Skocz do zawartości

Jaki procesor i7 5820k vs i7 6800k czy R7 1700?


Recommended Posts

masz przecież od Gigabita płytę AM4 z żółtymi portami USB DAC, dostępna w x-kom.pl

 

 

nie umiem wróżyć z kuli

 

Pod LGA 2011-V3, można powiedzieć że płyty były dwa razy produkowane, 

 

  • (Q3 2014) najpierw pod Haswell-E z premierą tej platformy
  • (Q2 2016) następnie za prawie 2 lata pojawiła się edycja odświeżona pod nowsze procesory Broadwell-E, od razu z nowym biosem i coś tam poprawiona kompatybilność

dlatego lepiej kupić sobie nowszą płytę np. z tych tanich i dobrych

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x99a-tomahawk-x99-quadddr4-2133-sata3-satae-m-2-usb-3-1-atx-007a54-001r-1003896/

 

oczywiście tak jak Ci pisałem wcześniej nowsze płyty MSI X99A z portami USB audio są bardzo drogie,

chodzi o modele GODLIKE [1.] [2.] jedynie te dwa znalazłem.

 

W przypadku wyboru starszej płyty X99 (rok 2014) + nowszego procesora z rodziny Broadwell-E np. 6800K (rok 2016) konieczna jest aktualizacja biosu, w przeciwnym razie uświadczysz piękno czarnego obrazu :P

 

 

Ok, czyli do Zena najlepiej było by kupić Gigabyte GA-AX370 Gaming 5 ?

 

A do Intela najlepiej tylko MSI ?

 

Płyta niezła, ale cena ze wsparciem USB jest bardzo duża łącznie z prockiem wyjdzie około 4000 - 4500zł bez pamięci, ciężka sprawa.

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

Płyta niezła, ale cena ze wsparciem USB audio

 

jest możliwość że po kupnie drogiej płyty będzie dalej to samo

 

to może być wina twojego interfejsu audio że takie cyrki robi albo jego okablowania

 

sprawdź ten sprzęt np. na innym PC / laptopie

Link to post
Share on other sites

Nie powiem, że Scarlett miał i raczej ma słabe sterowniki, ale na laptopie kolegi było wszystko w porządku oczywiście test trwał kilka minut, muszę zrobić jakiś dłuższy i pożyczyć laptopa od kogoś innego na 2 dni, w tedy będę pewny na 100%.

 

Na dysku SSD masz system aplikacje i gry? czy gry na HDD?

Link to post
Share on other sites

Na dysku SSD masz system aplikacje i gry? czy gry na HDD?

 

W te gry w które aktualnie gram trzymam na dysku SSD także system i wszystkie programy, dlatego że dużo szybciej się uruchamiają

 

a reszta na HDD, czyli filmy, dokumenty, obrazy, instalacje do programów, kopie, i reszta gier

 

 

  • jak chcesz sobie miejsca w obudowie zaoszczędzić tzw. bez kabli, to kup sobie dysk SSD pod port M.2 na płycie głównej
Link to post
Share on other sites

Jak mam tak samo jak Ty poukładane, dużo szybciej się uruchamiają i wczytują działa to super i nie chciał bym instalować ich na HDD ale na dodatkową instalację np dużej gry musiał bym zrezygnować z innej bo mam 250GB a 500GB droga jak nie wiem co.

 

Folder Windows zajmuje mi 18GB jest to odpowiednia waga jak na windows 7? Bo zastanawiam się czy go na nowo nie postawić może problem jest jakiś innych sterowników,  instalacja i optymalizacja windowsa zajmie kilka minut, ale instalacja programów gier to dzień, dwa się zejdzie, żeby to było elegancko. Też z 7 korzystasz?

Link to post
Share on other sites

Folder Windows zajmuje mi 18GB jest to odpowiednia waga jak na windows 7?

 

Ta mniej więcej, zależy ile aktualizacji było zintegrowane w Windows oraz ustawienia plików stronicowana

 

 

Bo zastanawiam się czy go na nowo nie postawić może problem jest jakiś innych sterowników,

nie ma takiej potrzeby, chyba że masz wersje Windows 7 Home Premium co ma blokadę max 16GB pamięci ram,

 

ja tak miałem nie dawno i musiałem przeinstalować na Windows 7 Professional..

 

 

Też z 7 korzystasz?

 

Oczywiście że Windows 7, a na laptopie Windows 8, nie mam zamiaru być beta testerem Windowsa 10

Link to post
Share on other sites

nie ma takiej potrzeby, chyba że masz wersje Windows 7 Home Premium co ma blokadę max 16GB pamięci ram,

ja tak miałem nie dawno i musiałem przeinstalować na Windows 7 Professional..

 

 

 

Oczywiście że Windows 7, a na laptopie Windows 8, nie mam zamiaru być beta testerem Windowsa 10

 

 

 

Windows 7 Ultimate, mówisz, że to nie wina innych sterowników ? ja ich nie raz na instalowałem driver boosterem trochę czasu minęło.

 

 

Kiedyś włączyłem tryb  AHCI dało szybsza pracę i prędkosć ale znowu Windows długo się wczytuje około 1 minuty na oknie windowsa.

 

 

Ostatnio straszyli, że nie będą wspierać procesorów na 7 i 8 to już przechodzi wszystkie możliwości adminem swojego systemu chciałby być właściciel komputera a nie 50 na 50 gdzie 50% to Microsoft... 

Ale mówisz o inwigilacji czy problemami ze stabilnością? 

 

 

Jeśli chodzi o obraz płyty Windows 7 Ultimate 64x to masz jakieś dobre źródło bo zgubiłem płytę ?

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

ja @muki23 zasysam windę stąd: winclub

Dobra strona, również mam windowsa od wincluba, integrują najnowsze aktualizacje, nie modyfikując systemu, pozostawiając go oryginalnym

 

 

Windows 7 Ultimate, mówisz, że to nie wina innych sterowników ? ja ich nie raz na instalowałem driver boosterem trochę czasu minęło.

a Service Pack 1 ma ?,

możesz zrobić formata, jak Ci się chce, na pewno nie zaszkodzi

 

 

Kiedyś włączyłem tryb  AHCI dało szybsza pracę i prędkosć ale znowu Windows długo się wczytuje około 1 minuty na oknie windowsa.

 

Trochę daję tryb AHCI, ja tam nie narzekałem na ładowanie starego Windowsa XP

z dysku SSD w trybie IDE w 35 sekund,

 

 

Ostatnio straszyli, że nie będą wspierać procesorów na 7 i 8 to już przechodzi wszystkie możliwości adminem swojego systemu chciałby być właściciel komputera a nie 50 na 50 gdzie 50% to Microsoft... 

Ale mówisz o inwigilacji czy problemami ze stabilnością?

 

i straszą dalej ...

Bla bla bla ... a jeszcze wczoraj mojemu klientowi na świeżo kupionej platformie Kaby Lake

~Intel Z270 + Core i5-7600K, instalowałem win7 w raz z najnowszymi aktualizacjami

i wszystko działo jak powinno :)

 

Windows 10 ~ w skrócie agresywna polityka M$, a sam system wymaga masy poprawek, itd.

nie chce się na ten temat rozpisywać bo jeszcze fanów "dziesiątki" tu pościągamy

i zacznie się nie potrzebna dyskusja.

 

Generalnie windows 7, obsługuje wszystkie gry, obsługuje wszystkie urządzenia, obsługuje wszystkie programy, i tym według mnie powinien charakteryzować się system operacyjny komputera.

 

Link to post
Share on other sites

mufasa, dnia 18 Marz 2017 - 15:51, napisał:snapback.png

ja @muki23 zasysam windę stąd: https://winclub.pl/

Dzięki, ten pierwszy post ?

https://winclub.pl/t...nclub-pl/page-1

 

Widzę, że są aktualizację z systemem bez szpiega :-) ?

