Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Szukam nowych głośników stereo do komputera - budżet 700 zł (chyba że będzie się opłacać dopłata to przemyśle). Obecnie korzystam z Logitechów LS21, które mają fatalną jakość dźwięku. W międzyczasie dorobiłem się 2 dodatkowych monitorów, więc głośniki chyba będzie trzeba zamontować na ścianie.

 

Z poradnika Audiofanatyka "wyłowiłem" kilka propozycji: Modecom MC-MHF60U, Edifier R1600TIII, Edifier R2600.

Zaciekawił mnie jeszcze zestaw Edifier R2730BT, ale nie mogę znaleźć żadnego testu i znalazłem tylko 1 ofertę (z Niemiec) na ten zestaw za ponad 1300 zł z wysyłką :roll:

Najciekawsze że również na stronie Edifiera nie ma zestawu R2730BT. Znalazłem jedynie model R2730DB, który wygląda tak samo (i kosztuje 899 zł z wysyłką).

 

Głośniki (na razie) będę służyć do grania i słuchania muzyki. Mam kartę dźwiękową - Audio In Motion SC808 (@LME49720 + LM4562NA).

 

Fajnie gdyby głośniki były podłączane na złącza RCA lub optyczne lub coaxialne.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie ma opcji odsunięcia od ściany. Gdybym chciał je odsunąć od ściany to musiałyby być prawie skierowane frontem w swoją stronę.

 

Microlab Solo 7C (i Microlab Solo 9C) raczej odpadają z powodu wymiarów. Microlab Solo 6C podobno mają problem z kontrolą jakości.

Link to post
Share on other sites

Czyli kupić R2600? Czy dopłacić np. do R2730DB? Jakie uchwyty ścienne polecacie kupić?

 

Edit (21.03)

 

Jeszcze 1 pytanie. Lepiej podłączyć kablem RCA, czy coaxialnym? Co da lepszą jakość dźwięku?

Edytowane przez Martion
Link to post
Share on other sites

a do Edifierów dają w zestawie jakieś kable RCA podstawowe czy trzeba dokupić?

 

Jakie polecacie kable RCA?

 

Podpinam się pod temat bo też planuję zakup głośników, ale bez przesady z cenami bo słuchawkowcem jestem. :)

Głośniki podobnie szukam tak do 600-650 zł. 

I pytanie. Bo są różne wersje 2600 i się zastanawiam czym one się różnią. Wiem, że jedne są z bluetooth, ale to pomijam bo mi jest całkowicie niepotrzebne.

Link to post
Share on other sites

Edifier dołącza do R2600 i R2730DB kable RCA-RCA i RCA-minijack. R2600 nie ma Bluetooth.

 

Edit (26.03)
Potrzebuje dłuższy kabel RCA-RCA (2 - 2,5 m). W zestawie jest kabel o długości 1,5 m, który okazał się za krótki. Jakiej firmy kable polecacie?

 

Edit (27.03)

Na razie głośniki podłączyłem kablem RCA RGB z pozłacanymi końcówkami. Nie wiem czy tak to zostawić, czy kupić nowe kable?

Edytowane przez Martion
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...