Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chciałbym podkręcić mój procesor, ale nie wiem jak się za to zabrać nie mówię tu o extremalnym podkręcaniu, powiedzmy że tak do 4,2 Ghz, czy jest to możliwe na moim zestawie ? Widziałem że można to zrobić za pomocą programu ASUS AL SUITE II, czy jest on bezpieczny ?


Specyfikacja:


CPU:AMD fx-8320 (chłodzenie Scythe Mugen 1)


Płyta główna: Asus M5A97 R2.0


GPU:GTX 960 2GB


Ram:8 GB


Zasilacz:Corsair 450W


Link to post
Share on other sites

Już dawno nie mam fx ale szło to jakoś tak - Wyłącz technologię turbo , zmień mnożnik z auto na 42 i może będzie działać , jak nie to możliwe że trzeba będzie napięcie zwiększyć . Lepiej podkręcić w biosie , chociaż w al suite możesz na próbę sprawdzić jak będzie działał , tylko nie wiem jak turbo się zachowa .

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj amd overdrive , tam możesz podkręcać w windowsie . Ile można podkręcić tego proca to ci nie powiem . Ja miałem fx6300 dosyć krótko i działał na 4.1 bez podnoszenia napięcia . Więcej nie sprawdzałem bo zaraz zmieniłem na i5 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie , ale nie musisz od razu na 21 , możesz np na 20 ustawić zrobić testy , sprawdzić temperatury i potem coraz więcej nie kończąc wcale na 4.2ghz .

 

Ewentualnie masz zakładkę "auto clock" służy ona do automatycznego podkręcania , ale nie pamiętam jak to działa . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Dobra więc tak, na 4,2 Ghz przy teście stabilności na 10 min wyskakuje błąd: Illegal sumeout Calculation Test > Possible hardware failure. Ale na 4,1 Ghz jest dobrze. Co oznacza ten błąd ? A i wystarczyło że dam mnożnik na 19, bo szyna jest ustawiona na 217 (chyba przez to że w biosie eufi mam włączony tryb high performance i on automatycznie trochę podkręca)

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...