 

 

 

mutissj, dnia 18 Marz 2017 - 16:18, napisał:snapback.png

a Service Pack 1 ma ?,

możesz zrobić formata, jak Ci się chce, na pewno nie zaszkodzi
 

 

Ma, doinstalowałem niedawno wiec też ciężko powiedzieć bo miałem wersję bez SP1, a jak przeszedłem na drugą Generację interfejsu to nie chciały zainstalować się sterowniki  "sterownik niepodpisany cyfrowo" dopiero instalacja Sp1 i jakiejś poprawki pomogła.

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

@muki23

tak

spokojnie pobierasz,aktywujesz i leci,ma wszystkie dodatki

jest różnica między tym oficjalnym a tym zmodowanym na plus :)

tylko wu wyłącz!

bo naściąga syfu

 

I super dzięki, przetestuję jeśli zdecyduję się na format. :)

 

 

 

 

PS: Odnośnie płyt głównych tutaj muszę poważnie przemyśleć sprawę, bo dokładanie tysiaka do tego żeby mieć wsparcie DAC (płyta MSI) a nie mieć pewności czy to pomoże, to duże koszty, natomiast procesory nadal zastanawiam tak jak pisałem w pierwszym poście muszę znaleźć coś dobrego w pro a przy okazji, żeby ten z pro miał najlepszą wydajność w grach.

 

Myślałem, że na plabie zrobią test 1700 tak żeby dokładnie porównać 6800k 5820k, ale nic nie ma. Ma ktoś dobre źródło gdzie dokładnie można porównać te 3 modele ? na You Tube jest kilka testów. lecz każdy w różnych warunkach inne wyniki...

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

bądź cierpliwy

cierpliwość to cnota :D

fanbojem nie jestem ale amd ma potencjał

trzeba poczekać

biosy srosy et cetera

wydajność i pojemność portfela wszystko na twardo zweryfikuje :)

 

Coś w tym jest. :-)

 

 

jest możliwość że po kupnie drogiej płyty będzie dalej to samo

 

to może być wina twojego interfejsu audio że takie cyrki robi albo jego okablowania

 

sprawdź ten sprzęt np. na innym PC / laptopie

 

Między czasie kiedy sprawa się bardziej rozjaśni, zrobię test interfejsu na innym laptopie. :-) Może, to została jakaś okropna latencja.

 

 

 

 

Z formatowałem i zainstalowałem mu świeżutki W7 z postów wyżej, jest super, o dziwo nadal system ładował się tak samo długo 50 Sekund okno W7, wiec system był czysty, wkurzyłem się i zamieniłem port SATA - SSD odłączając przy tym inny HDD i nagrywarkę, teraz ładuję się około 15 sekund, następnie podłączyłem dodatkowo HDD ale HDD w stare miejsce i znów podobnie dłuższy czas, następnie podłączyłem obok SSD i jest super 15 Sekund dwa dyski, ale z nagrywarka już niestety tak się nie udało. (Łączny czas z biosem - 35 sekund - bez nagrywarki)

 

Problem z długim wczytywaniem Windowsa naprawiony, zaktualizowałem bios do wersji F7 Beta, urządzenia wszystkie podpięte czas max 35 sekund od powera (razem z biosem) :) 

 

 

 

 

To jest prawda?

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

@UP

 

nie do końca rozumiem tego filmiku, co oznaczają te liczby z boku 1%?, 0,10 %?

 

ogólnie koszt 1700X + ramy z profilami 3600 = to już grubo ponad ceny i7-7700K

 

ja sugerowałem się tym filmikiem

 

Link to post
Share on other sites

Ja też właśnie nie rozumiem, zakres błędu ?

 

Oj faktycznie ceny 3600mhz są za około 700zł  2x8 

 

Ja myślałem nad R7 1700 + w jednej kości 16Gb ale kupując 3600mhz w jednej kości to majątek za ram, żeby w przyszłości nie wymieniać 8GB na 16GB w jednej kości.

