Skylake. Popatrz, poczytaj jak leci i5 6500. Zazwyczaj kończy się na okolicach 4.4 GHz na ~ 1,37V ale z temperaturami nie ma problemów jak ma się wydajne chłodzenie a Grandis zdecydowanie do takich należy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Kaby nie podkręcisz przez BCLK.

No na podkręcaniu przez BCLK to ja stałem zawsze na 6402p :P
 Jakiś pomysł? Najlepiej, żeby z monitorem zamkneło się w cenie ~4100zł, jeśli płyta będzie mocno świecić to ledów nie trzeba ( w tym przypadku jestem za Radeonem, a jeśli chcesz zmienić monitor to min. 24 cale i najlepiej ips)
Link to post
Share on other sites

Będzie ciężko w okolicach ~ 4100 zł. Jakbym nie robił, kręci się wszystko tak jak u Ciebie pod względem ceny. Oczywiście mowa o odblokowanym mnożniku pod OC. Idąc w BCLK podświetlenie będziesz musiał zrobić osobno. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat miałem te mobo i właśnie te podświetlenie dość liche. Z tego też powodu zmieniłem mobo na Gigusia. Jak chcesz mieć dużo świecidełek, to tylko ten Giguś. Tutaj masz na świeżo Ci pstrykłem jak to wygląda w realu ...

 

IMG_20170319_094617_1.jpg

 

Na tym Asrocku masz tylko 3 małe świecące wstawki. Kolorystyka mobo czarno czerwona wiec jedyne podświetlenie które tam pasuje, to czerwone. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W zasadzie cenowo wyjdzie lepiej niż u Ciebie doliczając te diody

 

1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg 1 x  Gigabyte GA-Z270X-Ultra Gaming /intel Z270, LGA1151/ 1 x  Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX 1 x  SilentiumPC Gladius M35W (Pure Black, okno) 1 x  Asus Radeon RX 480 StriX 8GB DDR5 256bit (1286/8000) 1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 1 x  Samsung S24F350FHUX (PLS, 4ms, HDMI) 1 x  Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

 

4332 zł 

 

Zobacz sobie to jeszcze z rozbiciem na morele / esc  i inne sklepy. Może suma summarum urwiesz kilka złotych. Tutaj dla przykładu masz jeszcze Strixa też z podświetleniem LED RGB 


 

Zgrasz to sobie z mobo i będzie bajka bez żadnych pasków. Sam miałem takim plan ale póki co nie chce mi się nic grzebać przy moich gratach a i tak musiałbym zacząć od obudowy a wiem, że jak ruszę to pójdzie lawinowo. 


Gdyby jeszcze całość zamknąć w NZXT 340 / 340 Elite albo Pahnteks P400 Tepmered, to już bajka. No i jak już będziesz lecieć z dokładaniem, to dobij do 7600K. Nawet wywal chłodzenie, kup jakiegoś boxa z allegro za 15 zł na start i tyle. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko, że w większości przypadków ten Strix jest jak odrzutowiec. A g1 też ma lekkie podświetlenie ;) 
Wezmę te części z ESC, bo tam wychodzi taniej, a monitor wezme na raty z morele. Tak będzie chyba najrozsądniej.
Teraz jeszcze pomysleć nad tym Strixem. Zaraz obejrzę kilka testów i się wypowiem. Najlepiej żeby ten undervolting nie był potrzebny, ale jak da to bardzo dużo (jak w przypadku g1, na nim robiłem undervolting i wiem jak się go robi więc tam problemu nie będę miał) to go oczywiście zrobię.


I czy zasilacz 450w starczy do podkręcania takiego zestawu?


Bo jak będzie się wysypywał przy obciążeniu to troszkę lipa :/

Link to post
Share on other sites

Eeem.. O XFX TS tyle się nasłuchałem, że wolę zostać przy tym CX'ie... Ewentualnie zamienić na 550w.


https://youtu.be/3hwk2kxW6MA?t=7m20s

"ja pierdziele asus strix 50dB haha jaka suszarka, przecież jak się taką wsadzi do kompa to mamy darmowego latającego drona xD"

Taki komentarz :>


 

 

Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/  1 x  Gigabyte GA-Z270X-Ultra Gaming /intel Z270, LGA1151/


A można by wrzucić 170 do skylake? Wygląd ten sam a troszkę tańszy. :> Ale jeśl ibędzie różnica to z270 może zostać Edytowane przez Stanisław Krowicki
Link to post
Share on other sites
"ja pierdziele asus strix 50dB haha jaka suszarka, przecież jak się taką wsadzi do kompa to mamy darmowego latającego drona xD"

 

Ciekawe właśnie jak to wygląda po undevoltingu. Pewniejszy pod tym względem będzie Giguś. Przy okazji również tańszy. 

 

A można by wrzucić 170 do skylake? Wygląd ten sam a troszkę tańszy. Ale jeśl ibędzie różnica to z270 może zostać

 

Ultra Gaming Z170 z tego co widzę jest droższy od Z270 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciekawe właśnie jak to wygląda po undevoltingu. Pewniejszy pod tym względem będzie Giguś. Przy okazji również tańszy. 

 

 

Ultra Gaming Z170 z tego co widzę jest droższy od Z270 

Godzinę temu był tańszy.. Przynajmniej na morele :/ 

A czy jest sens zmienić grafikę na Gigusia i wziąć 7600k? Większe taktowanie startowe i podobno większe możliwości OC.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...