Skocz do zawartości

Nowa myszka ok. 3600 DPI do 150zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PIRAT_PL,

Recommended Posts

Z góry dziękuję za przeczytanie posta i wszelaką pomoc.

  •   Budżet: 150zł, jeśli coś wartego uwagi i ma to sens w moim przypadku to tak do 200zł.
  • Jakiej myszki obecnie używasz: A4Tech XGame V-Track F5
  • Jaką masz obecnie podkładkę:  tekturka marketowa z tablicą mendelejewa na odwrocie (o ile podkładką można to nazwać nie mniej myślę o doposażeniu się w jakąś małą podkładką, proszę o propozycję jakiejś podkładki wartej uwagi i nie za drogiej tak do 50zł myślę że styknie).
  • Z jakich wartości DPI korzystasz: 2000DPI (system, przeglądanie internetu) 2000/3000DPI gry (zależy od gry)
  • Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: 13cm
  • W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): 

RPG (w zasadzie tylko seria Mass Effect);
Akcji/Sandbox: Watch Dogs, Grand Theft Auto;

Zręcznościowe: Rayman

Przygodowe: Firewatch, L.A. Noire
Wyścigi: Cała seria Need For Speed, The Crew, (zamierzam w Forza Horizon 3 na PC), wiele innych (lubię ścigałki)
Symulacje: The Sims (wszystkie części), Euro Truck Simulator, Farming Simulator, Spintires, Car Mechanic Simulator i wiele innych. 

Podsumowując: Wyścigi i Symulatory to moje ulubione gatunki czasem pyknę w sandboxy pokroju GTA czy Watch Dogs bo lubię.

 

  • Ile przycisków używasz w myszce: 2 boczne przyciski pod kciukiem (bardzo fajne przy przeglądaniu neta), scroll (plus kliknięcie scrolla żeby otwierać nowe karty w przeglądarce), podstawowe PPM LPM no i klawisz do zmiany DPI jak włączam gry czy kończę grać, a i jeszcze jest guzik który klika x2 przy 1 naciśnięciu z którego raczej nie korzystam.

Czyli w sumie 7 jeśli dobrze liczę.

 

  • Chwyt: podczas gier zazwyczaj finger grip a jak przeglądam neta to bardziej palm grip (daję dłoni odpocząć)
  • Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):  1+3+1
  • Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka): 11cm 
  • Dlaczego chcesz zmienić mysz:  aktualny gryzoń już ma całe pokrycie na głównych przyciskach mocno wytarte co więcej już ma trzeci komplet ślizgaczy które były w pudełku do niego (czyli cały zapas wyczerpany), czasami klawisz DPI odmawia posłuszeństwa i scroll się zawiesza, poza tym sprzęt już dobijam przynajmniej 4 lata, podświetlenie też już nie domaga.
  • Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): ilość przycisków taka sama (nie więcej może być mniej o tego "wieloklika", aktualna mycha jest trochę za lekka (nie czuję jej w dłoni) poza tym wydaje mi się troszkę za mała zwłaszcza kiedy ręka odpoczywa przy przeglądaniu neta. 

Fajnie gdyby myszka miała podświetlenie wielokolorowe (najlepiej programowalne że można samemu dobrać barwy, Logitech robi takie zabawki i Razer ale to są myszki dużo droższe i mają ponad 8000 DPI albo lepiej. 
Wystarczy mi myszka do max 5000 DPI te 3000 w aktualnej nie sprawia mi problemów, może odrobinę więcej mogłoby być, dobrze aby miała jak najmniej wykończenia gumowego bo w A4Techu było takie żebrowane pod kciukiem i szpary trzeba było czyścić igłą owiniętą w papier aby była czysta.
Taka minimalna prośba aby nie była jakaś bardzo głośna bo niektóre mają taki klik że by trupa obudziła a ja czasami grywam w nocy bo pracuję często na nocki i w dni wolne potem pół nocy nie mogę spać już z przyzwyczajenia więc wiadomo trzeba jakoś zabić ten czas niż przewracać się z boku na bok.

Mam nadzieję że wyczerpałem temat, jeszcze raz dziękuję za przeczytanie tej litanii i jakieś propozycje bo powiem szczerze takie dotknięcie myszki w sklepie a używanie myszki przez kilka dni chociaż to różnica a uważam że gryzoń za 200zł to nie jest jakaś taniocha na kilka miesięcy więc wolałbym mieć trafiony zakup, mój A4Tech takim jest ale już po prostu pora go wymienić bo to jego ostatnie chwile.

