Skocz do zawartości

Problem z tetheringiem - Note 3 -> PC


Recommended Posts

Witam

Ostatnio borykam się z problemem internetu. Mianowicie:

W mieszkaniu jest Wi-Fi, a ja mam komputer stacjonarny i Note 3. Do niedawna radziłem sobie z tym problemem, udostępniając WiFi z telefonu na komputer przez tethering USB. Od wczoraj taka opcja nie bangla. WiFi na telefonie jest, podłączam się do komputera, włączam tether, komputer się podłącza ale internetu nie ma. Pokazuje się żółty wykrzyknik i komunikat "Brak dostępu do internetu". W międzyczasie telefon oczywiście działa na WiFi i tam wszystko pracuje ok. Gdy wyłączam WiFi i przełączam się na LTE, po chwili internet jest też na komputerze. Właśnie, po chwili. Bowiem zauważyłem również że po włączeniu tetheringu, gdy trwa identyfikacja sieci komputer potrafi okropnie zamulać. DriverMax pokazuje że wszystkie sterowniki są okej. W kompie jest wrzucone 8gb ramu, I5 3570K i płyta MSI-Z77-G43 i Win7 Pro. 

 

Spotkał się ktoś z takim problemem? Ktoś ma jakiś pomysł?

Link to post
Share on other sites

Wydałem nawet trochę więcej. Kupiłem Archer T2UH i nie łapało zasięgu, dokupiłem Antenę TP-Link 8dBi i zasięg albo był albo go nie było (0-4%). A telefon łapie na 2-3 kreski więc jest stabilnie :) Aktualnie właśnie hostuję LTE z telefonu przez ten adapter. Ale minus jest taki że komputer ciągnie pakiet jak oszalały, więc nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę.

Link to post
Share on other sites

Problem wygląda na związany z komputerem ale sprawdziłbym ustawienia routera pod kątem kanałów i jeśli jest taka opcja to sterowania mocą tak żeby korzystać normalnie z karty a nie kombinować z telefonem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...