Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Aktualnie posiadam komputerek wyposażony w niniejsze podzespoły

 

AMD Sempron 190 @3,6GHz

SilentiumPC Fortis HE1225

Asus M5A97 EVO R2.0

AMD 2x4GB 1600MHz CL8-9-8-24

XFX Radeon 7870 XT @1100/1550

BeQuiet L8 630W

 

Obok leży sobie

Asus M4A89GTD PRO

Phenom II x2@x4 3,6GHz

Kingstone 2x2 9-9-9 1.8V

 

Plan jest taki żeby sprzedać tą płytę z procesorem i ramem które leżą sobie obok a pieniążki zainwestować w nowego FX-8300

Jak uważacie jest sens takiego upgradu ? Wyciągnę jakieś sensowne OC na tym Fortisie z takiego FX'a ?

Może widzicie jakieś inne alternatywy ?

 

Edit

Komputer będzie używany głównie do typowego przeglądania internetów, od czasu do czasu jakąś giereczka typu któregoś CoD, wiedźminów, gothiców, risen'ów i oczywiście Kerbal Space Program :P

Może również do jakiś drobniejszych prac czy to w AutoCad czy matlaba albo jakieś programowanie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez markonmoto2
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz taką grafę (XFX Radeon 7870 XT) na Sempronie to zdecydowanie warto!

Zastanawiam się też, czy nie lepiej kupić Pentiuma jakiegoś? G4620 czy coś takiego jest ostatnio polecane. A do czego używasz komputera? Przy przesiadce na Pentiuma możesz potem bez problemu zmienić grafę i wstawić i5 ;)

Link to post
Share on other sites

pentium g4560 kosztuje 250 zł, płyta do niego - jakieś H110 to powiedzmy kolejne 250 zł, chłodzenie może być boxowe.

Wydajność bardzo zbliżona do FXa (w grach i "zwykłym" użytkowaniu) tyle, że prądu to prawie nie pobiera ;), nic się nie przegrzewa i jeszcze tańsze.

 

edit: a w przyszłości możesz sobie tego pentiuma nawet na i7 zmienić

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

a nie możesz poprostu przełożyć phenoma pod M5A97 EVO R2.0 a starszą płytę sprzedać razem z sempronem?

Jak go przełóżę to nici z odblokowanych rdzeni (wersja 2.0 "pozbyla" się tej opcji)  a nowsza płyta daje mi opcję upgradu do fx'a właśnie bo na starszej nie jest oficjalnie obsługiwany

Link to post
Share on other sites

Kolega wyżej dobrze gada, AM3 i FM2+ to podstawki typu zoombi, czyli żywe trupy, opyl wszystko i nawet za takiego G4560 2 rdzenie/4 wątki będziesz bardzo zadowolony i rachunek za prąd spadnie, no ale będzie chłodniej w domu no bo nie będziesz maił piecyka od AMD, jak mój kolega płyta za 700 zł do tego FX-8xxx i od sekcji zasilania może zapałkę odpalić bez draski. :D

Link to post
Share on other sites

A np. zamiana na takiego phenoma II x6 1055t ma sens ? co prawda w polsce jest ciężko dostać takie w znośnej cenie ale za granicą można z wysyłką za poniżej 220zł taki dostać (aliexpress), wydajność porównywalna z fx-6300 z lekko wyższym poborem prądu (bo oczywiście zakładam oc) a pozwoliło by to zreanimować platformę do czasu zmiany na coś pod am4 ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ostatecznie wybór padł na FX-6300, który własnie do mnie jedzie, głównie dlatego ze ma wciąż zadowalającą wydajność (okolice pentiuma g4560 a nawet wyżej) a do tego a chyba najlepszy stosunek ceny do wydajności, udało mi się go dorwać za 220zł więc nawet się bardziej opłacił niż ściąganie z chin phenoma II x6 http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/tongue.gif

Dziękuję za wszystkie udzielone porady http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif

Link to post
Share on other sites

Ciekawe tylko jak sobie z tym mój Fortis HE1225 poradzi, musze popracować chyba nad jego mocowaniem i bo w intel burn test jak na szybko sprawdziłem to do 54C dobija a jednocześnie zrzuca takty do 3.0GHz (pewnie muszę hpc włączyć albo apm wyłączyć)

 

Bez problemu powinien dać rady ja mam Ferę na tym procu i 50*C to jest max, gdy w pokoju mam 23-24*C. Dużo zależy też od pasty AC MX-2 daje radę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...