Edytowane przez PIRAT_PL
Link to post
Share on other sites

Całkiem nieźle prezentuje się ten gryzoń, muszę jeszcze obczaić go na żywo jak to wagowo się przedstawia bo przy lekkiej myszce jej po prostu nie czuję co przy GTA Online trochę uprzykrza życie podczas robienia Heistów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odradzam GX75. Sensor bardzo dobry, ale użyte materiały i jakość wykonania leży. Po 2 miesiącach metalowa część zaczęła "rdzewieć", a teraz wyszedł spod niej biały plastik (mam GX75 od maja 2016r.). Wygląda to bardzo nieestetycznie. Poza tym od nowości skrzypiała, czego powodem jest użycie zbyt cienkiego materiału po bokach myszy. Lepiej wziąć coś innego, bo za ok. 140zł taka jakość wykonania to kpina z kupujących.

Przejrzyj sobie te:

https://www.morele.net/mysz-gigabyte-xm300-xm300-860673/

https://www.morele.net/mysz-dream-machines-dm1-pro-dm1-pro-773602/

https://www.morele.net/mysz-ozone-neon-3k-ozneon3k-924645/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Odradzam GX75. Sensor bardzo dobry, ale użyte materiały i jakość wykonania leży. Po 2 miesiącach metalowa część zaczęła "rdzewieć", a teraz wyszedł spod niej biały plastik (mam GX75 od maja 2016r.). Wygląda to bardzo nieestetycznie. Poza tym od nowości skrzypiała, czego powodem jest użycie zbyt cienkiego materiału po bokach myszy. Lepiej wziąć coś innego, bo za ok. 140zł taka jakość wykonania to kpina z kupujących.

Przejrzyj sobie te:

https://www.morele.net/mysz-gigabyte-xm300-xm300-860673/

https://www.morele.net/mysz-dream-machines-dm1-pro-dm1-pro-773602/

https://www.morele.net/mysz-ozone-neon-3k-ozneon3k-924645/

No właśnie czytałem że GX ma problem z tym "metalem" że wygląda po czasie nie wyjściowo a mój A4Tech po tylu latach wygląda dobrze i jak ktoś nie lata dużo po DPI to nawet poużywa jeszcze śmiało.

Jeszcze widziałem konkurencję GX

Modecom Volcano MC-GMX4. W testach wychodzi podobnie jak GX75 nie tracąc na jakości i wypada problem wykończenia bo na nie nie narzekają.

Co do propozycji Gigabyte fajnie leży w dłoni bo chwyt przypomina Cougara ale o wiele gorzej się ślizga (dopiero sztywne albo płytkie podkładki załatwiają sprawę a ja myślę o takiej materiałowej z obszyciem na rantach).

Dream Machines brakuje mi tego rantu gdzie są przyciski next-back pod kciukiem ta myszka daje wrażenie półkolistej wolę coś kanciatego do tego klik przycisków jest płytki i może się stać to co w jednej z pierwszych myszek że klawisze LPM i PPM przestaną odbijać i mycha do wymiany.

Ozone natomiast jest malutki jak myszki laptopowe a pomimo że nie mam gigantycznej łapy to jednak na A4Techu mam rękę płasko tzw. (Palm Grip) więc przydaje się coś większego dlatego patrzyłem aż na Cougara i ta mycha mi pasowała.

Nie mniej Modecom gabarytem też by starczył a cena dużo mniejsza a DPI można ustawić w programie na takie jakie są używane więc nie problem że mycha ma aż 7200 co więcej mycha ma dobre opinie a tak już nic więcej wartego uwagi nie widziałem (po wypłacie startuję do sklepu więc pytanie za 100pkt.)

 

Cougar vs Modecom ? :D (jestem niezdecydowany jak kobieta w ciąży normalnie) :P

Edytowane przez PIRAT_PL
Link to post
Share on other sites

Modecom ma problemy z kontrolą jakości praktycznie we wszystkich swoich produktach.Lepiej wydać trochę więcej i nie szukać oszczędności, które później się zemszczą w postaci szybkiej wymiany sprzętu. Na Cougary ludzie nie narzekają.

Zerknij jeszcze na to:

http://www.skapiec.pl/site/cat/52/comp/17404492#from80061

Sklepu nie znam, ale dwie są aktualnie wystawione na alledrogo.

