Skocz do zawartości

Upgrady karty graficznej do 1500 zł


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

 

Planuję wymienić moją aktualną kartę graficzną Sapphire Radeon HD 7770 1 GB na coś mega lepszego i wydajniejszego, ponieważ 1 GB pamięci to niestety za mało..

 

Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: Koniec marca/kwiecień, +/-1500 PLN

-Zastosowanie:

 

Większa ilość fps'ów w grach!

 

-Model i moc zasilacza:

 

Thermaltake Smart SE Modular 530W

 

 

-Reszta specyfikacji komputera:

 

Intel i5-4460, 3.2 GHz

Radeon HD 7770 1GB

MSI B85-G43

Crucial Ballistix 2x4GB

HDD Seagate 500 GB

 

-Rozdzielczość monitora w której grasz:

1920x1080 - Monitor Dell P2414H

 

-Dodatkowe wymogi:

 

Ogólnie na kartę nie chce wydać jak najwięcej, w przedziale od 1000-1500 zł chociaż kwota 1500 zł to już na prawdę max. Karta przeznaczona oczywiście do gier - CS:GO, H1Z1, Battlefield 1 oraz nowe gierki.

Edytowane przez ANDR3
Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

To co myślę może się sprawdzić to karty serio gtx 1060 mieszczą się cenowo między 1200-1500 zł. Osobiście używałem karty producentów EVGA oraz Gigabyte (obecnie) ale inne model. EVGA ma świetny serwis + możesz sam sprzątnąć wszystko w środku od kurzu po pastę. Tutaj "ale" chłodzenie w 10xx trochę kopsneli i był problem w grzaniem się karty teraz ponoć wydali nowy system ale dużo o nim nie wiem. Co do Gigabyte to teraz używam 980 ti g1 gaming i żadnych problemów świetne OC własne i fabryczne w ich aplikacji ale nie wiem jak wygląda ich serwis, kiedyś oddałem kartę i dostałem kasę po miesiącu. Jeżeli chodzi o fabryczny boost to chyba w tym momencie najmocniejszy jest Asus STRIX / Gigabyte Xtreme a na dobre OC MSI. 

 

Zestawienie:

GeForce GTX 1060 Xtreme Gaming 6GB  - ~1399 zł

Boost: 1873 MHz / Base: 1645 MHz in OC mode | Boost: 1847 MHz / Base: 1620 MHz in Gaming mode

 

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G - ~1399 zł

1809 MHz / 1594 MHz / 8100 MHz (tryb podkręcania) | 1784 MHz / 1569 MHz / 8000 MHz (tryb gier)
 

Asus Strix OC GeForce GTX 1060 6GB - ~1475 zł

Boost Clock : 1873 MHz / Base Clock : 1645 MHz Tryb OC | Boost Clock : 1847 MHz / Base Clock : 1620 MHz Tryb gry
 
Tutaj jak widzisz Asus i Gigabyte posiadają identyczne taktowania w obu trybach jednak za Asusa musisz dać trochę więcej, natomiast MSI stoi trochę niżej ale na pewno ma jeszcze trochę miejsca na własne OC. Myślę, że różnica w każdym modelu w FPS będzie stać mniej więcej na poziomie +/- 5 FPS'ów. 
 
Też ważne Gigabyte w wersji Xtreme jest masywniejszą kartą od innych. Każda powinna mieć wydajność między 50-100 FPS (wysokie/ultra) w każdej najnowszej produkcji oczywiście zależy od silników graficzny.
 
CS:GO - wszystkie wyżej wymienione - 180-300 FPS'ów (w tym przypadku ważnym aspektem też jest procesor)
BF1 - Asus/Gigabyte - ~60-100 (ultra) MSi ~55-90.
 
Sam bym brał Xtreme ma dobrą cenę / wydajność / taktowania, po moim doświadczeniu z G1 Gaming kultura pracy jak najbardziej jest ok.
 
PS. Jeżeli gustujesz w AMD to chyba jedynie RX480 ale tutaj różnie bywa, większości produkcji przoduje 1060 w tej cenie.
Link to post
Share on other sites
Aktualnie dwa sklepy internetowe wystawiły parę promocji na sprzęt i niektóre karty graficzne kosztują parę złoty mniej..

 

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G 6GB za 1299 zł (100 zł taniej)

ASUS GeForce GTX 1060 Strix 6GB GDDR5 za 1,309 zł (110 zł taniej)

Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce II OC 6GB za 1199 zł (50 zł taniej)

XFX Radeon RX 480 RS 8GB za 1,099 zł (100 zł taniej - tutaj są ogólnie 3 rodzaje tej karty zwykła, GTR Black i RS i nie mam pojęcie czym się różnią)

ASUS Radeon RX 480 Strix Gaming OC 8GB za 1,179 zł (260 zł taniej)

Gigabyte Radeon RX 480 Gaming G1 8GB za 989 zł (60 zł taniej)

 

Którą kartę najbardziej opłaca się kupić? Lub może trafiliście lub ja pominąłem jakąś inną wartą uwagi.

Link to post
Share on other sites

Z pewnością polecą tutaj  RX480 8GB. Ja jednak stawiam na MSI GTX1060 6GB za 1299,00. Nawet jeśli RX480 będzie z czasem wypadał trochę lepiej to ja biorę także pod uwagę pobór prądu, ilość wydzielanego ciepła i kulturę pracy a tutaj GTX 1060 ma przewagę.

Link to post
Share on other sites

Od radeona to najlepiej msi. Xfx GTR Black jest to karta,która ma wyższe zegary od rs i dual bios.

 

https://www.youtube.com/watch?v=8LDtj8vEvS8,

Tutaj masz porównanie tych kart msi vs xfx. Oczywiście msi wypada lepiej pod względem temp i głośności. xfx ma  Dual Bios ,wyższe zegary ale to możesz bez problemu zmienić w aplikacjach do tego przeznaczonych.

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...