Skocz do zawartości

Płyta główna - Ryzen 1700


Recommended Posts

Jaką płytę polecacie pod Ryzena ? 
1. Procek będzie kręcony.

2. Nie będzie cross-fire / SLI.

3. W przyszłości wrzucam karę dźwiękową.

4. USB 3.1 gen.2 nie jest "must have", bo chwilowo nie używam. Aaaaaale raczej się przyda, bo standard coraz mocniej wchodzi.

5. Do płyty podepnę SSD + HDD.

 

Chwilowo chyba największy wybór ma x-kom na naszym rynku... 

EDIT: Bzdura... komputronik, chociaż większość niedostępne.

Edytowane przez Armatorix
Link to post
Share on other sites

Lisa Su na prezentacji opowiadała o ogromnym wyborze płyt AM4, miało być "82 boards available for launch" a wyszło jak zawsze.

Polskie realia to Polskie realia, za granicą sytuacja jest "troszkę lepsza". Mimo wszystko, jeśli jest jakaś ciekawa propozycja to poprosiłbym o polecenie, chyba, że jest coś ciekawszego na co warto poczekać adekwatnego do mojej specyfikacji.

 

 

Czy aby nie zbyt nadmiarowa ? SLI/CF nie będę raczej używał.

Link to post
Share on other sites

Kolejny... W nosie mam co obiecywali. W temacie wyraźnie było zapytanie o poradę w doborze płyty.

Prawie nie ma dostępnych płyt pod ryzen jak na razie, radziłbym się wstrzymać, aż szał trochę ostygnie i będzie więcej modeli.

Wcześniej nie widziałem odpowiedzi. W tygodniu ogarnę jak wygląda rynek u konkurencji, żeby zobaczyć jakich cen można się spodziewać, i chyba chwilowo tak zrobię rzeczywiście. Ale jakby coś ciekawego się pojawiło to jak najbardziej proszę tu podrzucić link ;)

Link to post
Share on other sites

obecne płyty co są dostępne pod Ryze to są na jakiś biosach alfa, gość kupił płytę MSI i ryza 1700 i same problemy (temat założył na forum pclaba) 

Ja bym na miejscu autora wstrzymał sie z kupnem i poczekał na większy wysyp płyt, ewentualnie na kolejne rewizje (poprawione)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Oferta/dostępność w PL słaba jeszcze
wg
http://cenowarka.pl/?cat=mbam4&v=e&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&sort=p&xf=
sklepy PL - 14 płyt

sklepy DE/UK - 29 płyt

 

rozpiska co który chipset może

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/platforma-amd-am4-przeglad-plyta-glownych.html

 

Jeśli ma być OC ale bez SLI/CF to szukaj płyty na B350

 

celował bym w Gigabyte (7faz CPU) lub Asrock (9 faz CPU) ze wskazaniem na ten drugi

http://cenowarka.pl/?cmp=1582202&cmp=1582200&cmp=1582168&cmp=1582196

 

problemem jest zerowa dostępność Asrocka w PL

Edytowane przez wrzesi0
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...