 

Wielkość powinna Ci odpowiadać, sensor ten sam co w GX75, czyli Pixart 3310. Zainwestuj od razu w podkładkę: http://www.ceneo.pl/8528987

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam klawiaturę Nateca i rzeczywiście mogliby nieco przyłożyć się do kontroli jakości (nie miałem jednego z padów zapewniających stabilizację). Od siebie mogę polecić Razera DeathAddera, ale w podanym budżecie trzeba liczyć na promocje (ostatnio kupiłem Chrome za 209). Jest jeszcze sprawa wersji z Allegro, ale nie jest dla mnie jasne czemu sprzedają tak tanio i na ogół z ograniczona gwarancją. Natomiast sama myszka, to najlepszy gryzoń jakiego miałem.

Link to post
Share on other sites

Mam klawiaturę Nateca i rzeczywiście mogliby nieco przyłożyć się do kontroli jakości (nie miałem jednego z padów zapewniających stabilizację). Od siebie mogę polecić Razera DeathAddera, ale w podanym budżecie trzeba liczyć na promocje (ostatnio kupiłem Chrome za 209). Jest jeszcze sprawa wersji z Allegro, ale nie jest dla mnie jasne czemu sprzedają tak tanio i na ogół z ograniczona gwarancją. Natomiast sama myszka, to najlepszy gryzoń jakiego miałem.

Razer dla mnie jest jak Nike wśród butów, niby dobre ale równie dobre da się kupić taniej. Za znaczek nie będę płacił a używałem jakieś 20/30 minut na targach PGA Razera Mamba i powiem szczerze że mycha wybitna to nie jest, nie wiem skąd ta cena. Mycha jak mycha, wygląd trochę inny ale gdyby Cougarowi dać podobny sensor co wyciągnie tyle samo DPI praktycznie to samo tyle że w cenie różnica.

Może ja tego nie czuję bo ja gram w gry typu GTA, Watch Dogs, Car Mechanic Simulator i inne symulatory. Więc jakaś kosmiczna precyzja nie jest mi potrzebna bo mam czas na korektę ;)

W Mass Effect może jedynie trochę precyzji w celowaniu się przyda ale nawet zwykłym Tracerem z marketu za 30 zł jak się człowiek wyćwiczy da radę.

Więc proszę kolego i inni proszę o odpuszczenie sobie Razera, Matz czy Logitech (tak logitech ostatnio też pazerny się robi) nie będę płacił za logo.

Mycha ma się sprawdzać przy wymienionych grach więc super sensor nie jest konieczny jedynie chcę wybrać coś sensownego w moim przedziale cenowym co do 200 zł nie stanowi żadnego chyba problemu.

Chyba jednak skłonię się do Cougara bo jednak GX z czasem będzie problem z "metalem" a Cougar będzie wciąż ładniej wyglądał co może przełożyć się na późniejszą odsprzedaż albo jak oddam komuś to nie będę się wstydził że tak źle wygląda. Poza tym ergonomia Cougara jakoś bardziej mi odpowiada GX też jest ok bo "macałem go" wczoraj w sklepie (akurat można było poklikać w Just Cause 2 bodajże i mycha ok ale bez szału).

 

Myślę że Cougar będzie dobrym wyborem, jakby ktoś coś jeszcze sobie przypomniał to czekam na sugestie bo na kasę do 7-10 muszę i tak poczekać ;)

Modecom ma problemy z kontrolą jakości praktycznie we wszystkich swoich produktach.Lepiej wydać trochę więcej i nie szukać oszczędności, które później się zemszczą w postaci szybkiej wymiany sprzętu. Na Cougary ludzie nie narzekają.

Zerknij jeszcze na to:

http://www.skapiec.pl/site/cat/52/comp/17404492#from80061

Sklepu nie znam, ale dwie są aktualnie wystawione na alledrogo.

 

Wielkość powinna Ci odpowiadać, sensor ten sam co w GX75, czyli Pixart 3310. Zainwestuj od razu w podkładkę: http://www.ceneo.pl/8528987

Dzięki za info z tym Modecomem, nie wiedziałem że tak to jest ale widzisz uchroniłeś niedoinformowanego ;) Dzięki bo już miałem się na nią nastawić.

Co do polecanych wolę coś co więcej niż kilku testerów miało w rękach bo jednak najlepszym testerem jest czas i użytkownik domowy.

