Skocz do zawartości

BlueScreen o różnym kodzie błędu. ( RAM? )


Recommended Posts

Cześć, od paru dni borykam się z problemem wyskakujących blue screenów. Czasem jest to od razu po uruchomieniu a czasem po intensywnej pracy. 

Programem BlueScreenView sprawdziłem kody błędów i wygląda to następująco:

 

-MEMORY_MANAGEMENT                    0x0000001a      - występował 3 razy pod rząd.

-PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA  0x00000050      - występował 2 razy pod rząd.

-CRITICAL_PROCESS_DIED                 0x000000ef      - jeden raz.

-BAD_POOL_HEADER                           0x00000019      - raz.

 

Wszystkie te błędy wystąpiły w ciągu 3 godzin i wszystkie odnoszą się głownie do jednego pliku (zaznaczonego na różowo) "ntoskrnl.exe"

 

 

Mój zestaw to : 

procesor                   : i7 6700k 4Ghz 

chłodzenie                : be quiet Dark Rock PRO 3

MOBO                      : MSI Z170A GAMING M7

Pamięć RAM             : DDR4 HyperX 16GB 2400MHz Fury Black CL15 

Karta Graficzna         : MSI GTX 980 

Zasilacz                     : 750W

 

Zestaw przez  miesiąc był podkręcony na sztywno, później zmieniłem na automatyczne OC na MOBO na 4.4Ghz i tak aż do momentu pierwszych blue screenów. 

Obecnie napięcia na Vcore to 1.184V ( skaczące w zależnośći od wykorzystania) , a na DDR Voltage 1.200V. ( wartości standardowe bez OC).

 

 Na CPU-Z wartości mam następujące :

 CORE SPEED 4GHz MULTIPLIER skacze z x 40 na x42 cały czas (8-42).

 DRAM FREQUENCY 1200MHz  NB FREQUENCY 4000MHz

 

 

 

Bardzo proszę o pomoc, martwię się że coś może dziać się z RAM-em. Chociaż sprawdziłem go narzędziem diagnostycznym systemu windows i nie wyrzucił żadnych problemów.  

Link to post
Share on other sites

Przetestuj kazda kosc z osobna programem Memtest86 (nagraj obraz iso na plytke).

Mozesz jeszcze popracowac na komputerze tylko na 1 kosci i poobserwowac czy te bluescreeny beda sie powtarzac.

 

Rozumiem ze posiadasz w komputerze 2 kosci , kazda po 8 GB  ? :)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak. Czy jest jakaś szansa że to po prostu błędy windowsa który próbuje nadpisywać ten plik "ntoskrnl.exe"?

 

 

Wykonałem również stres test realbench i przechodzi go bez żadnego problemu mimo obciążenia 100 %  na cpu i ram . Blue screeny wyskakują dalej randomowo podczas pracy. Jeszcze spróbuje Memtest86, może przynajmniej to mi powie co się dzieje.  


Wykonałem memtest86 na każdej kości z osobna. 
Pierwsza 0 errorów

Druga 59tyś ponad ... 

Edytowane przez Nexus989
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...