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie na obecny moment to 1700+OC do tego ASRock Taichi x370 i kości nawet 3200MHz, jeżeli cena będzie odpowiednia ofc. Intel na moment obecny ma dość wysokie ceny MOBO+CPU (jeżeli mowa o porównaniu x99 do AM4). Co do RAM-u to kości można zawsze samemu kręcić, te co ja posiadam w stacjo mają profil na 1600MHz a kręcone były do 2400MHz stabilnie, więc to nie jest tak że trzeba kupować specjalnie XXXMHz by tyle wyciągnąć. Also też warto popatrzeć na kompatybilność RAM-u z MOBO, z tego co wiem póki co głównie te na kościach Samsunga nie mają problemów z wyższymi taktami no i też sama płyta tutaj musi mieć dobry BIOS (dlatego polecam Taichi bo póki co najwięcej dobrych rezultatów z wyższymi taktami RAM i CPU są na niej no i pod Linuxem spokojnie ECC działa, co ASRock potwierdził).

Link to post
Share on other sites

Odnośnie przyszłości to skoro będą wchodziły dwie nowe platformy od Intela X299 oraz LGA 2066 to pod LGA 2011-V3  przestaną być produkowane procesory?

 

Dostałem odpowiedz o Focusrite i niestety oni nie przetestowali różnych konfiguracji nie mają 100% pewności czy będzie działać ogólnie problem z AMD który występował został wyeliminowany w tym roku, a jak zachowa sie platforma AM4 czy LGA 2013 to już trzeba przeprowadzić własny test.

Wsparcie USB dla urządzeń audio też dokładnie nie testowano wiec jest mu ciężko odpowiedzieć z tego co zrozumiałem...

 

 

Chciałbym też zrobić porównanie ceny niestety ale 2500zł za płytę główną to jest za dużo mówię tutaj o GODLIKE a przetestować wsparcie USB co najwyżej można w AM4 od Gigabyte. 

Dobrze mówię?

 

W temacie była mowa o tym jakie będę chciał robić chłodzenie w przyszłości no i tutaj moja odpowiedź brzmi, że chciałbym żeby w przyszłości nie było problemu z miejscem pod chłodzenie.

 

Wasze propozycje to 

 

MSI X99A TOMAHAWK 

 

Gigabyte AX-370 Gaming 5

 

AsRock X370 Taichi

 

Czy  macie jeszcze jakieś propozycję ? 

 

Jeśli miałby być to Ryzen to ma znaczenie czy to będzie grafika do Nvidia czy AMD ? bo jest problem z DirectX12 czy to kwestia sterownika który Nvidia wyda za jakiś czas?

 

 

 


.

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

Odnośnie przyszłości to skoro będą wchodziły dwie nowe platformy od Intela X299 oraz LGA 2066 to pod LGA 2011-V3  przestaną być produkowane procesory?

 

Dopiero Intel nie dawno zakończył produkcje procesorów z serii 4 Gen | Haswell Refresh, zazwyczaj status "Launched" u intela trwa 2-3 lata.

 

 

Dostałem odpowiedz o Focusrite i niestety oni nie przetestowali różnych konfiguracji nie mają 100% pewności czy będzie działać ogólnie problem z AMD który występował został wyeliminowany w tym roku, a jak zachowa sie platforma AM4 czy LGA 2013 to już trzeba przeprowadzić własny test.

Wsparcie USB dla urządzeń audio też dokładnie nie testowano wiec jest mu ciężko odpowiedzieć z tego co zrozumiałem...

 

jest jeszcze patent na kupienie koncentratora / huba USB 2.0 z osobnym zasilaniem,

 

mam informacje od kumpla który używa mikrofonu BLUE YETI, któremu się udało...

