Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Tani router ADSL Neostrada z jedną wymienną anteną.

neostrada antena jedna wymienna router zasięg

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kurator

Kurator
  • Rigid

• 96 postów
  • GG:10858708
  • 3DMark 06:0

Napisano 17 marzec 2017 - 22:25

Witam.

Zapewne kilka razy podobny temat już był, ale mimo wszystko zaryzykowałem.

Poszukuję dość taniego routera do Neostrady.
Jedyne na czym mi zależy to dość stabilna praca i dobry zasięg Wifi.

Wyczytałem że większa ilość anten nie poprawi zasięgu a jedynie zwiększy jego przepustowość (szybkość połączenia)

Dlatego chciałbym router z jedną wymienną anteną aby gdyby oryginalna nie dawała rady z zasięgiem wymienić ją na mocniejszą. oczywiście wiem że komunikacja jest dwukierunkowa, dlatego od razu zapytam: czy taki plan ma sens?

Czy wie ktoś może który z tańszych modeli będzie się nadawał do takich "wymagań"?

Z góry dzięki wszystkim za wyrozumiałość i propozycje

Użytkownik Kurator edytował ten post 17 marzec 2017 - 22:26

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7896 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 18 marzec 2017 - 05:59

To ma być nowy router? Są jeszcze jakieś 150ki adsl w sprzedaży?
  • 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 Kurator

Kurator
  • Autor tematu
  • Rigid

• 96 postów
  • GG:10858708
  • 3DMark 06:0

Napisano 20 marzec 2017 - 11:24

Tak, ma to być nowy router.
Ciężko znaleźć. Faktycznie chyba już nie są produkowane, a nawet jeśli to jest ich mało (pewnie niedobitki). 

Cóż, w takim razie będę zmuszony kupić router z 2 antenami.
Może coś takiego? Minusem są chyba niewymienne anteny (w razie problemów nie będę mógł ich wymienić na mocniejsze)
TP-LINK TD-W8960N

Czy ktoś wie jak z zasięgiem tego routera (do przebycia sygnał ma 2 dość grube ściany bez zbrojeń).
oraz czy połączenie jest dość stabilne?

A może jakieś inne niedrogie (dolny przedział cenowy) propozycje?

Pozdrawiam

• 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7896 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 20 marzec 2017 - 12:30

Dawno co prawna nie używałem, ale z dawnych czasów 8960N zapamiętałem jako stosunkowo porządną, stabilną maszynę.

• 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: neostrada, antena, jedna, wymienna, router, zasięg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych