Skocz do zawartości

PS4 Slim a 4k? Jak to jest?


Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu ps4 slim jednak mam pewien dylemat.

Jak to jest z tym 4k w tej konsoli? Czy filmy z netflixa w rozdzielczości UHD będą działały tylko w FullHD? Czy konsola nie skaluje obrazu do 4k ?

Gry odpalane są wyłącznie w 1080 i 30fps? czy jest szansa na chociażby skalowanie do 4k + 60fps ?

Link to post
Share on other sites

ok tyle to wiem ;) chodzi mi o to, czy ta konsola obsłuży chociażby filmy z netflixa w 4k czy ona obsługuje tylko fhd? i czy gry chociaż są skalowane do tego 4k ? i czy obsługuję więcej niż 1080p? bo niektóre gry działają w 2K na ps4 pro.

Link to post
Share on other sites

Na zwykłej PS4 Slim nie ma mowy o skalowaniu gier do 4k max to 1080p w 30 fps, najlepiej jak chcesz mieć smaczek tego 4K to bierz PS4 Pro różnica nie jest aż tak duża ale myślę że warto dopłacić. Co do Netflix to będzie 4k ale w 30FPS i tyle. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeśli posiadasz TV 4K to nawet się nie interesuj slimką :) jak budżet pozwoli weź PS4 PRO, jest parę gier które mają efekt wow + z reguły jednak płynniejsze działanie na wersji PRO. Oprócz ceny to slimka nie ma zupełnie nic na swoją obronę niestety, sprzęt za 500 zł więcej (PRO) jest 2.5 raza mocniejszy, oczywiście nie wszędzie to widać ale w wielu miejscach a z biegiem czasu przepaść się powiększy.

Link to post
Share on other sites

PS4 jest tak samo szybkie jak PS4 Slim, a PS4 Pro jest wydajniejsze ( podkręcony procesor i wymieniony układ graficzny na coś pokroju RX 480 )

starsze gry, proste graficznie, chodzą na PS4 / Slim w 1080p 60fps, zaś współczesne gry zwykle w 1080p 30fps

 

natomiast na PS4 Pro mniej wymagające gry działają w 4K 30fps ( chyba jest kilka wyjątków 4K 60fps ), a współczesne gry działają w "udawanym" 4K i 30fps lub 1080p z odblokowaniem klatek czyli zwykle 40-60fps bo w niektórych grach jest możliwość wyboru płynność vs jakość

trochę to skomplikowane, ale jedno jest pewne, PS4 Pro jest za słabe by dało radę z 3840x2160 (4K dla TV ) w najnowszych grach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...