Skocz do zawartości

Wybór laptopa Dell serii 7000? Czyli przejście z Lenovo G510


Recommended Posts

Witam Was, użyszkodników tego forum.

 

Ja, CrooliC - świeżak, jeśli chodzi o pobyt na forum.benchmark.pl chciałbym poprosić Was, moi drodzy o pomoc w wyborze laptopa.

Komputer służyłby do... okazjonalnego grania w gry! :) Mam dwa modele, które są według mnie dobre, ale potrzebuję porady.
Poważnie mówiąc chciałbym kupić komputer, który byłby udanym kompromisem między ceną a wydajnością. od 15" do 17". Ni mniej ni więcej. Jeśli chodzi właśnie o cenę i firmę. Maksymalnie 5000 złotych. A firma to Dell. Dlaczego Dell? Nie mam pojęcia czemu uparłem się właśnie na tę firmę, ale nie wykluczam innych marek. Czego nie kupię więcej? Na pewno niczego od Lenovo i AMD. Jestem otwarty na Wasze sugestie i propozycje. 

 

A oto moje typy:

 

Dell Inspiron 15 7560 o konfiguracji:
Ekran   15,6 cala, 1920 x 1080 pikseli
Procesor   Intel® Core™ i7 7gen 7500U 2,7 - 3,5 GHz
System operacyjny   Windows 10
Pamięć RAM   8 GB
Dysk   1000 GB
Dodatkowy dysk   128 GB SSD
Grafika   nVidia® GeForce 940MX + Intel HD Graphics 620
 

oraz

 

Dell Inspiron 15 7556
Ekran   15,6 cala, 1920 x 1080 pikseli

Procesor   Intel® Core™ i7 6gen 6700HQ 2,6 - 3,5 GHz
System operacyjny   Windows 10
Pamięć RAM   8 GB
Dysk   500 GB
Dodatkowy dysk   128 GB SSD
Grafika   nVidia® GeForce GTX 960M + Intel HD Graphics 530

 
Edytowane przez CrooliC
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi, a jak z wydajnością tej 1050ti i gtx? coś by sensownego poszło chociaż na wysokich ustawieniach? Nie ukrywam, że zależy mi na tym, abym nie musiał ciągle grać na najniższej jakości - tak, jak w przypadku mojego Lenovo.

Link to post
Share on other sites

1050 +/- ti jest przełomowe gdyż nie jest to już okrojone GPU na miarę laptopa lecz pełnoprawny produkt taki jaki występuje w PC.

Link to post
Share on other sites

1050 +/- ti jest przełomowe gdyż nie jest to już okrojone GPU na miarę laptopa lecz pełnoprawny produkt taki jaki występuje w PC.

o, tego nie wiedziałem. Czyli zakładając, że to produkt taki jak w PC można zrobić overclocking? (nie wiem czy dobrze napisałem)  A masz może jakieś informacje napisane po ludzku o tej 940MX? Lub 960M? Wszystko co znalazłem było napisane w języku odrobinę technologicznym, którego niestety nie pojmuję do końca...

Edytowane przez CrooliC
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...