Skocz do zawartości

Komputer z osiągami 1080p 60fps


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 2000zl-3000zl
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w tym miesiącu lub następnym
  • Których części potrzebuję : Wszystkiego
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie, na 90% nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : full, amd free sync
  • Specjalne wymagania : 60fps+ we wszystkim
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu https://pcpartpicker.com/user/Werterror/saved/77rP6h

Witam, składam nowego pc'ta. Jego generalnym zamysłem jest możliwość grania w 1080p na ustawieniach wysokich/ultra przy 60fps'ach+ (z dużym nadmiarem, nie chce się przejmować, albo przynajmniej mieć możliwość rozbudowy). W grach obecnych i tych co mają się niedługo pojawić.

 

obudowy na pcpartpicker nie było:

http://www.ceneo.pl/40017139#tab=spec

 

Na zasilacz się jeszcze nie zdecydowałem, 1x16gb zamiast 2x8gb (plyta główna ma tylko 2 sloty, a chce mieć możliwość dołożenia). Grafiki raczej nie chce zmieniać, procesor, a co za tym idzie płytę główna rozważam. Co sądzicie, czy i5-7500 to przesada?

Edytowane przez werterror
Link to post
Share on other sites

 

 

1x16gb zamiast 2x8gb (plyta główna ma tylko 2 sloty, a chce mieć możliwość dołożenia). Grafiki raczej nie chce zmieniać, procesor, a co za tym idzie płytę główna rozważam. Co sądzicie, czy i5-7500 to przesada?

Przesadą to jest rozpatrywanie więcej niż 16 GB RAMu pod gry kiedy 8 GB jest w sam raz. Sam procek jest okej, ale stosunek cena/wydajność jest kiepska i5 7400 jest w sam raz. 

Kupujesz w kraju czy za granicą ?

Link to post
Share on other sites

Co do ramu może i masz rację, mój obecny PC ma 8GB ramu i jest w stanie pociągnąć każda grę. Producent nie robi większej różnicy (mimo wszystko zależy mni żeby miały taktowanie 3000MHz i cl15/16).

Procesor- porównam benchmarki i się jeszcze raz zastanowię, tu jestem otwarty na propozycje.

Gdzie będę kupował? Jeszcze nie wiem, napewno tam gdzie najtaniej. Jeżeli masz propozycje to słucham. Ale jeżeli chodzi o zagraniczne źródła to neweg rzucił mi się w oczy (sory za błąd w nazwie)

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-7500-vs-Intel-Core-i5-7400/3648vs3886Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odrobinę zmieniona https://pcpartpicker.com/list/3hwND8Pytanie jeszcze czy wejdzie to wszystko w te obudowę i jaki zasilacz dobrać, ma się za szybko nie zjarac i być cichyWysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Do czego Ci ten wysoko taktowany RAM? Pytam czy kupujesz za granicą, bo wstawiasz części z part pickera zamiast np. koszyka z moreli. Newegg z tego co wiem nie wysyła do Polski. Jaki posiadasz teraz zestaw ? Może wystarczy jego modernizacja.

Link to post
Share on other sites

Wstawiam na pcpartpicker.com bo tam jest najłatwiej i najlepiej, ceny znam polskie i na te ceny podawane przez Amazon, newegg czy ebay nie zwracam uwagi. Obecny zestaw to gtx 550ti amd phenom II x4 965 i 8gb ramu ddr3, jakiś 500wat zasilacz.

Ramu nie chce na siłę wysoko taktowanego, poprostu zdaje sobie sprawę że jest wydajniejszy od ramu z niższym taktowaniem tj. 2400mhz, a ramy z wyższym taktowaniem nie są widocznie lepsze.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...