Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

potrzebuję zmienić swoją myszkę na jakąś lepiej nadającą się do grania. Mam do wydania 250zł.

Zależy mi na dobrej precyzji i wygodzie.

Dokładniejsze informacje postaram się jak najdokładniej podać według wzoru:

 

§  Budżet: 250zł

§  Jakiej myszki obecnie używasz: Tracer Pert TRM-503 (TRAMYS42265)

§  Jaką masz obecnie podkładkę: Roccat Sense Meteor Blue 2mm

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 800 DPI

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: około 20cm, staram się zmniejszać czułość by było to jeszcze precyzyjniejsze.

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): Głównie CS:GO

§  Ile przycisków używasz w myszce: 6 (LPM, PPM, Scroll w grach, czasem DPI, a w przeglądarce dodatkowo bocznych "do przodu" i "wstecz")

§  Chwyt: Claw Grip, śródręcze trzymam całe na myszce i lubię gdy całe dobrze przylega, na przyciskach tylko końcówki palów (jakby od górnej połowy tej "trzeciej części" palca). Kciuk i mały palec po bokach również tak samo.

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1

§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 12

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Ze względu na lepszą jakość rozgrywki i precyzję, poza tym obecna jest już trochę wysłużona.

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Co do wyglądu nie mam wielkich wymagań, ważne żeby była dopasowana do dłoni według powyższych danych. Co do przycisków to na pewno chciałbym LPM, PPM, Scroll, DPI. Mile widziane również "do przodu" i "wstecz" do przeglądarki. Reszta to tylko dodatki, z których raczej rzadko skorzystam.

Odnośnie wagi: dobrze aby było to coś około tego co obecna myszka. Z tego co znalazłem masa netto to 200g. Materiał - dobrze żeby się trzymała ręki (gumowe boki), oraz żeby były dobre ślizgacze.

 

 

Póki co znalazłem takie myszki nad którymi się zastanawiam:

 

Razer Deathadder 2013 199zł

Dream Machines DM1 PRO 149zł

Natec GENESIS GX75 139zł

Gigabyte XM300 159zł

Sharkoon Skiller SGM1 189zł

Tt esports VENTUS X Optical 230zł

Pozdrawiam.

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Dream Machines są bezkonkurencyjne, jeśli nie potrzebujesz programowalnych przycisków. Poza tym musisz sprawdzić, czy do Twojego fingertrip/claw gripa nie będzie za mała, bo nie wiem jakie wymiary ma Twój aktualny Tracer. No, to tyle. Możesz jeszcze ewentualnie zainteresować się CM Storm, ewentualnie poszukać promocji na jakiegoś Rivala, ale na SS niektórzy narzekają ze względu na trwałość (ja akurat nie).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mionix avior 7000... Dream Machines DM1 PRO :)

Reszta to kiła z rzeżączką...

 

No ta Mionix Avior 700 również wydaje się być fajna i chyba dobrze dopasowana wymiarowo.

Co do Dream Machines DM1 PRO to znalazłem też taką Dream Machines DM1 PRO S na PWM 3360. 

Co o niej myślicie?

 

Dream Machines są bezkonkurencyjne, jeśli nie potrzebujesz programowalnych przycisków. Poza tym musisz sprawdzić, czy do Twojego fingertrip/claw gripa nie będzie za mała, bo nie wiem jakie wymiary ma Twój aktualny Tracer. No, to tyle. Możesz jeszcze ewentualnie zainteresować się CM Storm, ewentualnie poszukać promocji na jakiegoś Rivala, ale na SS niektórzy narzekają ze względu na trwałość (ja akurat nie).

 

Raczej nie potrzebuję programowalnych przycisków. Nigdy nie korzystałem z czegoś takiego i raczej nie czuję potrzeby. Być może o jakichś przydatnych zastosowaniach tego nie mam pojęcia :)

 

Co do wymiarów mojego aktualnego Tracera to coś ciężko mi to znaleźć w internecie.

Jak na moją linijkę i moje oko to ten Tracer ma około: 125x65x39 [mm]

 

Wydaje się to być podobne do DM1 PRO S którego podałem wyżej.

 

Tak samo tez jestem ciekaw co myślicie o tej: Ttesports VENTUS X Optical, bo przyznam że mnie zainteresowała. Dziwią mnie tylko dane podawane przez morele.net, bo na zdjęciu pudełka, jak i stronie producenta są znacznie lepsze ->http://www.ttesports.com/newsdetail.aspx?s=9957

Znalazłem ją gdzieś na jakimś forum, podobno za granicą jest to popularna mysz. Według parametrów wydaje się być bardzo dobra. Wymiarowo jest również podobna 128.8 x 71 x 42.6 [mm]

Napisałem do konsultanta z moreli żeby mi wyjaśnił różnice w ich opisie i tym na stronie producenta oraz pudełku  :P

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...