Nooo podkładkę tą najmniejszą chcę kupić (czyt.300x250 coś około tego bo większa za bardzo mi nie wejdzie) bo zawsze miałem te marketowe za dyche śliskie. Teraz chcę kupić taką obszywaną z antypoślizgiem pod spodem, zobaczę gdzie będę nabywał gryzonia, ale Cougara w Poznaniu chyba gdzieś wyhaczę w przyzwoitej cenie to i podkładkę się dokupi u jednego sprzedawcy.

Edytowane przez PIRAT_PL
Link to post
Share on other sites

Obszywana podkładka z antypoślizgowym spodem - polecam Genesis M12. Myszki im niezbyt wychodzą, ale podkładka jest świetna. Mam wersję maxi. Nic się nie strzępi, jest bardzo łatwa w czyszczeniu - wystarczy przetrzeć wilgotną gąbką i wygląda jak nowa. Używam jej od czerwca zeszłego roku.

http://www.ceneo.pl/Podkladki_pod_myszki_i_klawiatury;szukaj-genesis+m12

 

To jest mój faworyt od Cougara: https://procpu.pl/p/1544/35447/cougar-revenger-myszki-gaming-strefa-gracza.html

 

Lepiej od razu wydać więcej, niż próbować zaoszczędzić i skończyć z Genesisem, z którego odchodzi ten niby "metal".

Edytowane przez czarna1412
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obszywana podkładka z antypoślizgowym spodem - polecam Genesis M12. Myszki im niezbyt wychodzą, ale podkładka jest świetna. Mam wersję maxi. Nic się nie strzępi, jest bardzo łatwa w czyszczeniu - wystarczy przetrzeć wilgotną gąbką i wygląda jak nowa. Używam jej od czerwca zeszłego roku.

http://www.ceneo.pl/Podkladki_pod_myszki_i_klawiatury;szukaj-genesis+m12

 

To jest mój faworyt od Cougara: https://procpu.pl/p/1544/35447/cougar-revenger-myszki-gaming-strefa-gracza.html

 

Lepiej od razu wydać więcej, niż próbować zaoszczędzić i skończyć z Genesisem, z którego odchodzi ten niby "metal".

 

Zobaczę jak będzie po wypłacie z kasą bo jeszcze rower kupuję (trzeba trochę się rozruszać a rower też nie jest tani).

Wezmę Cougara 500M a jak będzie kasy i mi odbije to pewnie rzucę się na Revengera ;) W zasadzie za różnicę między nimi mam podkładkę ;)

Edytowane przez PIRAT_PL
Link to post
Share on other sites

Twoje pieniądze - zrobisz jak chcesz. Miałem kiedyś A4-Techa (mały X7 z sensorem optycznym) i był to świetny gryzoń. Następnie dopadłem pierwszego DeathAddera i... nigdy wcześniej nie miałem tak doskonałej myszki w ręku (nie bez powodu można trafić na wiele myszek wzorowanych na DA). Miałem go przez nieco dłużej niż 30 minut, a dokładniej jakieś 6 lat dłużej (zepsuł się "stykacz"). Po niej miałem Logitecha G400. Kupiłem go, gdyż szkoda mi było dokładać kilkadziesiąt złotych do nowego DA. Myszka była przyzwoita, dobrze wykonana, całkiem wygodna i z świetnym sensorem, ale... jak już raz miałeś DA, to ciężko przejść na coś innego. Ostatecznie nie dałem rady wytrzymać do "śmierci" Logitecha i widząc okazję na DA Chroma odzyskałem wewnętrzny spokój :D (poważnie, za każdym razem jak widziałem DA na promocji, to żałowałem, że nie dołożyłem). Nie jest to tani gryzoń i na pewno część kwoty to znaczek, ale na znaczek zasłużyli, a gryzonia przy odrobinie cierpliwości można kupić za bardzo rozsądne pieniądze (Chroma za 209zł... pokaż mi coś lepszego).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obszywana podkładka z antypoślizgowym spodem - polecam Genesis M12. Myszki im niezbyt wychodzą, ale podkładka jest świetna. Mam wersję maxi. Nic się nie strzępi, jest bardzo łatwa w czyszczeniu - wystarczy przetrzeć wilgotną gąbką i wygląda jak nowa. Używam jej od czerwca zeszłego roku.

http://www.ceneo.pl/Podkladki_pod_myszki_i_klawiatury;szukaj-genesis+m12

 

To jest mój faworyt od Cougara: https://procpu.pl/p/1544/35447/cougar-revenger-myszki-gaming-strefa-gracza.html

 

Lepiej od razu wydać więcej, niż próbować zaoszczędzić i skończyć z Genesisem, z którego odchodzi ten niby "metal".

