Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym dokonać zakupu karty graficznej. Czytając różne fora i oglądając benchmarki na YT, stwierdziłem, że chyba najlepszym wyborem będzie GTX 980 4GB, bądź GTX 1060 6 GB. Chciałbym zostać raczej przy Nvidii. Piszę do was o radę w kwestii tego, czy mój aktualny zestaw nie ograniczyłby tych kart i czy filmiki i wykresy mówiące o wzroście minimum 30 fps porównując te dwa modele do mojej aktualnej karty są prawdziwe i czy miałby miejsce przy moim zestawie. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje. Rozważam także kupno używanej karty, najlepiej jeszcze na gwarancji. 

 

Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: Daję sobie 2 miesiące, +/-1200 PLN

-Zastosowanie:

Zwiększenie fps'ów w grach

-Model i moc zasilacza:

DEUS M1 650W 80+ Bronze

-Reszta specyfikacji komputera:

Intel i5-4690 3.5GHz

Nvidia Gigabyte GTX 760 OC Windeforce 2GB

ASUS Z97-P

HyperX 16GB DDR3 - 1600 - CL9

SSD Samsung Evo 128 GB

HDD Seagate 500 GB

Silentium PC Gladius M40/30 (nie jestem w stanie stwierdzić)

-Rozdzielczość monitora w której grasz:

1920x1080 - Monitor Dell P2414H

-Dodatkowe wymogi:

Nic szczególnego. Gram w słuchawkach, więc nie musi być jakaś strasznie cicha pod obciążeniem. Jednak w spoczynku mogłaby nie hałasować zbytnio. Możliwe, że jeśli by to podniosło fps'y byłbym zainteresowany podkręcaniem, ale tylko jeśli nie wymagałoby to dodatkowego chłodzenia, czyli jakieś minimalne. Wygląd mnie nie interesuje.

Edytowane przez lucek993
Link to post
Share on other sites
Najlepiej zgłoś się za 2 miesiące ceny mogą jeszcze spaść

Można i czekać dwa lata, aż ceny spadną ;).  Kartę kupuje się na tu i teraz, nie ma żadnego przecieku, że seria 500 będzie niesamowicie wydajniejsza od obecnej. 

Tutaj autorowi warto powiedzieć, że dosłownie za chwilę pojawią się odświeżone 1060 o wyższej przepustowości pamięci, ale przy tej karcie raczej wiele to nie zmieni.

Link to post
Share on other sites

@UP 

 

nie przesadzajmy 2 miesiące to szmat czasu, widać co się dzieje z cenami gtx1080 kosztował 3k a teraz 2,3k, więc jak wyjdą nowe rxy czy tam również nowe gtxy cena może trochę spaść. Jak się dobrze poszuka czasem już teraz są przeceny rxa480 8gb za 1k zł 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Także skłaniałem się bardziej ku 1060. Może dlatego, że tekstury jak najwyższej jakości są dla mnie zawsze priorytetem. Na mojej 760-tce 2GB już nie wystarcza i boję się, że 4GB na 980 też by za jakiś czas mogło nie dać rady, a następną kartę kupię pewnie za 5 lat... Mimo to podałem, bo wydajnościowo są podobno bardzo zbliżone, a widziałem ostatnio na OLX Gigabyte GTX 980 4GB z roczną gwarancją za 800 zł. To była chyba dobra oferta.

 

Odnośnie spadu cen, myślę że kupował będę najwcześniej za miesiąc. Na pewno poprzeglądam przez ten czas OLX, może ktoś będzie sprzedawał. Zawsze te 200 zł mniej nawet przy nowej karcie. Napiszę, też na forum w dziale Kupię, może ktoś z użytkowników akurat sprzedaje. 

 

Chciałbym zapytać także, o różnice między wersjami kart w GTX'ie 1060. Na przykład taki Gigabyte Windforce OC kosztuję około 100 zł mniej niż wersja G1 Gaming, która z tego co widzę różni się w parametrach tylko taktowaniem rdzenia i długością. Podobnie względem kart od MSI. Czy te różnice są widoczne w grach i warto dopłacić? Ciężko znaleźć mi jakieś porównania.

Link to post
Share on other sites

hej  jak  na tak długo masz kopić kartę te 5 lat to  na bank  lepiej kupic rx480 8gb dobra wersje  niz gtx1060 i tu nie pisze ze jestem miłośnikiem AMD bo większość co miałem kart to od nvidia raczej a może nie ale taka prawda 

Edytowane przez max340
Link to post
Share on other sites

Właśnie oglądałem porównanie tych kart na YT i tam mówiono to co Ty teraz. Podobno Radeon z czasem staje się lepszą kartą niż Nvidia. Niby lepsze wsparcie w kwestii sterowników i z czasem gdy Geforce zaczyna słabnąć w nowych grach, tak AMD aż tak szybko tego nie robi. Jednak nie miałem nigdy od nich żadnej karty. Co do wydajności w aktualnych grach, to te w które gram czy mam zamiar wygrywa GTX 1060. Radeon można na pewno znaleźć taniej, ale nie wiem czy poza tym coś przemawia za nim dla mnie. Bo czy za te 5 lat, RX 480 będzie na 100% lepszy tego nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...