Skocz do zawartości

Freezy, blue screeny, komputer zamarza/zawiesza się.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez DeXtrous,

Recommended Posts

Witam,

1. Konfiguracja komputera: i3-6100 (HE1012), H110M PRO-VD, HX421C13SB/8, RX 480 Gaming X 4G, 2*GoodRam Iridium Pro 240GB, Seasonic ECO-430, Regnum RG1.
2. System operacyjny: Windows 10 Home 64-bit.
3. Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: Kłopoty (piski dochodzące z socketu płyty głównej, bardzo sporadyczne freezy) prawdopodobnie bywały już wcześniej przed zmianą, czyli zakupieniu karty graficznej.
4. Używany program antywirusowy: Windows Defender.
5+6. Wykonane czynności w celu naprawy problemu+Informacje dodatkowe:
- Reklamacja płyty głównej, została wysłana do serwisu i stamtąd do mnie wróciła, ta sama sztuka, nie stwierdzono usterki, a opisałem to samo, co niżej,
- Instalacja różnych wersji sterownika do karty graficznej po uprzednim wyczyszczeniu (DDU) tych od Intel HD, innej wersji Crimson,
- Sformatowanie dysku systemowego i ponowna, czysta instalacja,
- sfc /SCANNOW, skorzystanie z CCleanera (zawsze warto było spróbować),
- W celu wykluczenia tego, że obecny zasilacz może powodować piski dochodzące z socketu, sprawdziłem płytę na starym z wyjętą kartą graficzną (stary zasilacz za słaby, do tego brak kabla 6+2 pin), bez zmian, piski występowały dalej, w idle, load, zgodnie z poruszaniem myszą i co dziwne, zgodnie z tym wykresem http://prnt.sc/e7atwb :co: .
- Przed odesłaniem MOBO na reklamację, komputer wraz z włożoną kartą graf. nie mógł wytrzymać nawet trzech minut w teście power supply w OCCT, na integrze na nowym zasilaczu i tym ze starego PC przechodził bez problemu te 5 minut (dłużej nie sprawdzałem), teraz, gdy do mnie wróciła, to pecet nie wywala się na tym samym teście, nawet po 5 minutach, bo dłużej nie sprawdzałem... To samo z grami, przed odesłaniem freeze po kilku minutach obciążenia, sprawdzane w BF 4, WoT, Sniper: Ghost Warrior, w tych grach framerate był taki, jaki powinien być, lecz w CS: GO, czyli grze o zerowych wymaganiach, FPS mimo wyłączonych limiterów, v-sync, fps_max itd. wynosił ~70, sprawdziłem MSI Afterburner i zużycie karty wynosiło 0%, czasami skoczyło, po czym znowu 0, jakie były detale, to nie miało znaczenia, karta działała w trybie pasywnym, to samo w Fallout New Vegas, framerate z włączonym v-sync się wahał, testowałem na różnych opcjach w WattManie, bez zmian,
- Bez włożonej kości RAM nie ma pisków, przełożenie kości RAM do innego banku pamięci nie eliminuje pisków,
- Usunięcie, wyłączenie MSI AB z RivaTuner nic nie daje,
- Komputer zamarzał już wcześniej, podczas gry w BF 4, na integrze, zaledwie kilka razy, ale z tego co pamiętam, zdawało się to tylko w ostatniej misji w kampanii, choć to mogła być wina samej gry, wcześniej tylko przy obciążeniu, teraz zdarzało się nawet na pulpicie, ale po kilku przywróceniach minęło...,
- Gdy uruchomiłem komputer (nie był włączony przez jakiś czas) i zagrałem kilka map w Battlefieldzie, rundę w WoT, ani razu się nie wysypał, a był obciążony przez 4 godziny, nawet ilość klatek na sekundę w CS: GO była taka, jaka powinna być. Po wyłączeniu, na następny dzień znowu to samo,
- Ustawiałem napięcia, taktowania na sztywno, wyłączałem różne opcje itd. w uefi, nic,
- Te freezy są różne, najczęstszy jest taki, że obraz staje w miejscu, dźwięk się zacina, identycznie jak na tym filmie

2:32, czasami obraz znika, a ekran jest cały w kolorze wiodącym z tapety pulpitu, a za innym razem szybki freeze i restart, po tych resetach miałem błędy typu

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED - najczęstszy
BAD_POOL_HEADER
MEMORY_MANAGEMENT
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE

 

 

- Sprawdzałem oba dyski SSD w CrystalDiskInfo, SMART GoodRam, HD Tune Pro, RAM w MemTest86, 4 przejścia, bez błędów.
Link do testów occt, plików .dmp, zrzutów itd.: https://drive.google.com/drive/folders/0B7msphkqka7GY2dWSVk4blduWFU?usp=sharing

Link to post
Share on other sites

Wrzuciłem plik ze zdarzeniami, łącznie jest ich 52... Większość wygląda tak:

 

+ System

  - Provider

   [ Name]  Microsoft-Windows-Kernel-Power
   [ Guid]  {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}

   EventID 41

   Version 4

   Level 1

   Task 63

   Opcode 0

   Keywords 0x8000400000000002

  - TimeCreated

   [ SystemTime]  2017-03-10T17:00:44.308577900Z

   EventRecordID 6405

   Correlation

  - Execution

   [ ProcessID]  4
   [ ThreadID]  8

   Channel System

   Computer DESKTOP-1E72OIP

  - Security

   [ UserID]  S-1-5-18

- EventData

  BugcheckCode 0
  BugcheckParameter1 0x0
  BugcheckParameter2 0x0
  BugcheckParameter3 0x0
  BugcheckParameter4 0x0
  SleepInProgress 0
  PowerButtonTimestamp 0
  BootAppStatus 0
  Checkpoint 0
  ConnectedStandbyInProgress false
  SystemSleepTransitionsToOn 0
  CsEntryScenarioInstanceId 0

 

Po restarcie bywały też takie takie komunikaty, szukałem coś na ten temat i nic nie pomogło...

 

http://i.imgur.com/zqNW6CT.jpg

http://i.imgur.com/JCeKSeR.jpg

 

Jest możliwe, żeby to sterowniki (wszystkie oprócz tych od gpu, dźwiękowej), które system sam sobie pobrał podczas instalacji kolidowały i powodowały te freezy? Jeśli tak, to spróbuję zainstalować go jeszcze raz, niepodłączonego do internetu, a sterowniki pobiorę sam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • Rozwiązanie

Można zamknąć. Wadliwy okazał się moduł pamięci, nie wiem jakim trafem przeszedł w MemTest86 te 4 przejścia. Byłem w sklepie komputerowym, na szczęście mieli komputery z płytą obsługującą DDR4, pierwsze przejście pomyślne, w drugim test się zawiesił, po restarcie komputera i ponownym uruchomieniu testu sypało błędami.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...