Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobry wieczór.

 

Od kilku miesięcy zmagam się z pewnym problemem i chciałbym się poradzić. Mianowicie Po włączeniu komputera wyskakują mi niebieskie ekrany z różnymi błędami. Zaczęło się to pojawiać po przesiadce z Windows 7 na 8.1, myślałem, że po przejściu na Windows 10 wszystko zniknie, niestety błędy pojawiają się dalej. Podczas przesiadki z Windows 7 na kolejne edycje systemu nie było żadnej wymiany komponentów.

 

Dzieje się to po wyłączeniu komputera i odłączeniu go od zasilania (przełącznik na listwie) na kilka/kilkanaście godzin. Szczególnie jest to zauważalne jeżeli komputer został wyłączony na noc a włączony rano. System załaduje się do pulpitu po czym potrafi od razu wyświetlić niebieski ekran. Czasami pozwala włączyć jakiś program (tidal, chrome) i dopiero po kilkunastu sekundach pokazuje błąd. Po restarcie komputer jest już w pełni sprawny i nie wyświetla żadnych błędów nawet przy kilkunastogodzinnej pracy podczas renderu lub gry.

 

Błędy jakie do tej pory udało mi się zauważyć to m.in.:

 

MEMORY_MANAGEMENT

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

DRIVER_OVERRAN_STACK_BUFFER

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED

INDEX_MISMATCH

BAD_POOL_HEADER

FAULTY_HARDWARE_CORRUPTED_PAGE

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE

UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

ATTEMPTED_WRITE_TO_READONLY_MEMORY

APC_INDEX_MISMATCH

 

Testowałem pamięci memtestem – obie razem i każdą osobno, nie było żadnych błędów. Każdy dysk sprawdziłem hdtune i również nie ma błędów. Odpinałem dyski i podłączałem pojedynczo bez oczekiwanego rezultatu. Odłączyłem również kartę graficzną i pracowałem chwilkę na zintegrowanej grafice, również spotkałem się z błędem.

 

Zrobiłem kilka formatów i instalowałem po kolei sterowniki, niestety po jakimś czasie znowu pojawiały się błędy.

 

Wyłączałem opcje hibernacji.

 

Usunąłem również program antywirusowy Avast i aktualnie pracuję bez większej ochrony.

 

Podzespoły mojego komputera to:

 

Microsoft Windows 10 Enterprise S (x64) Build 14393.953 (RS1)

Intel Core i7 4770K

MSI Z87-GD65 GAMING

G.Skill TridentX DDR3 2x8GB 2400MHz CL10

Gigabyte GeForce GTX770 OC 4GB

Kingston HyperX 3K SH103S3/120G 120GB

Seagate ST1000DM003 1TB

Seagate ST2000DM001 2TB

Seagate ST31000524AS 1TB

Be quiet! Dark Power PRO 10 650W

 

Tutaj raport z HWiNFO: https://mega.nz/#!XwIFABAY!30WsBjKb1oRaT8XjRnhk15XblRUha8sH6wcMbQP8HBM

 

Zrzuty pamięci posiadam od 21 lutego (wtedy robiłem ostatni format C) także jeżeli zajdzie taka potrzeba chętnie się nimi podzielę.

 

Kompletnie nie mam już pomysłów jak sobie poradzić z tym problemem dlatego po przekopaniu połowy internetu postanowiłem poradzić się ekspertów.

 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...