 

...metodą prób i błędów, po długim czasie, tzw. znaleźć rozdzielacz USB z osobnym zasilaniem który nie powoduję zakłóceń

 

 

Chciałbym też zrobić porównanie ceny niestety ale 2500zł za płytę główną to jest za dużo mówię tutaj o GODLIKE a przetestować wsparcie USB co najwyżej można w AM4 od Gigabyte. 

Dobrze mówię?

 

na najbogatszym chipsecie AMD  tzw. X370, masz płytę Gigabyta za 930 zł czyli Gigabyte GA-AX370-Gaming 5

 

 

W temacie była mowa o tym jakie będę chciał robić chłodzenie w przyszłości no i tutaj moja odpowiedź brzmi, że chciałbym żeby w przyszłości nie było problemu z miejscem pod chłodzenie.

 

To wtedy kupujesz obudowa zgodną ze standardem E-ATX lub XL-ATX, tam powinno być full miejsca

 

 

Wasze propozycje to 

MSI X99A TOMAHAWK 

Gigabyte AX-370 Gaming 5

AsRock X370 Taichi

Czy  macie jeszcze jakieś propozycję ?

 

przy twoich wymaganiach raczej już wyczerpany temat

 

 

Jeśli miałby być to Ryzen to ma znaczenie czy to będzie grafika do Nvidia czy AMD ? bo jest problem z DirectX12 czy to kwestia sterownika który Nvidia wyda za jakiś czas?

 

obojętnie zależy ile masz kasy do wydania, w jakie gry grasz i do czego ma służyć karta graficzna,

 

generalnie ostatnio GeForcy są lepsze w segmencie bardzo wysokim i najwyższym np. GTX1070, GTX1080, GTX1080Ti, <<< AMD jeszcze nie wypuściło karty aby rywalizowała z tymi ^ osobnikami 

 

a DX12 według mnie te API zostało stworzone głównie dla słabszych dwu-rdzeniowych procesorów,

czyli tam gdzie 2 rdzenie lepszy DX12, a tam gdzie 4 rdzenie to wydajność ta sama lub pokręcone wyniki. itp

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Up

 

Czyli można powiedzieć, że teraz intel będzie inwestował  w LGA 2066 a w AM4 mamy nadzieje na Zen2 ?

 

 

 

Z tego co widzę to microfon na USB nie na XLR pod interfejs, mówisz o hubie USB co podłącza się pod port USB płyty głównej i huba do sieci ?

 

 

No tak tylko na niej są jeśli chodzi o wsparcie. 

Gdybym miał wybierać płytę pod AM4 to ma znaczenie czy to będzie Gigabyte GA-AX370 Gaming 5, AsRock X370 Taichi czy MSi X370 Gaming Pro Carbon, chodzi mi tutaj o możliwości OC czy na danej płycie może z testów gdzieś wynika że maxymalnie można zrobić 3,8 na innej 4.0 wiem że to zależne od procka ale jak to wygląda z płytą główną ? no i te pamięci ram czy puszczą jakiś bios że nie będzie problemu z odczytaniem kości powyżej 3000 mhz i niepoprawny odczyt temperatur bo chyba jak sie da OC na możliwie normalnym napięciu to nie powinno być 80c w stresie? błędne odczyty były tylko na 1700x i 1800x.

 

Obudowę mam dosyć dużą ale w poprzednich postach użytkownik Mulator pisał o problemie instalacji chłodzenia, że duże chłodzenie będzie zasłaniało pierwszy slot PCIE na grafikę ale to chyba tylko w płytach pod intela w AM4 nie ma problemu ?

 

 

Mnie trzyma myśl czy może być tak że VEGA będzie lepiej współpracowała z Ryzenem zastanawiam się czy lepiej kupić GTX 1080 czy poczekać na Vegę chciałem już zamówić pierwszą część komputera bo nie wyrobię od razu z całością czyli jedna cześć to karta druga to podstawa procek ram.

Czy nie przejmować się tym i brać GTX 1080?

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...