Już wyszukałem w dobrej cenie M12 (Empik) ma w przyzwoitej cenie, dziś się chyba kopnę.

Na alledrogo jest Revenger za 150 ale koleś nie ma paragonu więc w razie awarii mogę sobie myszkę w d*** wsadzić więc lepiej dołożę do nowej.

Edytowane przez PIRAT_PL
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Miałem GX75 i generalnie nie polecam... W podobnej cenie masz DM1 Pro 149zł... jest dużo lepsza...

Zbliża się wypłata i trochę wolnego budżetu więc pora ostatecznie wybrać.

DM1 Pro ma dużo opinii o wadliwym LPM a czasem PPM, raczej wolę omijać tą mychę bo wolę nie liczyć na łut szczęścia że trafię na tą dobrą, jak płacę za mychę 150zł wolałbym nie liczyć na fart a znowu odsyłać na gwarę i czekać nie dzięki postoję.

Za to z twoich propozycji zaintrygował mnie Tessoro Saggita i jest w Poznaniu jeden sklep który ma go na stanie więc jak tylko wypłata zawita na koncie to skoczę do sklepu obkukać tego gryzonia, jak nie przypasi to zamawiam z neta Revengera.

CM Storm Alcor byłem zobaczyć i powiem szczerze mycha totalnie nie warta swoich pieniędzy, sprawia wrażenie tandetnej do 100 można się o coś takiego pokusić.

Co do OZONE NEON 3K jest malutki, jak na faceta dłonie mam małe ale i tak mycha nadaje się dla mojej siostry za mała dla mnie.

Miałem okazję grać parę godzin na Cougarze 500M (mój wujek sobie kupić) stąd znalazłem tą markę a Revenger jest jej ulepszoną wersję stąd wiem że duża, ciężka myszka mi odpowiada.

Nie mniej dzięki za pomoc bo Tessoro przykuło moją uwagę ale coś czuję że ostatecznie skończę na Revengerze bo powiem szczerze jest jednym z nielicznych gryzoni które raczej nie borykają się z wadami fabrycznymi.

Kopnę się w środę zobaczyć do sklepu stacjonarnego za gryzoniem jak nie wypali a nic sensownego do Cougara nie wyskoczy to go gdzieś z neta zamówię, dużego wyboru sklepów nie ma ale są ;) Z resztą z Tessoro też problem z dostępnością.

Dam znać na co ostatecznie padł wybór.

PS. jakby coś wam się przypomniało to do środy śmiało proszę o propozycję ;)

Wybór padł, dziś podczas mojej nieobecności kurier przywiózł Cougara Revengera.

Pierwsze wrażenie po odpakowaniu i pierwszych kliknięciach (super).

Zobaczymy jak będzie służyć, jeśli spisze się jak mój emerytowany A4Tech to będę wiedział czego szukać w przyszłości :)

No i jest od wczoraj jestem posiadaczem Cougara Revengera, pierwsze wrażenie, duży plus.

Jeśli nie będzie nic się z nią działo to dobra inwestycja ;)

Noo 210 zł ale było warto.

Edytowane przez PIRAT_PL
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
  • Rozwiązanie

Dla zaglądających do tego postu.
W dniu dzisiejszym ma wciąż tego Revengera.
Myszka wygląda dokładnie tak samo jak w dniu w którym ją rozpakowałem.
Chodzi bardzo ładnie (Mam podkładkę Genesis M12 Maxi Lava), ślizgi mają drobne zarysowania ale nie odklejają się ani żadnych przetarć.
Do scrolla przywykłem chodzi delikatnie ale przeskoki są wyczuwalne znacząco więc fajnie się go używa choćby przy zmianach broni z jego pomocą.
Jakbym miał wybierać jeszcze raz to wziąłbym znów Cougara Ravengera a raczej jego odświeżoną wersję.
Jak wspomniałem mycha wygląda po ponad roku jak nowa. Jakiś czas temu wyszła jej odświeżona wersja (Revenger S).
Już miałem okazję testować równie świetny model i dodatkowo świeci kółeczko do scrolla.
Także jak ktoś szuka większego gryzonia co ma bardziej wyczuwalną wagę śmiało mogę polecić.
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...