Skocz do zawartości

Problem z bootowaniem pendrive ;/


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lonialomax,

Recommended Posts

Postanowiłem postawić na czysto system . Pobrałem iso z oficjalnej stronki , zapisałem na pendrive , i chce zbootować tego pendrive przy użyciu rufusa , no i wtedy wyskakuje ten komunikat ;/


Opisz po kolei jak i o co chodzi. Rufus tworzy boot-owalnego pendrive, a nie bootuje go.

Wyczytałem jeszcze że można skorzystać z programu ultraiso 

Link to post
Share on other sites

Nic nie bootujesz za pomocą Rufusa tylko wkładasz pendrive do portu USB następnie uruchamiasz Rufusa. Program sam zobaczy podłączony pendrive. Ty masz tylko wskazać plik ISO z obrazem systemu, klikając na ikonkę dysku z płytą CD , po prawej stronie na dole. Wrzucając plik z obrazem systemu sam spowodowałeś ograniczenie dostępu do pendrive'a. Jeżeli masz ten obraz systemu na dysku to pendrive'a sformatuj i dopiero uruchom powyższą procedurę.   

Link to post
Share on other sites

Nie mam tego systemu na dysku , pobieram go od razu na pendrive i potem uruchamiam rufusa . Za chwilę dam znać czy komunikat dalej wyskakuje


Nic nie bootujesz za pomocą Rufusa tylko wkładasz pendrive do portu USB następnie uruchamiasz Rufusa. Program sam zobaczy podłączony pendrive. Ty masz tylko wskazać plik ISO z obrazem systemu, klikając na ikonkę dysku z płytą CD , po prawej stronie na dole. Wrzucając plik z obrazem systemu sam spowodowałeś ograniczenie dostępu do pendrive'a. Jeżeli masz ten obraz systemu na dysku to pendrive'a sformatuj i dopiero uruchom powyższą procedurę.   

Formata pendrive zrobiłem tuż przed pobieraniem iso ;'

Link to post
Share on other sites

 

 

pobieram go od razu na pendrive
Czy wybierasz tą opcję przy pobieraniu: Dysk flash USB. Przygotuj pusty dysk flash USB posiadający co najmniej 5 GB miejsca. Zawartość dysku flash zostanie usunięta. Czy: Plik ISO. Zapisz na komputerze plik ISO, którego chcesz użyć do utworzenia dysku DVD.Jeżeli tą pierwszą to nic już nie robisz tylko po włożeniu pendrive'a i wybraniu w biosie boot-owania z USB, uruchamiasz instalację systemu.
Link to post
Share on other sites

Czy wybierasz tą opcję przy pobieraniu: Dysk flash USB. Przygotuj pusty dysk flash USB posiadający co najmniej 5 GB miejsca. Zawartość dysku flash zostanie usunięta. Czy: Plik ISO. Zapisz na komputerze plik ISO, którego chcesz użyć do utworzenia dysku DVD.Jeżeli tą pierwszą to nic już nie robisz tylko po włożeniu pendrive'a i wybraniu w biosie boot-owania z USB, uruchamiasz instalację systemu.

Wybieram pierwszą opcję czyli Dysk Flash USB . 

Link to post
Share on other sites

Jest to już pendrive przygotowany do instalacji systemu. Wejdź do biosu i ustaw pendrive jako pierwszy do boot-owania lub wybierz w trakcie procesu Post klawiszem funkcyjnym, najczęściej jest to F12, pendrive'a z obrazem systemu.

Tak zrobiłem jednak podczas instalacji miałem wybrać partycje na nowy system , nie mam jej . Jak taką partycję zrobić ?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz masz dostęp do systemu z którego mógłbyś podzielić dysk na którym chcesz zainstalować system to ten poradnik: http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows-10/2015/10/jak-przeprowadzic-czysta-instalacje-systemu-windows-10.aspx W innym przypadku masz tu: http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19153-windows-10-instalacja-iso.html?start=1

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz masz dostęp do systemu z którego mógłbyś podzielić dysk na którym chcesz zainstalować system to ten poradnik: http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows-10/2015/10/jak-przeprowadzic-czysta-instalacje-systemu-windows-10.aspx W innym przypadku masz tu: http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19153-windows-10-instalacja-iso.html?start=1

Czyli wystarczy że partycje stworzę i sformatuje już przy instalacji?

Link to post
Share on other sites

Tak. Najpierw usuwasz- formatujesz dysk, otrzymujesz miejsce nieprzydzielone, w którym tworzysz partycje. Potem wybierasz partycję na instalację systemu.

Wyskakuje błąd nie mogliśmy utworzyć nowej partycji (błąd 0xd5bfd940)

Czy mam usnąć wszystkie partycje które są widoczne?

Teraz chyba nie mogę dostać się do systemu jeśli to konieczne

Link to post
Share on other sites

Wyskakuje błąd nie mogliśmy utworzyć nowej partycji (błąd 0xd5bfd940)

Czy mam usnąć wszystkie partycje które są widoczne?

Teraz chyba nie mogę dostać się do systemu jeśli to konieczne

nie musisz usuwac wszystkich, wystarczy kilkanascie/kilkadziesiat gb nieprzydzielonego lub wolnego miejsca na partycji

 

PS. Sprobuj program YUMI, jak dla mnie o niebo lepszy, gdyby sie okazalo cos z dyskiem to dzieki temu na 1 pendrive mozesz wgrac nawet kilka systemow i kilka programow (diagnostycznych/naprawczych itd)

Link to post
Share on other sites

nie musisz usuwac wszystkich, wystarczy kilkanascie/kilkadziesiat gb nieprzydzielonego lub wolnego miejsca na partycji

 

PS. Sprobuj program YUMI, jak dla mnie o niebo lepszy, gdyby sie okazalo cos z dyskiem to dzieki temu na 1 pendrive mozesz wgrac nawet kilka systemow i kilka programow (diagnostycznych/naprawczych itd)

mam dysk 0 partycja 3 78.1gb 78.1gb logiczny po usunięciu biorę nowa , jednak nie idzie kliknąć dalej

Usunąłem partycje na której był system ale wyskakuje błąd przy próbie utworzenia

Nie wiem co jest grane

Dobra zrestartowalem , zaznaczyłem dysk na którym był stary system i instalacja ruszyła

Instalacja się odpaliła , komputer się zresetował i ponownie instalacja

Jakieś propozycje co do tych partycji? Nadal nie mogę zainstalować systemu ;(

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...